Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra

Batman V Superman: Dawn of Justice

Atsigavęs po daugybės nesėkmingų projektų, režisierius ir puikus vizijonerius Zackas Snyderis 2013 metais padėjo stiprius pamatus studijos „Warner Bros.“ kuruojamoms „DC“ komiksų visatos ekranizacijoms su filmu „Žmogus iš plieno“. Naujausias Supermenas susilaukė daugybės įvairių įvertinimų, tačiau pasaulyje surinkęs beveik 700 mln. dolerių parodė, jog žmonėms įdomūs ne vien tik „Marvel“ studijos filmai.

Supermeno sėkmė režisierių atlydėjo prie itin rimto ir labai atsakingo projekto bei istorinio įvykio kine – žymiausių pasaulio superherojų akistatos, kuri lydės tiek pačią studiją, tiek režisierių ir viso pasaulio žiūrovus prie ilgai lauktos „Teisingumo lygos“.

Apie ką mes čia…

Po to, kai dalis Metropolio buvo sugriauta iki pamatų po Supermeno ir generolo Zodo dvikovos, o žmonija sužinojo, jog ji nėra vienintelė visatoje, Supermeno egzistavimas privedė prie rimtų pasekmių. Vieni jį laiko Dievu, kitiems tai rimta grėsmė. Ir vienas iš tokiu žmonių, manančių, jog Supermenas gali sunaikinti visą žmoniją, yra Briusas Veinas. Gotamo miesto milijardierius po daugybės metų ir vėl išsitraukia Betmeno kostiumą tam, kad sudrausmintų ateivį. Užvirsta rimtas susidūrimas, kurį stebės visas pasaulis…

Kūrinio vidus

Po to, kai 2012 m. pasibaigė Christopherio Nolano pasakojimas apie Gotamo miesto gynėją Betmeną, visi kino mylėtojai sunerimo, nes puikiai žinojo, jog šio herojaus likimas priklausys jau nuo kitų kino kūrėjų. Nerimas buvo dar ir dėl to, jog visi bijojo, jog gali pasikartoti tai, kas įvyko po Timo Burtono dviejų Betmeno dalių – niekingos Joelio Schumacherio ekranizacijos. Visgi Zackas Snyderis yra žinomas kaip puikus specialistas dėl savo vizualinių sprendimų, o ne dėl režisūros ir scenarinių gabumų. Ir tai, ką mes išvystame naujajame filme, gali ir džiuginti, ir kažkiek liūdinti. Bet, apie viską paeiliui.

Dar, kol nepradėjau pasakoti apie šio filmo pliusus ir minusus, norėčiau pravesti trumpą pamoką tiems, kurie visiškai nesidomi komiksais, nėra pasikaustę animaciniuose „DC“ filmuose  ir tuo labiau nestebi visos komiksų ekranizacijų evoliucijos. Nors ir kaip juokingai tai atrodo, tačiau Betmeno ir Supermeno susidūrimas įvyko tiek komiksuose, tiek dviejų dalių animaciniame filme „Tamsos riterio sugrįžimas“. Žinoma, daug kas gali pasakyti, jog tokia dvikova neįmanoma, nes koks žmogus gali kovoti su Dievu. Bet, atsižvelgus į pačius personažus ir jų mitologiją, viskas, kas yra parodyta tiek komiksų puslapiuose, tiek animaciniame filmuke ir, žinoma, šioje juostoje, atrodo ganėtinai logiškai. Betmenas – patyręs kovos lauke, naudojasi įvairiausiomis gudrybėmis ir savo intelektu, todėl jo pranašumas prieš Supermeną yra išties didelis. Anas –  tiesiog įniršęs ir daugybę klaidų darantis ateivis, kurį pažaboti gali geras kovos strategas, kuriuo ir yra Briusas Veinas.

Grįžtdamas prie Zacko Snyderio filmo galiu pasakyti, kad jis labai išsiskiria nuo visų anksčiau matytų Betmeno ir Supermeno filmų, o taip pat yra visiška priešingybė visiems „Marvel“ filmams, kuriuose nestokojama lengvo turinio humoro ir šviesių siužetinės linijos momentų. Zackas Snyderis sukūrė niūrų ir labai tamsiai atrodančius Gotamo ir Metropolio pasaulius, kuriuose gyvena ir žmones gina du populiariausi pasaulio herojai – Betmenas ir Supermenas. Filmas savo stiliumi ir jo pateikimu primena kitą Z. Snyderio darbą – grafinio romano ekranizaciją „Stebėtojų lyga“, kuris dienos šviesą išvydo 2009 metais. Ir tai yra gerai. Nes, kaip puikiai žinome, „DC“ komiksai beveik niekada nepasižymėjo humoru ir neatrodė kaip šviesūs „Marvel“ komiksai. Visgi įvairovė šiais laikais yra būtina kaip niekad, jeigu jau kalbame apie tokio pobūdžio projektus.

Siužetinė filmo linija nukelia į tuos įvykius, kurie glaudžiai susiję su „Žmogaus iš plieno“ įvykiais, todėl galima teigti, jog šis filmas yra tiesioginis 2013 m. filmo pratęsimas, tik su kitu pavadinimu, kuris labiau pritraukia žiūrovus į kino sales. Istorija įdomi, jos pateikimas geras ir žvalus, tačiau kai kuriais momentais būna blaškomasi ir grįžtama į praeitį. Tai nėra blogai, nes sužinome daug svarbių detalių apie Betmeno ir Supermeno likimus. Ir jeigu jau Supermenas turėjo savo solinį filmą ir papasakotą pradžią, tai Betmenui tenka kas kart naudotis taip vadinamais „flashbackais“. Tai turbūt geriausias būdas, koks tik galėjo nutikti šiai naujai frančizei, nes vėl matyti, kaip Briusas Veinas virsta Betmenu, būtų jau per daug nuobodu. Visi mes žinome, kaip jis juo tapo. Bet tokie minimalūs prisiminimai iš praeities pagražina filmą ir priduoda jam solidumo.

Veiksmo planas, kuris sudaro beveik pusę filmo, yra stulbinantis. Taip, Betmeno ir Supermeno susidūrimas vertas plojimų, tačiau kai  į kovą dar įžengia kieta Nuostabioji moteris, viskas šiek tiek pasikeičia. Taip, tai puikus personažas, tačiau jos pasirodymas šiame filme yra šiek tiek perdėtas, ir jis nukreipia dėmesį nuo pagrindinio incidento. Visgi tai dar nėra Teisingumo lyga, o jos formavimasis turėjo būti pradėtas tik nuo Betmeno ir Supermeno. Šiuo atveju gavosi šioks toks nesusipratimas. Dar ir kitų herojų kaip Žaibas ir Akvamenas trumpas apsireiškimas irgi sukelia dvejopas mintis. Viena iš jų – herojų mišrainė, kita – smagu pamatyti kaip jie atrodys kitais metais pasirodysiančioje „Teisingumo lygos“ pirmoje dalyje. Taip, visi herojai ir jų pateikimas yra labai geras ir kūrybingas, bet dar galėjome ir palaukti  jų pristatymo kitose juostose.

Filme yra keli blogiukai, tačiau dėmesį labiausiai atkreipia naujausias Džokeris, kuris irgi sulaukia savo kelių sekundžių šlovės prieš pasirodant „Savižudžių būriui“. Tai itin kietas Džokerio pateikimas, kokio mes dar nesame matę. Prie jo prisijungia jaunatviškas ir dažnai erzinantis Leksas Liutoras, kuris nesukelia tokių emocijų kaip šio personažo pateikimas 1978 m. „Supermene“ ar 2006 m. „Supermeno sugrįžime“. Vėlgi, jie abu neblogai įsiliejo į šią visatą, todėl ateinantys projektai su šiais herojais bus itin laukiami.

„Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ turi daug ir kitų staigmenų, bet jų neatskleisiu – patys pamatysite. Po peržiūros, kuri tikrai atneš daug įtampos ir adrenalino, galima bus prisiminti ir dar vieną su šiuo filmu susijusią detalę – „Arkhamo“ serijos žaidimus, kurių konceptas iš dalies ir buvo panaudotas kuriant šio filmo visatą. Todėl tie, kas žaidė „Arkhamą“, bežiūrėdami nenustebkite, nes pamatysite nemažai pažįstamų smulkmenų.

Techninė juostos pusė

Kai filmai kainuoja virš 250 mln. dolerių, tai galima tik pagalvoti, kokie kieti turi būti specialieji efektai. Ir išties, filmas kupinas nuostabių, akis kaitinančių ir epiškai atrodančių specialiųjų efektų, kurie sudaro beveik 80 procentų viso filmo. Ir, kas svarbiausia, jie nerėžia akių kaip kokia nors „Londono apgultis“. Čia kūrėjai itin atsakingai padirbėjo su detalėmis ir šio niūraus pasaulio pateikimu. Taip pat ir trimatė erdvė priduoda svorio, ypač, kai susiduria tokie galingi priešininkai kaip Betmenas ir Supermenas.

Pagirtinas ir kameros darbas, kuris  įvairiausių rakursų dėka atneša mums vertą dėmesio reginį. Kameros filmavimo stilius nenusileidžia „Žmogaus iš plieno“ stiliui, todėl priartinti ir atitolinti planai – vienas iš stiprių šio filmo kozirių, sugebančių mus priartinti prie šio istorinio mūšio epicentro.

Garso takelis epiškas. Muzika labai gerai suderinta su filmo siužetinės linijos veiksmo pateikimu, o pačios kompozicijos priduoda dar daugiau galios bendrai peržiūrai. Na, nieko keisto, nes prie filmo muzikos prisėdo legendinis Hansas Zimmeris ir Junkie XL, kurie praeitais metais mus džiugino filme „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“.

Garso montažas vertas apdovanojimo. Sėdint ir žiūrint filmą su kiekviena minute, su kiekvienu stipresniu susidūrimu buvo jaučiama tokia didelė įtampa, jog atrodė, kad viskas vyksta už kelių metrų nuo sėdimos vietos. Filmo montažas geras, bet kai kuriose scenose, kurios nukėlinėjo mus į praeitį, buvo persistengta. Perėjimas nuo dabarties iki praeities įvykių ganėtinai blaškė. Bet, čia tik kelis kartus.

Aktorių kolektyvinis darbas

Ne vien Betmeno ir Supermeno akistata kėlė daug kalbų, bet dar ir Beno Afflecko paskyrimas Briuso Veino/Betmeno vaidmeniui. Tiek kritikos strėlių savo laikais buvo gavęs ir Heathas Ledgeris, kuriam teko vaidinti Džokerį. Bet, pasirodžius „Tamsos riterio“ filmui, kritikai nutilo. Šiuo atveju iš savo pusės pasakysiu, jog Benas Affleckas yra geresnis režisierius nei aktorius, tačiau Betmeną jis įkūnijo labai gerai. Būtent Betmeną, ne Briusą Veiną. Tai kovų nualintas, susenęs ir labai brutalus Betmenas, kuris lenkia visus prieš tai rodytus. Ir B. Affleckas su šiuo vaidmeniu susidorojo labai puikiai.

Henry‘is Cavillis antrą kartą atliko Supermeno vaidmenį. Jam ir vėl pavyko gerai įkūnyti šį personažą. Šįkart jis buvo labiau atsipalaidavęs, bet tuo pačiu labiau įniršęs nei kovodamas su generolu Zodu. Jam į kompaniją ateina Lois Lein vaidinanti Amy Adams ir Daily Planet redaktoriaus pareigas atliekantis Laurence‘as Fishbourne‘as.

Iš naujokų filme pasirodo Lekso Liutoro atlikėjas Jessie‘is Eisenbergas, kuris, žinoma, neatliko savo vaidmens taip genialiai kaip Kevinas Spacey‘is, ir tuo labiau kaip legendinis Gene‘as Hackmanas , tačiau jis įtikino. Smagus šizofreniko ir genijaus mišinys, prieš kuri tampa bejėgiai Supermenas ir Betmenas.

Juosta marga daugybe puikių aktorių kaip Alfredą atliekantis Jeremy‘is Ironsas, Nuostabiosios moters vaidmenį gavusį Gal Gadot, o taip pat ir Ezra Milleris, Jasonas Momoa, Diane Lane ir Holly Hunter.

Verdiktas

„Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ – stulbinančiai atrodantis dviejų žinomiausių pasaulyje superherojų sudūrimas, apie kurį dar ilgai kalbės visi komiksų gerbėjai. Tačiau tai kartu ir pernelyg daug apie Teisingumo lygą atskleidžiantis darbas, kuriame pasirodo beveik visi įmanomi būsimo filmo herojai. Užtat įtampos kupina siužetinė linija, labai įdomiai pateikta istorija, puikūs specialieji efektai, daugybė nenustygstančio vietoje veiksmo ir epinis apipavidalinimas leidžia užmiršti tam tikras klaidas ir priverčia mėgautis kiekviena šio kino epo sekunde.

8.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
10
Garso takelis
10
Techninė pusė
10
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. AntMan / 2016 kovo 22

  Akivizdu,kad recenzijos autorius nesuprato filmo esmes „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ vien pavadinimas viska pasako, kad tai bus hibridas ir mazytis intro i teisingumo lyga:) Seniai buvo pasakota, spoilinta, jog tai nebus 100proc filmas apie betmeno ir supermeno susidurima, o Filmas atveriantis duris i Teisingumo lyga;) 10/10 nors dar filmo nemates,taciau jau greitai sesiu i kinosales kresla.

  MARVEL vs DC – skirtingos dvi visatos ir tuo idomios,jei tai butu panasu i MARVEL, tikrai nebutu balanso tarp superhero movie:) Geriausias matytas filmas – o t.y serialas DAREDEVIL vienintelis MARVEL tv serialas kuris parodomas tamsiaja puse, sakyciau marvel ir DC hibridas:) baigiau ziureti antra sezona irgi patiko ir lauksiu mazojo serialo kuris sujungs visus serialus i viena superheroju mini seriala;)

 2. Saulė / 2016 kovo 22

  Labai norėčiau pamatyti šį filmą, skamba įdomiai

 3. Zeo / 2016 kovo 23

  Hm, o tuo tarpu pasaulis į šį filmą ganėtinai neigiamai sureagavo.

 4. Marius / 2016 kovo 23

  kiek teko skaityt užsienio recenzijų, tai šis filmas bus ta pati perkrauta audiovizualinė stimuliacija, kaip ir Man of Steel.

  kas nežada nieko gero.

  vis dėlto tokie režisieriai savo stilistiką retai pakeičia ir dažniausiai kartoja tas pačias klaidas.

  o šiais laikais vizualinis spektaklis nieko nebestebina.

 5. Zygius / 2016 kovo 24

  Gal ne į temą, bet arba aš pusę filmo pramiegojau, arba recenzijoje apkalbamo įspüdingo ir kitokio Jokerio pasirodymo aś nemačiau nei kvapo

  • Dario Voitukevez / 2016 kovo 25

   Zygiau, iš Wide RLS buvo pašalintos kelios scenos. Viena gale, o kita su Robino kostiumu. Tas mane labai nustebino. Čia matyt po uždaros prieš kelis mėnesius buvusios peržiūros, po kurios žmonės išėjo nepatenkinti.

 6. Zygius / 2016 kovo 24

  Dar trumpai apie patį filmą, jis labai ištęstas ir pirmąją filmo pusę nieko nevyksta, nežinau iš kur ištraukta, kad 80% sudaro veiksmas, bet pradźia tikrai nuobodoka. Aflekas ir tuo pačiu Betmenas man pasirodė senas ir storas, čia jis labiau priminė amerikietiškų imtynių dalyvį, nei superherojų. Pats filmo siužetas ir scenarijus labai paprasti ir banalūs, nėra ką lyginti su Nolano trilogija, jokios intrigos, jokios gilesnės minties, jokios paslapties. Panaudotos visos panašių filmų klišės, viskas atrodo jau kažkur nekartą matyta. Liūdniausia istorija su pagrindiniu (o gal ne) blogiečiu Domsday – jokios priešistorės, jokių paaiškinimų kodėl jis taip nori sunaikinti Supermeną ir pačią žemę, susidorojimas su juo toks banalus, kad net paklausus darželinuko, kaip jį nugalėti jis tiksliai nupasakos Snyderio viziją. Juokingiausia, kad grėsmingiausias DC visatos blogiukas primena iś akies luptą Spielbergo ET ir Bay’aus Vēžliukų nindzių hibridą….. Vienas iš tų atvejų, kai pamatęs kietai sukaltą anonsą tikėjausi pamatyti evoliucionavusią Stebėtojų lygą, o gavau tik Sucker Punch mergaites su superherojų kaukėm….

 7. Don / 2016 kovo 25

  Kazkokia mesmale, saudo is akiu visa antra puse filmo, draugu mamas gelbeja, tiek laukti to betmano ir supermeno akistatos tikrai neverta, traileris 100kart ispudingesnis kuris patenkina mano smalsuma. Sitas rezisierius sugadino savo varda jau su snuker punch, ir taiko vis dar savo sudina scenariju cia…nusivyliau 3/10. Tikiuosi teisingumo ausra pakeis rezisieriu ir isgelbes situos herojus…

 8. srn / 2016 kovo 26

  Betmenas prieš supermena ilgai laukta dvikova pagaliau atkeliavo į ekranus. Kas domisi komiksais tai šis filmas bus tikras orgazmas. Kas nieko nežino apie šį komiksa, bus eilinis filmas pilnas sprogimų veiksmo ir jokios minties.
  Pliusai:
  1. Benas Aflekas puikus betmenas ir Weinas. Aflekas valdė kiekvienoje scenoje.Buvo jį smagu žiūrėti, tikrai geras aktorius. Puikus DC pasirinkimas betmeno vaidmeniui.
  2.Veiksmas ir vaizdai pasakiški. Zak Snyder (300, Wachmen) puikus pasirinkimas plėsti DC komiksus toliau.
  3. Muzika nuostabi. Garso takelio galima klausytis ir savo automobilyje.
  4. Daug kas sako, kad istorija bloga. Bet tik dėlto, nes filmas iškarpytas. Jaučiasi, kad scenos šokinėja be pagrindo. Lauksim kada pasirodys Direct cut, kuris dadės filmui dar 30min. istorija man nekliuvo, kaip filmui apie komiksus istorija gera.
  5. Betmeno kova prieš supermeną, vooov. Nuostabi. Nors truko trumpai, bet nesinorėjo, kad ji baigtūsi.
  Minusai:
  1. Lexs Liutery įkūnijas aktorius elgėsi kaip mažas nesubrendęs klaunas, bet gal tokia buvo režisieriaus esmė. Protingas, samokslininkas, bet as juo nepatikėjau.
  2. DOOMSDAY. Nu kam tokį personažą naudoti filmo galui. Kas žino komiksus, tai žino, kad doomsday yra pats stipriausias DC personažas kuris vienintelis įveikė supermeną komiksuose. CGI prastas, išvaizda prasta, ne kaip iš komiksų. O veiksmas su juo truko tik 10 min. Reikėjo jį pasilikti kitiems filmams. Jis vertas daugiau, vertas viso filmo.
  3. Visas veiksmas vyko naktį. Visas filmas tamsus.
  Išvada.
  Manau, kad filmas nėra blogas. Vertas dėmesio, kam patinka komiksai ir veiksmo filmai pilni daug CGI. Bendrai.. 8+/10

 9. srn / 2016 kovo 26

  Zygius rašo: į Šį komentarą galiu atsakyti tiek, kad doomsday nėra supermeno priešas. Jai žinai komiksą jis tiesiog viso naikinimo mašina. Naikiną viską kas papuolą. Nereikią jam priežasties, jis toks sukurtas. O supermenas vienintelis kuris gali jam pasipriešinti, todėl komikse jis žūva. Dėl išvaizdos pritariu. Betmenas turi būti senas. Jai žinai F.Milerio filmuką, tai betmenas jau pasiekė tokį amžių kuriame jis brutalus, ir negailestingas. Iš komiksų pusės filmas tikrai geras, o kaip žmogui kuris nesidomi komiksais tai filmas bus eilinis visko prikimštas š…

 10. Vytautas / 2016 kovo 26

  Nedaug trūko iki šlamštalo, toli toli iki Nolano trilogijos.
  Ir apskritai, kalbant apie komiksus, perkeliamus į didžiuosius ekranus, kas man nepatinka, kad nuolat suplakami savo originalios frančizės pagrindiniai personažai, nesvarbu iš kokių laikų, vietų, misijų – visi permaišomi, kaip pvz. Keršytojuose – ir Toras, ir Iron man, ir Sakalo akis … dar betrūko Terminatoriaus ir Chucko Norriso as himself…žiūrėk iš kur nors ir Svetimas su Grobuonimi pasijungs į tą patį filmą.
  Ir nelabai ir supratau Betmeno ir Supermeno priešpriešos priežasties, ir kam jiems to reikėjo. Aišku nemažai klišių – kad gale apsivienys, manau net nepradėjus žiūrėti filmo buvo aišku.

 11. Gabrielius / 2016 kovo 29

  filmas tikrai įspūdingas, bet daug vietų kur visiškai nėra logikos o labiausiai erzina tai kad jeigu jau komiksai tampa rimtu vyrų personažai, tai kam tada rodyt visiškai vaikiškas scenas,o tai tiesiog erzina…mano įvertinimas 6/10,beje šį recencija tikrai klaidina būsima žiūrovą, tai gal geriau neklaidinti visuomenės ir savo nuomonę reikšti asmeniniame bloge?

 12. Tomas / 2016 kovo 30

  1. Filmas turi labai geru momentu, bet tuo paciu ir visiskai apgailetinu vietu.
  2. Noreta padaryti „milzino suoly“ ispleciant DC visata, t.y. parodyti labai, labai daug dalyku viename filme. Ir pasitvirtino auksine taisykle kine, kad daugiau, dar nereiskia, kad bus geriau.
  3. Silpnas scenarijus ir keisti scenu iskarpymai-montazas.
  4. Stipriausia filmo dalis, tai Betmeno-Briuso Veino personazas bei jo pristatymas. Jeigu ne jis, tada filmas mano nuomone butu pasiekes ypatingas zemumas.
  5. Keistas pasirinkimass rimtam filmui, taip vaikiskai ir neytikinamai piestas pagrindinis blogietis-Doomsday.
  6. Emocijos. Ziurint sy filma ju ypatingai nedaug. Kur nepalyginsi, ju buvo apsciai, beziurint Man of Steel(supermeno) juosta.
  7. Po triju metu nesibaigianciu kalbu ir laukimo, sprogo didelis burbulas. Isejus is kino sales jauciamas didelia kartelis burnoje.
  Esu didelis filmu, paremtu komiksais gerbejas. Bet siaim filmui maksimaliai galeciau duoti tik 6,5/10.
  P.S. Kaip tiek daug recenziju parasius,tokiam filmui su tiek klaidu galima duoti 8.8 balo?Nebezinau ar galima pasitiketi nesaliskais buvaukine.lt filmu vertinimais. Ar nebus cia prie sio puslapio paramos prisideje didieji kino centrai, kad paraginti zmones eiti y kino sales?

 13. Vytautas / 2016 balandžio 2

  Aš jau ne kartą rašiau, kad recenzijų vertinimai neobjektyvūs jau vien dėl to, kad visiems vertinimo kriterijams (scenarijus, aktoriai, garso takelis ir pan.) suteikiamas vienodas svoris, kad visiškai neteisinga.
  Pvz. kinematografija, garso takelis ir techninė pusė – po 10 balų, ir realiai silpniau nei vidutiniškas filmas tampa visai geru, nors scenarijus, režisūra, aktoriai – po 6 baliukus.

 14. AntMan Rebooting / 2016 balandžio 23

  Kaip ir rašiau pirmą kartą (po pirmos perziuros) esu Zack Snider gerbejas ir man filmas pasirodė vykęs,nes jame puikiai įkūnytas betmenas,toks koks ir turėjo būti,todėl bus kuriamas solinis filmas:)
  Dar viena teigiama pusė vizualizacijos ir kinematografija, supermenas kaip visada super.
  Patiko veiksmo scenos, ypač Wonder Woman kova.

  Kodėl filmas neuždirbo? Kodėl komiksų gerbėjai ne visi buvo patenkinti

  Visų pirma scenarijus ir režisūra – Filme kvaila priežastis dėl ko Batmanas kovoja su supermenu ir dar bukesnė dėl ko jų kova baigėsi.
  Leksa ikunijantis aktorius nera leksas,jis tiesiog kaip kituose filmuose.
  Banalūs dialogai ir Zackas prates filmus ilgesnius rodyti- manau dar studijos kalte del laiko limito.

  Pagrobtas ateiviu laivas kuriame nelogiskai buvo sukurtas Doomsday…Nepatiko jo dizainas….
  Robino dingimas ir Jokerio nebucimas.

  Zodziu Marvel sekme yra tame,nes kinas daromas pagal komiksus. DC kad jie nedaro to,todel kas mate Animacini filma – jis man buvo geresnis su Batman ir Superman kova…

 15. Superman / 2016 gegužės 8

  https://youtu.be/rKRmMQaLZz8

  Šitas video parodo,kad liaudžiai filmas buvo per gilus ir dauguma nesuprato jo…:) Juk dabar herojuose privalomas humoro ir dramos,melodramos gerai atkalto veiksmo ir nesiblaškymo tarp herojų balansas. Norėta paskubėti tiesiog prisivyti MARVEL visatą, nors kiekvienas Marvel filmas turėjes solinius filmus,kurie suformavo Ironman vs Captain America nesutarimus:)