Pusiau animacinis, pusiau vaidybinis filmas „Meškiukas Padingtonas“ trykšta nuostabiai gera energija ir šiuo metu tinkamesnio filmo visai šeimai nerasčiau. Tikriausiai nesuklysiu pasakydamas, kad ne aš vienas apie šį meškiną esu girdėjęs dar iš vaikystės laikų ir net skaitęs jo knygas ir komiksus. Taip pat ir mūsų tautiečiai, kurie bent kartą lankėsi Anglijoje, turėjo pastebėti koks jis ten populiarus!

Iš tolimosios Peru į Angliją atvyksta meškiukas Padingtonas. Šis mielas pūkuotas meškiukas nėra toks, kokiais mes įpratę matyti meškinus. Padingtonas yra puikiai išauklėtas, mandagus, nuoširdus, ir net moka šnekėti. Nenuostabu, jog vos tik atvykęs į Angliją jis susiranda ir puikią šeimą, kuri trumpam jį priglaudžia pas save. Meškinas nėra pripratęs gyventi žmonių šeimoje, tad jau pirmą vakarą prikrečia aibę šunybių, kurios iš šalies žiūrint tik džiugina. Diena po dienos ir šeimos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, nes Padingtonas su kiekviena diena tampa jų geriausiu draugu. Taip viskas ir klotųsi puikia vaga, bet kad ir koks mielas meškinas būtų, bėdos užklumpa ir jį. Padingtonui pradeda grėsti pavojus, o jam padėti gali tik jį priglaudusi naujoji šeima.

Padingtonas pasaulį išvydo daugiau nei prieš penkiasdešimt metų. Jo kūrėjas Maiklas Bondas (angl. Michael Bond) tuo metu pradėjo rašyti knygas apie šį meškiną. Iki šiol yra parašyta daugiau nei 20 knygų, kurios išverstos į daugiau nei 40 kalbų ir parduotos net 35 milijonų tiražu. Taip pat pagal šias knygas sukurtas ne vienas filmas, serialas, spektaklis, išleista galybė suvenyrų, pliušinių meškiukų, tad tikrai nėra nuostabu ar keista, kodėl jis pasirodė didžiuosiuose ekranuose. Keista tik tai, kad jis pasirodė tik dabar.

Paprastai tokio tipo, pusiau vaidybinių, pusiau animacinių filmų vengiu, nes patirtis byloja, jog toks kinas dažnai būna labai prastai pastatytas. Sutikite, naujausieji „Smurfai“, „Alvinas ir Burundukai“ ar „Meškinas Jogis“ tikrai nėra puikaus kino produkto sinonimai. Iš šio filmo tikėjausi taip pat kažko panašaus. Bet sėdint salėje ir žiūrint mielo meškino nuotykius patyriau palaimą, negalėjau patikėti, kad šis meškinas užkariaus ir mano širdį. Išėjau iš salės ir jaučiausi tarsi pabuvojęs vaikystėje.

Kalbant apie techninę filmo pusę, galiu pasakyti, kad animacija yra aukščiausio lygio. Gal kartais ir jaučiasi, kad tai yra ne visai tikroviškas meškinas, bet juk čia pusiau animacinis filmas ir ta animacija priduoda savito žavesio.

Filme pagrindinius vaidmenis suvaidino mažai žinomi aktoriai, tad manau tikrai užteks pasakyti, jog kolektyvas parinktas tinkamai ir su režisieriaus Paulo Kingo iškeltais uždaviniais susidorojo puikiai.

Lietuviškas vertimas vertas atskiro pagyrimo, nes kiekvienas balsas parinktas labai taikliai, o balso emocijos išreikštos būtent taip, kaip ir reikalauja situacija. Lietuviškai veikėjus prakalbino Gabija Jaraminaitė – Ryškuvienė, Jurgis Damaševičius, Monika Bičiūnaitė, Tomas Žaibus, Asta Baukutė, Darius Meškauskas.

Labai tikėtina, kad po šio filmo peržiūros kiekvienas vaikas užsinorės turėti savo asmeninį Padingtoną. Ir tai nėra blogai, nes pats personažas neša gerą žinią ir teigiamas emocijas. Verta paminėti, jog kol kas filmas nenuvylė nei kritikų, nei žiūrovų, tad tikimės, jog nenuvils ir Jūsų!

7.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles