Savotiško istorinio laikotarpio filmai pastaruoju metu tikrai yra dažni kino teatruose. Ypatingia, jei kalba eina apie dešimtąjį dešimtmetį Amerikoje. Prie tokio laikotarpio filmų prisidėjo nemažai režisierių, tame tarpe ir Davidas O. Russellas, kuriam šis amžius yra tikrai priimtinas, jei jau kalbame apie jo filmus. Būtent šio režisieriaus filmas „Amsterdamas“, kuriame vaidina aibė Holivudo žvaigždžių, pasiekė kino teatrus.

Filmas pasakoja apie tris draugus – gydytoją, medicinos seserį ir advokatą – tapusius žmogžudystės liudininkais, o galiausiai ir įtariamaisiais. Tuomet jie atsiduria slapčiausio Amerikos istorijoje sąmokslo epicentre. Prisiekusiems saugoti vienas kitą, kad ir kas nutiktų, pavojingoje situacijoje atsidūrusiems draugams belieka likti tikrais optimistais, kad ištrūktų iš užsiveriančių spąstų.

Tai taip trumpai apie filmo siužetą, kurio nesinori per daug atskleisti. Kita vertus, jis yra labai chaotiškas, tad net ir tas aprašymas nebūtų visiškai tikslus. Ir būtent dėl to, filmas be galo kenčia. Jis kenčia nuo visko, kas realiai yra susiję su scenarijumi. Pirmiausia nuo to, kad istorija yra pakankamai keista ir po pirmojo pusvalandžio jau pradedi nesuprasti, kas su kuo ir prie ko. Kol galiausiai pabaigoje viskas kaip ir susiveda į tą pagrindinį tašką, tačiau jau net nebeturi per daug entuziazmo džiaugtis finalu.

Režisūra irgi nėra įspūdinga. Ir prie to gali prisidėti visi kaltinimai pačiam režisieriui. Kokie jie? Kad jis yra tironas filmavimo aikštelėje ir siaubingai elgiasi su savo aktoriais, bijančiais kažką papildomai pasakyti. Ir kai tokio kalibro aktoriai neturi savo balso aikštelėje, tai akivaizdžiai atsispindi ir finaliniame įgyvendinime. Turėti 20 mega žvaigždžių filme nepakanka. Reikia išnaudoti jų talentą tinkamai, suteikti jiems roles, kurios būtų geros, įtraukiančios, personažai galėtų atsiskleisti ir įnešti kažkokį vėją į pasakojamą istoriją. Ir čia jiems judėti erdvės buvo visiškai nepalikta.

Tiesa, nėra viskas tik blogai. Pats filmavimo stilius, kaip viskas yra parodoma, yra geras. Iš esmės, tik trys dalykai gelbsti filmą nuo absoliučios katastrofos ir vienas jų – kinematografija. Viskas yra tikrai gražu, išlaikomas istorinis stilius, todėl žiūrėti, kaip vystoma nuobodi istorija netampa kančia. Dar vienas geras dalykas yra garso takelis, papildantis pačią kinematografiją.

Na ir galiausiai prieiname prie trečiojo – tai du pagrindiniai aktoriai. Christianas Bale‘as ir Margot Robbie. Jie vieninteliai tempia visą filmą ant savo pečių, gal todėl Ch. Bale‘as ir vaikščiojo  filme su nugaros įtvaru, kad nepasitemptų nugaros vilkdamas visą šį projektą. Margot personažas taip pat buvo įtikinamas ir sugebėjo nenublukti visoje šioje karuselėje. Tačiau dėl visų kitų kilo jausmas, lyg jie būtų atvykę pasiimti savo algalapių. Ir tas ypatingai jautėsi su Johnu Davidu Washingtonu, kuris šiaip jau yra tikrai geras aktorius. Į tą pačią kategoriją galėčiau priskirti ir legendinį Robertą De Niro. Lygiai tokie pat iššvaistyti talentai buvo Chrisas Rockas, Matthias Schoenaertsas, Zoe Saldana ir Rami Malekas. Iš kiek menkesnių personažų turbūt labiausiai suspindėjo Anya Taylor-Joy, kuri per limituotą laiką sugebėjo sukurt labai užknisančią veikėją, bet ir jai pritrūko laiko ekrane. Ir, jei esate kino gerbėjas, jums tikrai patiks ekrane pamatyti vos šmėstelėjančius Mike‘ą Myersą, Timothy Olyphantą ir Michaelą Shannoną, nors jų veikėjams atsiskleisti laiko nepakako. Taigi, daug iššvaistyto talento viename chaotiškame filme.

„Amsterdamas“ tampa bene didžiausių metų nusivylimu. Turėjęs absurdiškai didelį potencialą, beprotiškai daug aukšto kalibro aktorių ir tikrai bent iš pirmo žvilgsnio įdomią istoriją, filmas trenkiasi į dugną ir palieka tokią „na, nebuvo labai blogas“ mintį po seanso. Nors ir nesijauti visiškai iššvaistęs laiko, žinai, kad prie šio filmo tikrai niekada nebegrįši ir tikrai šiek tiek liūdna, nes galėjo būti kelis kartus geriau.

5.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
3.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles