Žvaigždžių karai: klonų karai

Star Wars: The Clone Wars

Žvaigždžių karai: klonų karai

Star Wars: The Clone Wars

Žvaigždžių karai sugrįžo! Ir tegul grįžta atgal. Bent jau ne į kino ekranus. Šį animacinį filmą laisvai buvo galima rodyti tik per televizorių ir niekur kitur, o ne bandyti susišluoti galimas pajamas iš tikro kino žiūrovo, kuris eis žiūrėti numanomai galingo užtaiso. Juk tai superinė frančizė, kurią reiktu išnaudoti kur kas įspūdingesniais vaizdais ir sumanesne istorija. Prieš trisdešimt metų G. Lucas‘as sukūrė nerealų kino komiksą, o dabar perdaro ir toliau kuria tęsinius jau nebegalvodamas apie pačią mintį, tik beprasmį lazerinių kardų mosavimąsi.

Veiksmas vyksta tarp antrojo ir trečiojo žvaigždžių karų epizodų. Tik šį kartą istorija persikelia į animacijos pasaulį. Čia Anakinas Skaivokeris ir Obis – Vanas bando iš visų jėgų galaktikoje palaikyti tvarką. Bet kelią vis pastoja nenorinti pasiduoti ir nesibaigianti separatistų droidų armija.

Respublikai reikia keliauti saugiai kosmoso erdve, tad išmintingasis Joda bando užsipelnyti piktojo Džabos malonę, sutikdamas išlaisvinti jo sūnų iš mirties gniaužtų, o šlykštūnas Džiaba pažada laisvą koridorių kosmoso pakampiuose. Taip žaliasis mokytojas pasiunčia savo geriausią džedajų Anakiną ir jo jaunąją mokinę gelbėt to sūnaus iš Grafo Duko ir jo plikagalvės pavaldinės Ventres gniaužtų. Kuo viskas baigsis manau ir taip aišku.

Šį kartą prie šios epopėjos vairo sėdasi Dave Filoni. Iki šiol nesukūręs jokio super hito ar kažko labai protingo, kas galėtų jį įrašyti į garbingą kino pramonės industriją. Šis vaikinukas yra tik surežisavęs keletą Avataro (animacinio serialo) serijų ir dar prie kelėtos nelabai žinomų animacinių filmų prisidėjęs kaip kūrybininkas ar bendraautorius, tad nežinia kodėl G. Lucas‘as pasirinko būtent jį. Tikriausiai nenorėjo pats sėstis ir režisuoti savo šviežiai sukurtos nesąmonės.

Išsėdėti kine pusantros valandos net ir didžiausiam šios kino epopėjos mylėtojui tikrai bus sunku. Ką jau kalbėti apie vaikus, kuriems šis spektaklis turėtų būti linksma pramoga, o tėveliams bent atsipūtimas po sunkios darbo dienos. Mano nuomone Žvaigždžių karų animacija yra net nepatrauklus ir visiškai beprasmiškas tiek savo išvaizda, tiek ir mintimi. Kaip jau minėjau, su tokiu, geriausiu atveju, tik į televiziją ir eiti, bet ne didžiuosius ekranus teršti. Šiame nuotykyje viskas kaip kompiuteriniame žaidime (įskaitant ir grafiką), tik tu negali pasirinkti kur keliausi ar ką matysi.

Režisierius tau bruka labai nekokybišką animacija ir nepatrauklius personažus. Net paprasčiausiuose kompiuteriniuose žaidimuose personažai atrodo nuostabiau, ką jau kalbėti apie pačią animacija – lupų sinchronizacija neatitinka šnekėjimo ritmo beveik kas antrame dialoge. Va todėl ir siūlau naudotis kiekviena proga pamatyti išskirtinius „Pixar“ animacinius filmus, kad galėtumėte mėgautis pačiu geriausiu animacijos variantu, kokį tik įmanoma išspausti iš turimos istorijos, o tokius menkaverčius aplenkti ir pamiršti.

Nuo rudens, ši ilga įžanginė pradžia persikels i Cartoon Network kanalą, tad ką gali žinoti, gal mažajame ekrane pasislėps visos šio filmo bėdos ir jis taps metų serialu, bei nauju vaikų džiaugsmu. Juokauju.

4.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
2.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
4.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles