Į kino teatrų ekranus atkeliavo iš serialo „Šrekas“ vienas žaviausių animacinių personažų – Batuotas katinas Pūkis. Išsikovojęs sau atskirą filmą, jis su dideliu užsidegimu drąsiai žvelgia visiems pavojams į akis. Šį kartą mes išvysime Batuoto katino priešistorę, kai jis dar nepažinojo žaliojo žmogėdros Šreko ir turėjo su kaupu savo rūpesčių, kuriuos vikriai išspręsdavo savo gerai išgaląstos špagos pagalba ir humoro nestokojančiu liežuviu.
Istorija rutuliojasi nuo pat Batuoto Katino gimimo ir tos akimirkos kai jis beglobių vaikų namuose sutinka ir susidraugauja su visų engiamu kiaušiniu Kliunkiu. Neišskiriami draugai leidžia savo gyvenimą paslaptingame mieste, pačioje pasakų ir įvykių sūkury. Kiaušinis Kliunkis visą savo gyvenimą pašvenčia stebuklingų pupų paieškai, o katinas Pūkis visomis išgalėmis padeda jam jų ieškoti ir palaiko nepasisekus. Laikui bėgant, Kliunkis užvaldytas didelio noro bet kokia kaina gauti stebuklingas pupeles, ima ir išduoda savo bendražygi. Taip šių didvyriu keliai išsiskiria ilgam.
Netikėtai tolimoje ateityje katinas sutinka savęs vertą varžovę – žavią ir dar gudresnę katytę Kitę Minkštą Letenėlę, kuri su savimi atsiveda Pūkio seną bičiulį kiaušinį Kliunkį, kuris šį kartą turi puikų planą ir tiksliai žino kaip surasti ir pavogti tas taip trokštamas stebuklingas pupeles. Katinas Pūkis nelinkęs sutiktu su savo priešo pasiūlymu, bet Minkšta Letena Kitė taip apsuka katinui galvą, kad šis pasirašo šiam bendram žygiui. Taip stebuklingų pupų paieška prasideda iš naujo ir herojai leidžiasi į tokius nuotykius kurių nė sapnuoti nesapnavome.
Šis filmas pirmiausiai sukurtas kaip pramoga ir nutaikytas į tuos žiūrovus, kurie neatsispyrė toms didelėms katino akims, kurios mus taip sužavėjo nuo antrosios „Šreko“ dalies. Kiek esu girdėjęs iš pačių kūrėjų, tai pats Antonio Banderasas sugalvojęs šį epizodą, kuris net įtrauktas į žinomiausius kino epizodus.
Daugelis yra girdėjęs ir skaitęs ar matęs senesnes „Batuoto katino“ ekranizacijas. Šioje dalyje katinas turi kiek kitokią istoriją, nei mes esame pratę matyti klasikinėje „Batuoto katino“ versijoje, bet jis dar vis mūvi Batus ir laiko špagą prie diržo. Čia Batuotas katinas yra labiau apdainuotas ir suvaidintas herojus „Zoro“, nei klasikinis katinas su batais. Verta pastebėti kad pagrindinį veikėją katiną taip pat įgarsina Antonijus Banderasas, kuris įkūnijo naujausią Zoro vaidybiniame kine. Ir čia jo balsas tinka kaip niekam kitam.
Filmą sukūrė tikri savo srities profesionalai iš studijos „Dreamworks“, kurie mums padovanojo tiek „Kung fu Pandą“ ar „Kaip prisijaukinti slibiną“, tiek ir „Madagaskarą“ ar dar daugiau nei dešimt filmų tarp kurių keli ir pieštinės animacijos stebuklai: „Simarono žirgas“, „Egipto princas“, „Kelionė į Eldoradą“, bei du pasteliniai – „Viščiukų maištas“ ir „VolIsas ir Gromitas: Kiškiolakio prakeiksmas“.
Studija anksčiau besistengianti sukurti kuo daugiau filmų, pastaraisiais metais mus stebina ne tik vaizdo kokybe, kuri nei kiek nenusileidžia legendiniams „Pixar“ studijos darbams, bet ir istorijos prasme. Po kiekvieno filmo studija progresuoja į tą pusę, jog jos filmai tampa ne tik smagia pramoga, bet ir suteikia išliekamąją vertę, kai išėjęs iš filmo prisimeni ne tik lėkštus juokelius, bet ir gilias ir prasmingas mintis.
Kaip ir „Šreko“ epopėjoje, taip ir „Batuotame katine“, istorijoje persipynusios kelios klasikinės pasakų istorijos, todėl šį filmą rekomenduoju ne tik vaikams, kurie dar tik susipažįsta su senai atgimusiomis , naujai perpasakotomis pasakomis, bet ir visiems neabejingiems pasakomis, nes šį istorija įtrauka lygiai taip pat, kaip ir vaikystėje skaitytos Broliu Grimų pasakos. Tikrai netrūks filme juokingų epizodų. Ypač ilgai išliekantis keistasis katinas, kuris pasirodo pačioj tinkamiausioje vietoje, kad prajuokintų tiek mažą, tiek ir didelį žiūrovą.