„Greitų ir įsiutusių“ (angl. „Fast and Furious“) filmų serija iš paprasto nusikaltimų trilerio apie gatvės lenktynininkus pavirto į pasaulį gelbėjančių superherojų nuotykius, kurie geriausiai apibūdina blockbuster‘io sąvoką. Daug garso, trenksmų, sprogimų, kvailumo bei kompiuterinių efektų, ir viskas vis tiek susižiūri smagiai. „F9“, devintasis „Greitų ir įsiutusių“ filmas, o ne klaviatūros mygtukas, šiais aspektais mažai kuo skiriasi nuo ankstesniųjų dalių ir jei eisite tikėdamiesi to paties, tą tikrai ir gausite. Vis dėlto, devintoji dalis turi užslėpusi ir keletą kitokių įdomybių.
Siužetas
Praėjus keleriems metams po paskutinio filmo įvykių Domas (Vin Diesel) ir Letė (Michelle Rodriguez), kartu su naujai atrastu sūnumi, gyvena pasislėpę nuo civilizacijos ir yra iškart surandami, kuomet pasauliui vėl iškyla pavojus. Slapto vyriausybės agento Pono Nieko (Kurt Russell) lėktuvas buvo užpultas, praeito filmo blogietė Šifrė (Charlize Theron) dingo ir kas šį darbą atliko nėra žinoma. Smulki užuomina atskleidžia, kad šis nematytas ir negirdėtas užpuolikas yra seniai prarastas Domo brolis Džeikobas (John Cena).
Filmas
Tai kaip čia dabar nutiko, kad tik devintame filme mes sužinome, kad Domas, pagrindinis šeimyniškų vertybių propaguotojas, visą laiką turėjo užslėptą brolį? Čia yra tik vienas iš daugybės klausimų, kurį filmo veikėjai garsiai užduos ir siužetas atliks įmantrias gimnastikas, kad pateiktų ne ką kvailesnius atsakymus. Kaltinti šią seriją kvailumu ir nelogiškumu jau yra beprasmiška, tačiau „F9“ šiais aspektais sėkmingai pirmauja prieš ankstesnius filmus ir ne vien dėl to, kad jis išranda naujų fantastiškų būdų skraidinti mašinas, bet ir dėl labiausiai komplikuotos istorijos.
Viena yra akivaizdu – serijai nesiseka užpildyti tos tuščios vietos, kurią paliko Paulas Walkeris. Nors Domas negali ištverti nė penkiolikos minučių nepriminęs visiems kokia svarbi yra šeima, pagrindinių veikėjų komanda jaučiasi kaip niekada atsiskyrusi. Pastarųjų filmų siužetai per daug sukasi apie Domą ir visi kas turi mažai ką bendra su jais, yra nustumiami į šalutinius ir komiškus vaidmenis. Po nesutarimų filmavimo aikštelėje, seriją taip pat paliko ir dar viena pažiba Dwayne Johnsonas. Jį bandoma pakeisti kitu žinomu aktoriu-imtynininku John Cena, tačiau jis tokio įspūdžio nepalieka. Labiau dėl nelabai gerai apibrėžto jo veikėjo nei aktorinių sugebėjimų. Tad šiame filme tikrai yra juntamas išskirtinių veikėjų trūkumas.
Atsigriebiant už tai, „F9“ siužetas yra kaip niekad save pašiepiantis. Norint labiau išsiplėsti, reikėtų išpliurpti keletą staigmenų, kurias geriau patirti kino teatre, tačiau bendrai sakant, šis filmas yra labiau skirtas ilgalaikiams serijos fanams. Be jau esančios istorijos su Domu ir jo broliu, rašytojai paėmė visus pagrindinius juokelius bei gerbėjų norus, supančius šią seriją, ir sugrūdo viską į šį filmą. Dėl to šis dviejų su puse valandos reginys yra toks išsimėtęs, o siužetas komplikuotas – visus šiuos priedus reikia istorijoje kažkaip pagrįsti, nesvarbu, kad galutinis rezultatas išeina dar labiau absurdiškas. Vienas ilgalaikis veikėjas netgi patampa šiokiu tokiu Deadpoolu, atkreipdamas dėmesį į jų dažnus prasilenkimus su realybe ir fizikos dėsniais. Viena vertus, tai akivaizdžiai yra pataikavimas fanams, visiškai nereikalingas pagrindinei istorijai ir lengvai iškerpamas be didelių praradimų. Kita vertus, jeigu tai yra nauja kryptis ilgalaikei serijai, tebūnie. Visi šie juokeliai bei norai buvo daromi su prielaida, kad tai būtų per kvaila net ir šiai filmų serijai, tačiau štai „F9“ garsiai pareiškia, kad „Greitiems ir įsiutusiems“ nėra nieko per kvailo.
Tad prarasdama stipriausius savo veikėjus, serija dar giliau lenda į tą žavingą kontrastą tarp muilo operos ir milijonus dolerių sprogdinančių veiksmo scenų. Tai tas pats filmas kur vienoje scenoje gali vartyti akis stebint susiraukusį Viną Dieselį, niurzgiantį apie šeimos svarbą, o už penkių minučių kvatoti iš ekrane vykstančio chaoso. Veiksmo scenos nepagadina serijos kartelės ir pateikia kaip visada kokybišką reginį tarp kaskadinių triukų, stiprių pasikumščiavimų ir visiškai kompiuterinės magijos. Įdomus pastebėjimas: Domo ir Džeikobo istorija leidžia trumpam sugrįžti prie serijos šaknų – tikrų gatvės lenktynių be sprogimų ir šaudymų. Ta viena lenktynių scena turi daugiau įtampos ir emocijų nei visose kitose veiksmo scenose vykstantys pirotechnikos šou.
Išvada
Sklinda šnekos apie „Greitų ir įsiutusių“ filmų serijos pabaigą. Tikrą pabaigą, ne tą paskutinį pasivažinėjimą, kurį veikėjai kartojo prieš kelis filmus, ir „F9“ su savo milžiniška trukme, galų gale, jaučiasi kaip didžiulis pasiruošimas ir praeitų filmų sujungimas „Keršytojų“ (angl. „Avengers“) stiliaus finalui. Ir nors su devintu filmu tikrai jaučiasi ilgalaikės serijos išsikvėpimas, bet jai vis tiek dar sekasi pateikti reginį, dar absurdiškesnį už praeitą. Ar tai pavyks pakartoti dar vieną ar du kartus didžiajam finalui, bus įdomu pamatyti, o kol kas „F9“ toliau išlaiko šios filmų serijos reputaciją kaip buka ir tranki, bet vis tiek gerą laiką užtikrinanti kino pramoga.
Komentarai
Kaip čia yra pas jus, kad įvertini filmą 10balų ir bendras jo įvertinimas nepakyla iš 6,2, o nukrenta iki 6,1? Tai 10 kaip suprantu pas jus blogai? 😀
Itin kvailas, absurdiskas ir beprasmiskas filmas. Kaip Fast serijos filmas jis yra slamstas. Kaip absurdo enciklopedija- visai smagus