Už viso gyvenimo kūrybą Lumiere’ų prizu bus apdovanotas Martinas Scorsese

Už viso gyvenimo kūrybą Lumiere’ų prizu bus apdovanotas Martinas Scorsese

Šiais metais Lumiere‘ų prizą (pranc. Prix Lumière) atsiims amerikietis kino kūrėjas Martinas Scorsese. Prizas bus įteiktas per Liono Lumiere‘ų festivalį, kuris šiais metais vyks spalio 12 – 18 d.

Lumiere‘ų instituto įsteigtas prizas Martinui Scorsese‘i skirtas už „visą kūrybą, už meilę kinui, už nepailstamą kovą dėl praeities kino išsaugojimo, už jo vaidybinius ir dokumentinius filmus, už meilę muzikai, už geranoriškumą viso pasaulio jaunų kino kūrėjų atžvilgiu, ir taip pat už griausmingą juoką“.

Apdovanojimu, kuris šiemet skirtas filmų „Taksi vairuotojas“ (angl. „Taxi Driver“) ir „Volstryto vilkas“ (angl. „Woolf of the Wallstreet“) režisieriui, 2013 m. ir 2014 m. atitinkamai buvo pagerbti amerikietis Quentinas Tarantino ir ispanas Pedro Almódovaras. Nuo 2009 m. Liono instituto teikiamas prizas skiriamas už išskirtinį indėlį į kino istoriją ir kasmet juo apdovanojami kino kūrėjai ar aktoriai už visą filmografiją. Apdovanojimas pavadintas iš Liono kilusių brolių Auguste‘o ir Louis‘o Lumiere‘ų, kurie laikomi kino išradėjais, vardu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles