Kai svyla padai

War on Everyone

   Režisierius John Michael McDonagh, sukūręs pasigėrėjimo vertus draminius projektus  „The Guard“ bei „Golgota“, šį kartą jums pristato šiurkštų, energingą ir pompastiškumo nestokojantį filmą „War on everyone“. Čia pasakojama istorija apie du korumpuotus policininkus, kurie absoliučiai visiškai nesiskaito su aplinka. Tačiau prieš juos iškyla priešininkas, kurį ne taip ir lengva pajudinti net tokiems anarchistams kaip jie. Tad šitaip prasideda viena beprotiškiausių kada nors matytų kriminalinių istorijų.

   Filmo siužetas kandžiai šiurkštus, energizuojantis ir verčiantis juoktis bei krizenti nuo pačių pirmų minučių. Jis plėtojamas labai paprastai, tad čia nereikės sėdėti ir įtemptai dėlioti siužeto taškų ant i. Jūs tiesiog paskęstate juoduoju humoru perteptoje istorijos tėkmėje ir leidžiatės nešami  tos malonios psichotiškos filmo srovės. Čia beliks stebėtis, kaip policininkai  nesugeba atidaryti durų be kojų pagalbos, o nuo tokių parkavimosi įgūdžių net Šv. Kristoforas neveltui vaizduojamas susiėmęs už galvos.

   Pati istorija labai žavinga, puikiai išbaigta: čia nieko netrūksta ir niekas nesprūsta pro kraštus. Ji turi visko, ko reikia geram kriminaliniam užtaisui. Ji visiškai prikausto dėmesį ir neleidžia nei sekundei nuo jo atsiplėšti. Siužetas labai gyvas, impulsyvus ir drąstiškai kandus.

   Šiame projekte ne ką mažesnę funkciją bei reikšmę turi ir scenarijus, kuris nepaliko nė kruopelytės nusivylimo. Dialogai tiesiog pulsuoja charizma, sąmojais ir juodojo humoro cinkeliu. Tiesiog sėdėti ir stebėti jų vyksmą – tai vienas stipriausių šio filmo aspektų. Kad ir kaip norėtumėt, jų klausant tiesiog nesigaus nustygti vietoje: čia jau šnekės apie kitus dalykus, o jūs vis dar brauksite ašarą dėl prieš sekundę vykusių momentų.  Arba čia tiesiog man taip. Kaip ten bebūtų, šį filmą reikėtų pamatyti vien dėl dialogų.

   Kalbant apie aktorių tandemą –  Alexander Skarsgård ir Michael Peña – galima tik ploti atsistojus. Tiesiog fatališka kompozija, nuostabiai papildantys vienas kitą. Aukštas ir žemas. Protingas ir nelabai. Sąmojingas ir konkretus. Tai jeigu scenarijus pats savaime ir nuostabus, tai, kaip ir minėjau, realizuojamas dialogais šių personažų jis tiesiog pražysta. Čia jie tiesiog nuostabiai nesiskaito su pasauliu, jį provokuoja ir gauna dar solidesnį atsakymą.

   Techninė filmo pusė taipogi be priekaištų. Jis tikrai dinamiškas, ryškus ir puikiai sumontuotas. Nėra kažkokių makabriškų specialiųjų efektų, bet ir be jų idėja puikiai išbaigta ir jaučiamas jos realumas. Papildomai norėčiau pabrėžti filmo garso takelį, kuris, daugiausia su lengva kantri muzika ir klasikiniais kūriniais, tiesiog nuostabiai kuria kontrastą juoduoju humoru perteptai atmosferai. Puikiai išnaudota filmo niša.

    Tad reziumuodamas galiu tvirtai užtikrinti, jog „War on everyone“ gali būti vienas rimčiausių projektų, kuriam galima skirti savo dėmesį. Čia abejotinai rasite kažką nuviliančio. Net atvirkčiai, jis turi viską, ko galima norėti iš tikrai kokybiško kriminališkai linksmo trilerio – siužetą, scenarijų, puikią ir provokuojančią vaidybą, bei subtilų poskonį filmo pabaigoje. Tai pasirinkimas, kuris tiesiog nebus nuostolingas – nei dvasiškai, nei finansiškai.

7.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Vytautas / 2016 lapkričio 26

    Man pasirodė gana nuobodus ir nejuokingas. Kažkokie dirbtiniai dialogai ar situacijos, kad taip net korumpuoti mentai nesielgia, net jei prieš nosį mosikuoja savo ženkleliu. 5/10

  2. . / 2019 rugsėjo 21

    buvau kine visuose per amzius buvai?