Nerealusis Halkas

The Incredible Hulk

Dar vienas komiksas šią vasarą virtęs dideliu nuotykiu kine. Bet šį kartą jis nėra toks galingas ir grėsmingas kaip, kad ,,Geležinis žmogus“ ar ,,Indiana Džounsas“. Halką vaidinantis aktorius (Edvardas Nortonas) mums labiau pažįstamas kaip rimto kino aktorius, o ne veiksmo filmų superherojus. Aišku filmo kokybės kertelė paaukštėja vaidinant jam, nes vaidmenis jis atlieka profesionaliausiai iš visos kūrybinės grupės, bet pats filmas, kad ir įtraukia, bet greitai mus paleidžia, kažkaip ties viduriu pasidaro lėtas ir ganėtinai patemptas. O gale tiek veiksmo ir žalių padarų, kad tikriems aktoriams nebelieka ką veikt filmavimo aikštelėje užleidžiant, per daug ilgoms, kompiuterinių monstrų dvikovoms.

Briusas Baneris paveiktas radiacijos slapstosi nuo JAV karo generolų, kurių dėka dalyvavo eksperimentuose ir netikėtai tapo žalia pabaisa Halku. Jis visad sekamas ir ieškomas, net labiau nei didžiausi nusikaltėliai, tad tenka Briusui bėgti ir pasislėpti tolimoje Brazilijoje. Įsidarbina limonado gamykloje ir mokosi šios šalies kalbos laisvalaikiu. Atrodo gyvena kaip paprastas žmogus, bet nėra visai taip, jam tenka labai kontroliuoti save ir savo nervingą širdį, kuri negali peržengti leistinos ribos, nes tuomet ji neatlaikys ir išsiverš iš jo žaliasis pabaisa. Filmas nebūtų įdomus jei Briusas tik slapstytųsi ir leistu paprastas dienas toje limonado gamykloj, tad visai “netikėtai“ jis susekamas JAV žvalgybos, jam tenka bėgti, aišku širdis neatlaiko tokio krūvio ir pasirodo gremėzdiška pabaisa. Va tada ir prasideda ilgas nuotykis, kurio metu atsiranda antra pabaisa, sena meilė, sprogimai ir karštligiškai šaudantys kareiviai į vieną taikinį – Nerealųjį Halką.

Prie naujosios juostos vairo apie Halką buvo pasodintas Louis Leterrieris, kuris iki šiol sukūrė porą mums gerai žinomų juostų: ,,Transporteris“ ir ,,Transporteris 2“. Matosi, kad vyrukas patyręs ir žino kaip kurti veiksmo scenas, kurios užgniaužtų kvapą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Verta paminėti ir tai, kad Nerealusis Halkas nėra tęsinys Ango Lee filmui ,,Halkas“, kuris pasirodė prieš keletą metų. Tai atskira ekranizacija. Ši visiškai kitokia ir kiek rimtesniė. A.Lee darė gryna komikso ekranizaciją su jai budingais rakursais ir scenų išdėstymais, o L.Leterrieris stengėsi visą tai perteikti taip, lyg tai būtu tikra ir net nepagalvotume, jog žiūrime paprastą komikso ekranizaciją.

Pagrindinių aktorių kolektyvas kiek žinomesnis ir labiau patyręs: Edvardas Nortonas, sublizgėjęs nuostabiame filme – ,,Kovos klubas“, Liv Tyler , nusifilmavusi stulbinančio grožio trilogijoje ,,Žiedų valdovas“ ir Tim Roth, nominuotas oskarui už vaidmenį filme ,,Rob Roy“, ar padailintas dideliu kiekiu makiažo ,,Beždžionių planetoje“. Pagrindiniai aktoriai šneka kas parašyta scenarijuje ir atidirbinėja savo honorarą, bet nepalieka gilaus prisiminimo apie jų vaidybą. Išsiskiria nebent E.Nortono vaidyba, kuriam ekrane duota daugiau laiko ir vietos išreikšti savo emocijas.

Filme labai daug efektų, animatoriai gerai padirbėjo, nes žiūrėdamas filmą tu tikrai žinai, kad joks Halkas ar piktasis ir daug didesnis jo priešininkas niekada neegzistavo ir tikrai nepasirodys gyvas priešais tavo akis, bet ekrane juos matai labai gyvus ir negali netikėti jų tikrumu – jie ir sušlampa, ir apdulkėja, dega ir net drebina žemę taip, kaip tikri ir labai realūs superherojai ir piktadariai. Verta paminėti ir garsą, kuris aukščiausio lygio – kiekviena garso banga pereina per kūną pajuntamai, tad tikrai nenuvils nei vieno žiūrovo.
Aš atkreipiau dėmesį ir į operatoriaus darbą, kuris labai meniškai, filmo pradžioje, pateikia Brazilijos miesto grožį su “namelis ant namelio“ vaizdu, įtraukiantį daug labiau nei ilgi susišaudymai ar žaliųjų susirėmimai.

Galingas, bet ne ant tiek, kad “išsprogdintų“ akis ir pasiliktu ilgam mūsų galvose.

6.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles