Drakoniuko Riešutėlio nuotykiai: atostogos džiunglėse

Coconut the Little Dragon: Into the Jungle!

Į Lietuvos kino teatrus po 4 metų pertraukos sugrįžta nuotaikingasis drakoniukas Riešutėlis su savo draugais. Kino teatrus pasiekia vis daugiau filmų iš skirtingų Europos Sąjungos šalių, o šįkart pas mus atkeliavo dar vienas animacinis kūrinys iš Vokietijos. Vaikams, augantiems ir augusiems šioje šalyje, šis drakoniuko personažas yra gerai žinomas iš knygučių vaikams, o šįkart su juo susipažint gali ir jaunieji žiūrovai čia, Lietuvoje. Filme drakoniukas Riešutėlis ir jo geriausi draugai vegetaras drakoniukas Oskaras ir dygliakiaulė Matilda leidžiasi į atostogas džiunglėse. Šaunioji trijulė ir kiti drakonai plaukdami į atostogauti į džiungles susiduria su jūrinių drakonų gentimi, kuri jiems pastoja kelią. Plaukdami aplink jie patiria nelaimę bei nuskandina visą laivą, tokiu būdu yra priversti išsilaipinti saloje. Įvykiams sparčiai judant į priekį, yra išsiaiškinama, kad džiunglėse knibždėte knibžda viską ėdančių augalų, su kuriais narsieji filmo herojai turi kovoti.

Siužetas

Siužetas filme yra gana aiškus bei be jokių netikėtų nukrypimų. Pasirenkant tokią filmo įvykių klostymosi eigą filmo kūrėjai žengia tikrai tvirtą žingsnį kurdami teigiamą filmo žiūrėjimo patirtį jauniesiems žiūrovams. Pasakojant drakoniuko Riešutėlio istoriją yra stipriai akcentuojama draugystė, komandinis darbas, pasitikėjimas savo draugais ir primenama, kaip svarbu yra jų nepamiršti net ir tuomet, kada tau pačiam viskas sekasi nuostabiai. Nors filmas ir yra paprastas bei lengvai suprantamas, nebuvo palikta jokių neaiškumų, menkiausios detalės buvo išaiškintos net pačio filmo pabaigoje. Įvykiams judant link kulminacijos, vietomis įterpti veikėjų dialogai bei situacijos buvo pateiktos su šmaikščiais epizodais bei tikrai puikiai išlaikė tiek vyresnių, tiek jaunesnių žiūrovų dėmesį.

 Techninė pusė

Nuo pat pirmųjų filmo minučių, į akis maloniai krenta šviesūs ir malonūs akiai atspalviai, kurie savaime suprantama, yra nukreipti į jaunąją kino salės auditoriją. Ryškūs ir didelis veikėjai buvo perteikti gražiai, vietovės ir iš toliau rodomi kadrai ,,neperspausti“ bei papildantys vieni kitus. Filme nebuvo elementų, kurie būtų vienaip ar kitaip išsišokę bei labiau atkreipę dėmesį už kitus. Garso takelis buvo suderintas su vaizdu, neužgožė vykstančio siužeto bei sukūrė ramią ir jaukią atmosferą. Vaikiškai akiai tam tikri techniniai dalykai tikrai nekrenta į akį, bet suaugusiam žiūrovui retsykiais matoma vandens mechanika gali pasirodyti nerealistiška, ryškios dangaus spalvos pernelyg netikros ir kai kurie aplinkos aspektai per paprasti. Tačiau apibendrinant techninę pusę ir vertinant ją kaip priklausytų vaikiškam filmui, viskas buvo subalansuota ir gražu.

Pabaigai

„Drakoniuko Riešutėlio nuotykiai“ nors ir gali pasirodyti kaip per televizijos kanalus rodomas sekmadienio ryto filmas, naujiems jauniems žiūrovams jis gali pasiūlyti kiek kitokį žvilgsnį į animaciją. Švelnios akiai spalvos, ryškūs personažai, paprastas humoras ir optimali filmo trukmė filmą paverčia tikrai geru pasirinkimu šeimoms su mažais vaikais. Po įvairių rusiškų, skandinaviškų bei amerikietiškų animacinių filmų, šis buvo savotiška atgaiva akims, kuri pasiūlė kiek kitokią spalvų paletę, neįpareigojo jo žiūrėti rimtai bei tiesiog leido pasimėgauti vokiška animacija.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.5
Režisūra
6.0
Kinematografija
8.4
Garso takelis
6.7
Techninė pusė
8.1
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles