Dėl visko kaltas seksas

Sleeping With Other People

Kad ir kaip būtų gaila, romantinės komedijos yra mirštantis reikalas. Pagrindinė to priežastis yra viena – visos jos tokios pačios. Lėtos, neįdomios, nesukuria tinkamos atmosferos, o veikėjai nekelia didelių emocinių išgyvenimų. Žiūrėdamas dabartines romantines komedijas supranti, kad viskas eina pagal vieną šabloną. Graži mergina bando į gerą kelią atvesti visišką mergišių, bet asmeninio gyvenimo beveik neturintį vaikiną. Tačiau tokie standartiniai filmai turi ir kelias išimtis, kurios būna labai geros. Tokiu principu eina režisierius Jude‘as Appatow, kuris savo protingomis komedijomis sugeba džiuginti kiekvieną. Po jo filmų vis atsiranda kokių gudruolių, kurie nesėkmingai bando nukopijuoti jo stilių, bet, aišku, nė vienam tai nepavyksta. Tiesa, atsiranda ir kitokių kūrėjų, kurie net ir gerai įgrisusiame žanre bando atrasti kažką tokio, kas sugebėtų sujaudinti, bet tuo pačiu ir džiugintų kiekvieną rodymo akimirką. Ir dabar į šį klaną bando įstoti naujoji romantinė komedija „Dėl visko kaltas seksas“.

Turinys

Koledže vienas su kitu praradę nekaltybę Džekas ir Leinė susitinka po daugiau nei dešimtmečio seksoholikų susirinkime. Pamažu jie ima bendrauti ir nusprendžia, kad jie bus tik draugai. Abu jie bendrauja atvirai, dalijasi savo išgyvenimais, potyriais ir kartu mokosi, kaip tapti geresniais žmonėmis, kuriem mintyse nebus vien tik seksas. Galiausiai abu jie pradeda suvokti, jog net ir oficialiai nebūdami pora jie būtent ir elgiasi, kaip tikra pora.

Visa reklaminė filmo kampanija buvo grindžiama žodžiu „seksas“, tad nenuostabu, ko galima tikėtis einant į filmą. Net ir filmo anonsą akcentavo daugiau antrą galą. Taigi, eidamas į filmą tikėjaus gauti dar vieną standartinę romantinę komediją, kuri neparodys nieko gero, o pagrindinis aktorius nuolat laidys juokelius, susijusius su kūnų susiliejimu. Bet akivaizdu, kad filmo režisierė ir scenaristė Leslye Headland pasistengė sukurti filmą, kuris nustebins kiekvieną.

Galima drąsiai sakyti, kad filmas duoda daugiau, nei žada. Juostoje tikrai netrūksta kalbų apie seksą. Bet svarbiausia – pristatant filmą buvo daromos dvi esminės klaidos. Pirmoji, jog „po daug metų susitinka seni draugai“. Netiesa, nes susitinka vos vieną naktį kartu praleidę žmonės. Antroji – filmas pasakoja apie du seksoholikus, kurie tampa vienas kito psichologiniais gydytojais. Tai irgi nėra visiška tiesa. Savotiškai taip, bet ne. Taigi, filmo siužetinė linija pasakoja apie mergišių, ieškantį tikrosios meilės, bet turintį per skystas kinkas, kad nepatinkančiai merginai pasakytų teisybę. Antroji istorijos veikėja – mergina, kuri yra priklausoma nuo slapto meilės partnerio.

Šiame filme veikėjai plėtojami gana neįprastai. Svarbiausias to akcentas – parodoma, kad jie nėra tušti žmonės, kuriems svarbu tik fizinis pasitenkinimas. Parodoma, kad jie yra žmonės. Turintys jausmus, sąžinę, jaučiantys skausmą ir tam tikrose situacijose pasiduodantys silpnybėms. Kaip vienas pavyzdžių – Leslės tiesiog absurdiška priklausomybė nuo jos visai nenorinčio vyro. Filmo kūrėja sugebėjo sukurti puikų merginos paveikslą, kuri akimirkomis puola į panikos priepuolį, kai negali turėti to, ko trokšto. Kaip tikros priklausomybės turėtojas. Ir šalia jos atsiranda gyvenime nieko tikro neturintis vaikinas, kuris radęs nuoširdų ir tikrąjį save parodantį žmogų, bando jį išlaikyti kaip įmanoma ilgiau, atsisakydamas didžiausią malonumą jam teikiančių dalykų. Tai yra labiausiai žavintis šio filmo aspektas – veikėjų tikrumas.

Kas dar labai džiugina, tai labai geras humoras. Filme, aišku, netrūksta ir kvailų, lėkštų juokelių apie seksą, bet yra ir tikrai puikių humoro apraiškų, kurios priverčia kvatoti sėdint kino salės kėdėje. Visos juostos metu galima išgirsti tikrai ne vieną būtent su kinu susijusį juokelį ir nė vienas jų nėra blogas. Taip pat, išgirstame turbūt patį geriausią girdėtą juokelį apie žinomą Holivudo scenaristą Aaroną Sorkiną. Humoro nestokoja ir tiesiog nepriekaištinga scena restorane, kuriame du veikėjai savo dialogą išrutulioja taip, jog finalas pritrenkia ir priverčia kvatoti susiėmus už pilvo. Taigi, L. Headland savo darbą atliko tikrai puikiai, ir dialogus veikėjams parašė labai kruopščiai, kad jie būtų tikri, nuoširdūs, neerzinantys ir džiuginantys.

Dar šiek tiek grįžtant prie veikėjų, jie nėra tokie tipiniai veikėjai, kokius galima išvysti romantinėse komedijose. Iš esmės, abu jie – tikri šikniai, kurie dėl savo ramybės ir norų gadina gyvenimus kitiems, o susitikę, nežino kaip elgtis. Kol galiausiai jie supranta, kad vienas kitam yra brangūs. Ir net tai supratę, ne kartą sugeba sugadinti gyvenimus kitiems veikėjams.

Bet kokiu atveju, filme sukuriama puiki atmosfera pagrindinių veikėjų evoliucijai. Šiek tiek nepatogių situacijų, šiek tiek romantiškų vakarų ir malonių pasikalbėjimų. Tai, kas gana įprasta tokiuose filmuose. Bet svarbu yra tai, jog filmo kūrėjai nusprendžia viską pateikti taip, jog svarbiausia vis tiek liktų draugystė. Parodoma, kaip veikėjams seksas tampa mažiau svarbus už švelnų artimo žmogaus prisilietimą, už laiką drauge ar tiesiog paprastą ir nuoširdų žvilgsnį. Viso filmo metu balansuojama ties nešvankumo ir tyrumo riba, bet ji neperžengiama ir juosta tampa tuo itin retu perliuku šiame jau gana nuobodžiame žanre.

Techninė pusė

Filmo garso takelis yra tas faktorius, kuris dar labiau pagerina šią nuotaikingą juostą. Iš vienos pusės, jis yra gana įprasto stiliaus ir būdingas romantinėms komedijoms, bet iš kitos – jis gerai papildo įvairias filmo scenas.

Filme galima išvysti ne vieną sceną, kurioje naudojamas sulėtinimo efektas. Ir šiame filme jis yra visiškai nereikalingas. Visose šiose scenose sulėtinimas tik prailgina scenas, o to filme nereiktų, nes jos ir šiaip nėra trumpos. Prie to paties, sulėtinimas sukelia šiokį tokį dirbtinumo efektą ir net kiek erzina. Bet bendrąja prasme filmo kinematografija yra visai patenkinama. Viskas nufilmuota taip, kad atrodo natūraliai. Keletas scenų yra vienas ištisas kadras ir tai tikrai negali nestebinti. Aktoriai puikiai atlieka savo darbą, bet scenų nufilmavimas padeda pajusti tų ilgų scenų svarbą. Gana neįprastas vaizdas stebėti veikėjų pokalbį, žiūrint į juos, gulinčius lovoje, bet iš viršaus. Tikrai neblogi sprendimai.

Filmo montažas yra visai geras. Garso montažas tikrai be klaidų, o vaizdo – turi keletą klaidų, tačiau daugiau ar mažiau yra sklandus. Labai kabinėjantis įžvelgtume kelias scenas, kuriose daiktai atsiranda kitose vietose, bet filmą reiktų stebėti labai akylai. Jei atsipalaidavus, tai tokie dalykai į akis nekrenta.

Aktoriai

Aktoriai šiame filme yra vienas geriausių dalykų. Ir šiaip visuomet juokingas Jasonas Sudeikis pasirodo kaip niekad gerai. Kaip visuomet, smagu žiūrėti į jo kvailą fizionomiją, bet šįkart jis dar sugeba perteikti ir gana gerą šiek tiek draminį vaidmenį. Žmogaus, kurį žlugdo mintys apie artimo žmogaus išvykimą. Jam talkintanti Alison Brie šiame filme taip pat atsikrato savo erzinančių savybių ir suvaidina puikų personažą. Kiek teko ją matyti ekrane, čia ji savo darbą atliko geriausiai. Jos veikėja – dvejopa. Vienu metu ir linksma, ir siaubingai psichologiškai traumuota asmenybė, kuriai reikia dėmesio iš senos ir silpnos aistros. Ne kiekvienas aktorius sugeba taip įtikinamai perteikti staigų psichologinį lūžį ir sunkiai suvaldomą paniką, o jai tai pavyko nepriekaištingai. Taip, kad sėdėdamas salėje tikrai galėjau tuo patikėti. Na, o šių dviejų aktorių duetas atrodė labai tikrai ir nesijautė jokio dirbtinumo.

Ne ką prasčiau pasirodė ir šaunus antraplanių aktorių rinkinys. Margarita Levieva, Jasonas Mantzoukas, Amanda Peet ir Adamas Scottas svo veikėjus sugebėjo įkūnyti taip, kad jie atskleistų charakterius per ne itin didelį rodymo laiką, bet tuo pačiu ir sukeltų kiekvienam veikėjui skirtas emocijas. Pyktį ar palankumą.

Verdiktas

„Dėl visko kaltas seksas“ į kinus vilioja skambiu pavadinimu, po nešvankia potekste turinčiu ir labai gilią prasmę. Į savo gyvenimus žvilgtelti priverčianti romantinė komedija yra tikras deimančiukas, kuris šiais metais žiba ryškiausiai. Gudrus, šmaikštus ir net labai nešvankus scenarijus sugeba gerai atskleisti veikėjus ir jų išgyvenimus, o prie to prisideda ir patys aktoriai. Tai tikrai dėmesio vertas filmas, kuris suteiks gerą nuotaiką, bet tuo pačiu privers ilgėtis tyrų santykių. Geras humoro užtaisas privers ne kartą kvatoti kėdėje, bet kartu leis ir permąstyti savo poelgius, prioritetus ir tam tikrų žmonių svarbą gyvenime. Tai filmas, kurį žiūrėti malonu, o po peržiūros išlieka geras jausmas, todėl gailėtis praleistos 1,5 valandos tikrai nereikės.

7.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles