Komiksų ekranizacijos jau greitai pasieks savo viršūnę. Ekranizuojamas bet koks garsesnis super herojus. Vargu ar Lietuvoje daug žmonių yra girdėję apie Marvel leidžiamą komiksą Toras (Thor). Pas mus komiksai – išvis didelė retenybė. Garsiausi Marvel studijos išleisti super herojai kine buvo: ,,Žmogus voras”, ,,Milžinas Halkas” ir ,,Fantastiškas ketvertas”. ,,Toras” yra naujausias darbas, bet ne paskutinis šiais metais. Po kelėtos mėnesių kino ekranus sudrebins visiems kur kas labiau pažįstamas super herojus ,,Kapitonas Amerika”. Šneku apie Marvel studijos darbus, o jei plačiau pasakus, tai DC komiksai (jiems priklauso jau išleistų į didžiuosius ekranus ,,Betmeno” ir ,,Supermeno“ frančizės) šiais metais, visai netrukus į kino ekranus irgi paleis savo komiksą – filmą – ,,Green Lantern”. Tad kino teatruose šiuo metu komiksai karaliauja pačioje aukštumoje.

Tolimoje planetoje Asgarde kyla karas tarp gerųjų ir blogųjų klanų. Konfliktą išprovokuoja valdovo Odino (akt. Anthonis Hopkinsas) sūnus Toras (akt. Krisas Hemsvortas). Tėvas supykęs, jog sūnus nepaiso gero elgesio taisyklių, ištremia Torą į tolimą planetą – Žemę. Dar ir atimdamas visas jo dieviškas galias. Atokioje žemės dykumoje jį kaip tik suranda trys skandinavų mitologijų tyrinėtojai: profesorius Andriu ir jo studentė Džeinė (akt. Natali Portman) bei jaunesnioji Darsė. Iš pirmo karto nepatikėję ir nesupratę Toro keistos šnekos, laikui bėgant jie ima patikėti, jog Toras yra galingasis skandinavų senovės mitų karys. Ramiai Torui neišeina gyventi ir atokioje sau planetoje, nes netikrasis brolis iš Asgardo apguna jį ir pasiunčia į žemę karį sunaikinti Torą. Tada ir prasideda didelis mūšis už išlikimą ir teisybę.

Pats esu nerealiai didelis komiksų mėgėjas, bet negaliu pasakyti, jog šis ekranizuotas komiksas mane sužavėjo. Nors aktorių kolektyvas yra išties nemenkas: Natali Portman, Krisas Hemsvortas ir seras Antonis Hopkinsas. Pagrindinį Toro vaidmeny įkūnijo ne daug kam žinomas aktorius Krisas Hemsvortas. Manau jis buvo tinkamiausias vaidinti šį vaidmenį, bet kažko jam dar trūko. Visiškai nepatikėjau jo vaidyba. Aktorė Natali Portman čia atrodo per paprastai, kiek kitaip nei ,,Juodosios gulbės“ vaidmeny. Nesinori sakyti, bet nepastebėjau, jog ji išvis vaidintų. Pora pakikenimų ar palakstymų kadre iš kairės į dešinę visiškai nesižiūri. Gal dėl to, jog paskutiniame filme ji iš tiesų suvaidino tobulai ir dabar tiesiog išeina nemenkas kontrastas tarp priešpaskutinio ir naujausiojo vaidmens. Seras Antonis Hopkinas įkūnijo kitos civilizacijos vyriausiąjį karalių, bet ties filmo viduriu šis nebevaidina, nes jo suvaidintas personažas kaip ir beveik numiršta.. nors ne iki galo. Žinoma, pramoginis filmas, tad nereik visko imti labai giliai, tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis blogųjų ir gerųjų kova, kuri nusitęsia nuo tolimųjų galaktikos pakraščių iki pat mūsų planetos Žemės, taip mus supažindindama su paslaptingos civilizacijos egzistavimu.

,,Toras“ kurta pagal komiksus, tad pamatyti svetimas planetas ar keliones dideliais atstumais – ne naujiena. Specialieji efektai išties džiugina akis. Gimtoji Toro planeta nudailinta iki smulkmenų, pavaizduoti ir gerieji, ir blogieji. Blogesni, kaip jau įprasta, tamsios spalvos, gyvena urvuose giliai po žeme, turi paslaptingų ir atgrasių personažų, geresnieji – spalvingi ir apšviesti teigiamos dienos šviesos. Didžiausias ,,Toro“ filmo pliusas, būdingas daugumai didelio biudžeto ir specialiųjų efektų filmams – geras garsas. Čia jis išties nepriekaištingas. Galima drąsiai valgyti spragėsius ir nesijaudinti, jog kažkam trukdys tavo čepsėjimas.

Marvel studija jau paskelbė apie ,,Toro“ antrosios dalies kūrimą, tad ateity laukia mažiausiai vienas susitikimas su griaustinio žmogumi ir jo nerealiuoju plaktuku. Tiesa, jis dar kitais metais pasirodys jungtiniame Marvel komiksų super herojų filme ,,Keršytojai“ (,,The Avangers“), šalia Žmogaus voro (nors jo vaidmuo dar iki galo nepatvirtintas), Milžino Halko, Geležinio žmogaus ir Kapitono Amerikos.

6.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles