Rusų romantinių komedijų režisierius ir scenaristas Marius Vaisbergas, kuris labiausiai yra žinomas iš pašėlusios ir visų pamėgtos trilogijos „Meilė Niujorke“, o taip pat iš visai juokingos parodijos „Hitler Kaput!“, pristato dar vieną populiaraus 2012 metais pasirodžiusio filmo „Aštuoni pirmieji pasimatymai“ tęsinį, kuris žada dar daugiau intrigų, pagrindinių herojų šėlionių ir jų kuriozinių situacijų, perpildytų gerai apgalvotu humoru.
Apie ką mes čia…
Po trijų bendro gyvenimo metų, Nikita ir Vera eilinį kartą susipyksta dėl visiško menkniekio. Kiekvienas iš jų turi visiškai skirtingą požiūrį į tai, koks turi būti normalus vyras ir ideali žmona. Po šio, iš pirmo žvilgsnio, nekalto kivirčo, kitą rytą jie atsibunda lovoje su nepažįstamais žmonėmis. Nikitos lovoje atsiduria didžiakrūtė blondinė, o Veros – sėkmingas verslininkas. Po trumpo susipažinimo su savo naujais partneriais, sutuoktiniams iškyla dilema – pasilikti su idealiais gyvenimo palydovais, ar, visgi, pasiduoti jausmams ir vėl įžiebti aistrą vienas kitam…
Kūrinio vidus
Paskutiniai rusų komedijos žanro „šedevrai“ priverčia žiūrovus jaustis nepatogiai dėl šlykštaus humoro perpildytų veikėjų dialogų ir visiškai nejuokingų scenų, kuriomis bandoma manipuliuoti ne itin išrankius kino mylėtojus. Jiems užtenka pamatyti apsinuoginusią moterį ar išgirsti pagadinto oro garsą ir jau pasipila juoko bangą. Tačiau kartais, bet labai retai, atsiranda ir visai neblogi projektai, kuriuos žiūrint galima smagiai praleisti laiką kine. Vienu iš jų buvo 2012 metais pasirodęs filmas „Aštuoni pirmieji pasimatymai“. Po visai neblogo komercinio pasirodymo 2012 metais, kino kūrėjai nusprendė pratęsti smagią Nikitos ir Veros istoriją. Ir, jiems gavosi visai neblogai.
Filmas nespindi originalumu ir neturi išskirtinių bruožų, tačiau istorijos pateikimas toks pats žvalus ir nuotaikingas, kaip ir pirmame filme. Minusu galime įvardyti tai, jog pasakojimo struktūra pateikta visiškai identiškai, kaip originale, o pats veiksmas vystomas irgi tokiu pat principu. Tiek Vera, tiek Nikita antrą kartą atsibunda nepažįstamo žmogaus glėbyje. Tačiau, kaip ir sakiau, tai nėra problema. Juosta šį kartą propaguoja ne meilę iš pirmo žvilgsnio, o šeimyninio gyvenimo ypatumus, todėl stebėti visą pagrindinių herojų kivirčą yra visai smagu.
Visos juostos metu užduodamas klausimas: „Kas geriau – meilė ar patogumas?“. Veikėjai turi pasirinkti, kas jiems geriau, gyventi su mylimu žmogumi ir kęsti visus jo minusus, ar pasirinkti tą, kuris gyvenimą paverčia tikra švente, bet jaustis nepatogiai nesant jokiems širdžiai maloniems jausmams. Kaip tas primena tikrą gyvenimą ir šiuolaikinį požiūrį į meilę. Moterys renkasi tuos, kurie gali jiems pasiūlyti daugiau materialinių gerovių, o vyrai – gražias ir viduje tuščias lėles, kurias galima parodyti draugams ir tuo pačiu pasipuikuoti, kaip trofėjais. Scenaristas ir režisierius pateikė savo požiūrį į tokius santykius, ir tą padarė gana gerai.
Humoras šiame filme šiek tiek pasikeitė, palyginus su pirmąją dalimi, į filmą buvo įnešta šiek tiek vulgaraus humoro su akivaizdžia potekste į seksą, bet tai padaryta labai grakščiai, ir, kas svarbiausia, juokingai. Juostos pagrindinių veikėjų situacijos pagyvintos absurdiškais jų sprendimais, o taip pat netrūksta ir šmaikščių dialogų, kurie leidžia ne kartą pakvatoti kino salėje. Visgi tai nėra „Enjoy Movies“ stilius, todėl žiūrovams netenka jaustis nepatogiai dėl nukvakusių armėnų siautėjimų. Taip pat ir nauji herojai suteikė filmui šarmo ir dar daugiau juoko. Stereotipinis požiūris į tipinį verslininką ir kvaišą blondinę tikrai neleis liūdėti, nes parodoma visiška tiesa apie tokio tipo žmonės.
Apibendrinus, galiu pasakyti, jog filmas nėra prastesnis už pirmąją dalį, o tam tikrose vietose netgi lenkia savo pirmtaką. Filmas, aišku, nepretenduoja į geriausių komedijų sąrašus, bet po jo peržiūros bent jau išlieka šypsena veide ir nelieka nusivylimo jausmo, kaip būna po studijos „Enjoy Movies“ darbų, varančių į neviltį.
Techninė juostos pusė
Techninė filmo pusė yra labai paprasta, todėl pernelyg daug apie ją pasakyti irgi negalima. Pirmiausia, tai visai pakenčiamas montažas ir siužetinės linijos pateikimo principas, nevarantis žiūrovo link nuobodulio ribos. Taip pat neblogas operatoriaus darbas, kuris susikoncentravo ties veikėjais ir jų veiksmais, emocijomis ir mimika. Lyg žiūrėtum kokį nors gerą JAV serialą, kaip „Ofisas“ ar „Bruklinas 9-9“.
Pagyvina atmosferą ir garso takelis, kuriame atsirado vietos tokiems žinomiems muzikiniams kūriniams, kaip Veros Brežnevos daina „Ieškau tavęs“ (rus. Ищу тебя), grupės Leningrad hitas „Maskva“ (rus. „Москва“) ir, žinoma, jau pabodusi, bet vis dar smagiai besiklausanti dainininkės Natali hitas „O Dieve, koks vyras“ (rus. „О Боже какой мужчина“).
Aktorių kolektyvinis darbas
Juostoje pagrindinį veiksmą sukuria keturi aktoriai, kurie beveik viso filmo metu verčia juoktis iš savo padarytų kvailysčių.
Pirmiausia, tai pirmos dalies herojai Vladimiras Zelionskas, antrą sykį suvaidinęs veterinarą Nikitą ir Oksana Akinšina, kuriai ir vėl teko įkūnyti populiariąją televizinę žvaigždę Verą. Abu jie ir vėl leido smagiai praleisti laiką bežiūrint į jų nesusitarimų ir ginčų bangas. Antra – tai nauji herojai, kuriuos įkūnijo Rusijoje populiarus komikas Michailas Galustianas ir gražuolė Polina Maksimova, kuri labiausiai pažįstama iš karštų fotosesijų žurnalams „Maximas“ ir „Playboy“. Jie suvaidino pakenčiamai, kartais juokingai, kartais erzinančiai, bet visumoje nesudarkė filmo savo buvimu.
Epizodiškai juostos metu pasirodydavo žinomas „Comedy Clubo“ rezidentas Viktoras Vasiljevas ir, visų nuostabai, pats Sergėjus Šnurovas. Abu jie gerai įsiliejo į bendrą pasakojimą.
Verdiktas
„8 nauji pasimatymai“ – tai padori ir visai linksmai pateikiama rusų kino produkcija, kurios peržiūros metu galima ne tik smagiai praleisti laiką ir pasijuokti iš pagrindinių veikėjų nesutarimų ir ginčų, bet ir susimąstyti apie tikros meilės svarbą, kuri, deja, šiais laikais pralaimi materialiems dalykams ir grožio kultui.