Gerasis dinozauras

The Good Dinosaur

Susidūręs su daugybe sunkumų, studijos „Pixar“ naujausias filmukas, po ilgos kelionės į kino ekranus, pagaliau pristatytas žiūrovų teismui. Juostos kuravimo darbai buvo patikėti didžiojo kino pasaulyje gana žaliam, kaip ir ant plakato pavaizduotas dinozauras, naujokui Peterui Sohnui. Prodiusavimo darbais užsiėmė ilgametė studijos komanda, susidedanti iš žmonių, dirbusių prie „Aukštyn“, „Išvirkščias pasaulis“ ir „Nerealieji“, todėl rezultatas gavosi geresnis, nei buvo galima tikėtis iš pat pradžių.

Apie ką mes čia…

Gimęs grėsmingais laikais ir ne toks stiprus, kaip tikėjosi tėvai, mažas ir itin baikštus brachiozauras Arlo po truputį susipažįsta su pasauliu. Jis,kaip ir jo broliai, nori tapti tėvų pasididžiavimu, todėl neprieštaraudamas daro viską, ko paprašytas. Tačiau vieną dieną įvyksta nelaimė ir dinozauriukas atsiduria vienas pavojingame pasaulyje, kuriame siautėja plėšrūnai ir iš kiekvienos pusės tykoja pavojai. Bet Arlo nepasiduoda, jis pasiryžta rizikuodamas gyvybe grįžti pas savo šeimą.

Kurinio vidus

Žinant su kokiomis bėdomis susidūrė „Gerojo dinozauro“ kelionė į kino ekranus, galima būtų sukurti atskirą filmą, tačiau ne apie tai kalba. Labiausiai džiugu, jog ne kiekvienais metais pamatysime tokį reiškinį, kaip per vienerius metusišleisti net du studijos „Pixar“ animaciniai projektai. Nors filmas Lietuvoje pradedamas rodyti 2016 metų sausio viduryje, tačiau oficiali jo premjera buvo praėjus keturiems mėnesiams po „Išvirkščio pasaulio“ pasirodymo kino ekranuose 2015 metų lapkritį.

Šis filmas, kaip ir dauguma kitų studijos „Pixar“ darbų, išsiskiria savo gėrio propagavimu, kuris, pripažinkime, šiais laikais tampa tikra atgyvena animaciniuose projektuose, kuriuose dominuoja smurtas, nejuokingi „antro galo“ juokeliai ir patyčios. Šioje juostoje visą tai atstoja puiki kelionė, kurios metu galime išmokti gana svarbių gyvenimiškų tiesų apie pasiaukojimą vardan kito, draugystės svarbą, šeimos vertę. Tai turbūt ir yra nuostabiausia, ką gauname iš „Pixarų“. Pamokantys ir moralės nestokojantys šios studijos filmukai – puiki gyvenimui skirta medžiaga visiems vaikams, kurių smegenys eskaluojamos „supermamyčių“ ir „supertėčių“.

Atmetus pamokslus ir moralus, kurie šiame filmuke laisvai liejasi iš visų pusių, pasigestame vieno – originalumo. Visgi, tai yra standartinė istorija apie kovą su savimi, kelionę ir naujovių pažinimą, draugystę. Tai nėra savo idėja ar pasakojimo būdu išsiskiriantis darbas kaip tais pačiais metais išleistas „Išvirkščias pasaulis“. Tai tiesiog gražiai papasakota istorija, kuri labai lengvai pateikiama, kuri įtraukia ir iki pat finalo nepaleidžia, kuri žiūrisi žvaliai bei energingai ir turi visai sodriai pateikiamą humorą.

Filme taip pat nėra išraiškingų personažų, tačiau tai netrukdo, tiesiog kartais išėjus iš kino teatronorisi dar ilgai prisiminti kokį nors herojų, tarkim Wall-E ar Makvyną, bet to nebuvo, kad ir kaip norėjosi. Nebent Spotas dar gali pasigirti neblogais pasirodymais ir kiek įsimintinesniu personažu.O kas jaučia meilę dinozaurams ir žavisi šiais priešistoriniais gyvūnais, patirs didelį malonumą. Nors jie čia ir parodyti šiek tiek kitaip, nei aprašyta enciklopedijose.

Apibendrinus, ir nenorint išpasakoti visų detalių, nes filme yra ir jautrių momentų, ir intrigos, ir kartais neblogai užsuktos siužetinės linijos, galima sakyti, jog šią juostą verta pasižiūrėti kine. Gražus ir mielas šeimyninis filmas, kuriame propaguojamas gėris. O ko daugiau reikia šiame pasaulyje, kad visi gyventų laimingai?

Techninė juostos pusė

„Pixarai“ dažnai daug investuoja į savo animacinius filmus, todėl nenuostabu, jog jų filmai, nors ir ne su gerai parašytais scenarijais, atrodo pritrenkiančiai. Kruopštumas kiekvienai filmo detalei padaro ir „Gerąjį dinozaurą“ vertu dėmesio reginiu akims. Itin šiltos filmo spalvos, gražiai nupiešti personažai ir aplinka, o dar ir kokybiškai pritaikyta trimatė erdvė – puikus vizualiai gražios animacijos pavyzdys.

Garso takelis taip pat sukūria malonų jausmą peržiūros metu. Smagūs kelioniniai motyvai, skambantys juostos peržiūros metu, nukelia mus į vaikystę ir leidžia pasijusti pagrindinio herojaus kailyje, kuris norėjo tyrinėti pasaulį ir pažinti kažką naujo, gyvenimenematyto.

Operatoriaus darbas išraiškingas. Jis pateikia mums priešistorinį pasaulį iš gana vaizdžių perspektyvų, o kai dar ant nosies trimačiai akiniai, tai gilus vaizdas dar labiau pagyvina pateikiamą gamtos panoramą. Taip pat ir montažas puikiai suderintas ir nesukelia jokio diskomforto. Filmuko garso montažas puikus. Vien ko vertas pasiplaukiojimas palei srovę – atrodo lyg pats būtum vandenyje. Nuostabus ir kartu gąsdinantis jausmas.

Aktorių kolektyvas

Teko matyti tiek lietuviškai dubliuotą, tiek ir originalų filmuko variantą, ir abu kartai buvo geri, todėl galima išties pagirti mūsų nacionalinius dubliuotojus, kurie visai gerai padirbėjo įkūnydami personažus.

Originaliame variante, jeigu tokį pasirinksite, galima bus išgirsti puikių Holivudo aktorių balsus, kaip Jeffrey Wrighto, Steve Zahno, Annos Paquin, Samo Elliotto ar Frances McDormand.

Verdiktas

„Gerasis dinozauras“ – geros animacijos pavyzdys, kuris gal ir neprilygsta kai kuriems studijos „Pixar“ darbams, nes jame trūksta originalumo, tačiau dėl puikiai išgvildento dorumo ir gėrio propagavimo seanso kine su sodriu ir nepiktybiniu humoru, ši juosta tampa labai geru įrankiu tėvams, norintiems įskiepyti savo atžaloms moralines vertybes kartu su animacija.

8.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles