Kinuose pastaruoju metu galima išvysti vis mažiau kažkuo akį patraukiančių komedijų. Kino kūrėjai ėmė smarkiai akcentuoti vulgarumą ir juokelius apie antrą galą, todėl bene kas antra komedija yra būtent apie seksą. Tačiau kartais taip nutinka, kad pasirodo beveik niekuo su tuo nesusijusi komedija, kurioje humoras yra taip pat kvailas, bet labai lengvas ir neakcentuotas į lytinius santykius. Galima sakyti, kad toks filmas yra „Bosė“

Turinys

Viena turtingiausių pasaulio moterų ir galinga magnatė netikėtai atsiduria kalėjime, o visas jos turtas yra įšaldomas. Už grotų praleidusi 5 mėnesius moteris sugrįžta ir randa būdą, kaip sugrįžti į verslo imperijos viršūnę. Į pagalbą pasitelkdamas buvusią asistentę ir būrį mergaičių skaučių, Mišelė Darnel imasi skaučių sausainių ir pyragėlių verslo, kuris patraukia visų jos buvusių priešininkų dėmesį.

Filmo režisūra užsiėmė Benas Falcone, kuris, beje, taip pat pasirodė filme. Tai jau antroji šio režisieriaus komedija, kurioje pasirodo ta pati aktorė, ir, galima sakyti, jis savo darbą atliko visai neblogai. Filmas nelabai išsiskiria iš kitų panašaus tipo darbų, bet juo tikrai galima pasimėgauti. Ne vienoje vietoje buvo galima pakikenti ar net balsu pasijuokti, o kai kurie sprendimai net labai nustebino. Taigi, kaip pradedančiam režisieriui, darbas visai teisingas.

Filmo siužetinė linija tikrai nėra naujiena kino gerbėjams. Šlovė, nuopuolis ir bandymas atsistoti ant kojų. Bet bendrąja prasme, juosta pateikta labai smagiai, nuotykiai link antro pakilimo yra smagūs, o humoras juostoje tikrai nenuvils. Pradedant vaikų dresavimu žiaurumui, baigiant teniso kamuoliuku į Adomo obuolį. Viskas pateikta gerai, veikėjų dialogai sklandūs, neerzinantys, stengiamasi išvengti standartinių klišių, tai galutinis rezultatas visai geras.

Labai kokybiškai sukurtos aplinkos filme leidžia atsipalaiduoti ir stebėti magišką spalvų šou. Praktiškai pati pradžia yra įvadas į tai, ko sulauksime juostoje. Daug humoro, blizgučių, keiksmažodžių ir daug Mišelės Darnel. Filme netrūksta ir kiek keistų ar net nelabai jaukių pokalbių apie tam tikras vietas, tačiau viskas įsipaišo į bendrą kontekstą ir neatrodo perspausta.

Techninė pusė

Garso takelis filme tikrai žaismingas. Jei taip galima pavadinti. Jis labai taikliai perteikia vyraujančią nuotaiką ir net sugeba priversti pajudėti sėdint patogioje kino salės kėdėje. Filmo pradžioje vykstančio pasirodymo metu skambėjusi „All I do is Win“ buvo tiesiog nepriekaištingas įvadas į juostą ir vien už šios dainos (beje, ir atlikėjo T-Pain) panaudojimą filmo kūrėjams reiktų paplekšnot per petį. Šioje srityje viskas tikrai gerai.

Kinematografija filme taip pat gera. Žinoma, tai ne „Hju Glaso legendos“ perkėlimas į „Bosę“, tačiau vaizdai tinkami, o kameros darbas net keletą kartų sugebėjo nustebinti. Pagrinde todėl, kad komedijoje nesitikėtum kažkokių gudresnių kameros judesio sprendimų, o jų čia buvo.

Tiek vaizdo, tiek garso montažas juostoje yra tikrai geri. Keletoje vietų galima pastebėti montažo klaidų, jos gana akivaizdžios, bet leisiu jas rasti patiems.

Aktoriai

Melissa McCarthy jau tampa tikra komedijų legenda. Ir tai tikrai lengva pagrįsti. Per metus kine ji pasirodo ne viename filme ir galiausiai ji išlipo iš savo pirminių vaidmenų problemos. Dabar ji sugeba vaidinti ir yra juokinga todėl, kad yra juokinga, o ne todėl, kad yra stambi. Aktorė puikiai atliko savo vaidmenį ir įtikinamai perteikė savo veikėją.

Prie jos prisijungė ir dar keli aktoriai, kurie buvo… Vidutiniškai geri. Tai antraplanį, tačiau taip pat svarbų pasirodymą atlikusi Kristen Bell, o taip pat ir puikus aktorius Peteris Dinkladge‘as. Tiesa, jam šį kartą nesisekė suvaidinti kažko įdomaus. Gal net kiek nemalonu buvo jį stebėti ištvirkusio ir samurajumi save laikančio asmens kailyje, save vadinančio blogiausio prancūziškų automobilių gamintojo vardu.

Filme taip pat buvo ir kitų antraplanių veikėjų, bet dauguma jų vaikai, visiškai nieko neišsiskiriantys savo vaidyba.

Verdiktas

„Bosė“ atkeliauja į mūsų kinus su galingu trenksmu ir hip hopo ritmu, taip suteikdama daug gerų emocijų. Įdomūs dialogai, daug spalvų ir nuotaikinga atmosfera leidžia beveik dvi valandas mėgautis keiksmų ir žiauraus humoro šou, kuris pakels nuotaiką visam vakarui. Gal tai ir nėra kažkoks ypatingas filmas, tačiau bent kartą jį tikrai galima pažiūrėti.

6.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles