Tik per R. Zemeckio lavoną sulauksime „Atgal į ateitį“ perdirbinio

Tik per R. Zemeckio lavoną sulauksime „Atgal į ateitį“ perdirbinio

Vienų fanų dideliam nusivylimui, kitų dar didesniam palengvėjimui, pranešama, kad kultinis Holivudo 1985 m. filmas „Atgal į ateitį“ (angl. „Back to the Future“) kol kas negrįš į ateitį – ar bent jau artimiausią.

Robertas Zemeckis, režisavęs šį filmą ir du jo tęsinius, pareiškė, kad „Atgal į ateitį“ niekada kol jis yra gyvas, nebus perkurtas – maža to, režisierius tikisi, kad tokia jo nuostata neleis to padaryti ir po jo mirties.

„O dieve, ne“, taip į klausimą apie galimą „Atgal į ateitį“ perdirbinį atsakė šešiasdešimt trejų metų režisierius, kuriam kartu su scenarijaus bedraautoriu Bobu Gale‘u priklauso autorinės teisės – akivaizdu, kad R. Zemeckis nė negalvoja kada nors pasirašyti sutikimo, leidžiančio perkurti šią legendinę juostą.

„Tai gali nutikti nebent po mano ir Bobo mirties. Ir aš esu įsitikinęs, kad jie taip ir padarys, nebent teisių perėmėjai užkirs tam kelią. Noriu pasakyti, kad man tai yra įžeidimas. Tuo labiau, kad „Atgal į ateitį“ yra geras filmas. Tai būtų tas pats, kaip perkurti „Pilietį Keiną“ (angl. „Citizen Kane“). Kas vaidintų Keiną? Kas per beprotystė, kas per kvailumas? Kodėl iš viso tai daroma?“, piktinosi režisierius.

Originaliose sutartyse, kurias R. Zemeckis ir B. Gale‘as 1984 m. pasirašė su kino studija „Universal and Amblin Entertainment“, išreikšta jų abiejų valia dėl „Atgal į ateitį“ ir su šiuo filmu susijusių juostų kūrimo, tol kol R. Zemeckis ir B. Gale‘as bus gyvi.

Be to, Zemeckio nuomone, perdirbinys būtų praktiškai garantuotai sėkmingas finansine prasme – tą užtikrintų iki šiol legendinės trilogijos užauginti fanai. Kalbant Holivudo žargonu, tai būtų „priešprekybinis pavadinimas“ (angl. „prie-sold title“), panašiai, kaip šiemetinis „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurrasic World“), 1993 m. „Juros periodo parko“ (angl. „Jurrasic Park“) tęsinys, šią savaitę atsidūręs aštuntoje daugiausiai uždirbusių visų laikų filmų lentelės vietoje.

R. Zemeckis taip pat apgailestavo, kad jo romantinė nuotykių komedija „Romanas su brangakmeniu“ (angl. „Romancing the Stone“), kurioje vaidino Michaelas Douglasas ir Kathleen Turner, buvo perkurta – nors buvo „samdomas režisierius“ (jį pakvietė Michaelas Douglasas, susižavėjęs ankstesniais R. Zemeckio darbais), jis prisipažino, kad „priimant sprendimą neturėjo jokios įtakos“.

B. Gale‘as taip pat yra sulaukęs pasiūlymų rašyti ketvirtosios „Atgal į ateitį“ dalies, scenarijų, kurios veiksmas pratęstų trečiojo filmo įvykius, o galbūt, „Atgal į ateitį“ paverčiant filmų serija, tai galėtų būti ir ankstesni įvykiai. B. Gale‘o teigimu „Atgal į ateitį“ niekada negalės grįžti į kino ekranus, jei Marčio McFlajaus nevaidins Michael‘as J. Foxas – šį aktorių Parkinsono liga privertė karjerą didžiajame kine baigti XXI a. pradžioje. „Vien jau idėja kurti naują „Atgal į ateitį“ filmą be Michaelo J. Foxo, yra maždaug tas pats, kaip sakyti: „Aš tau pietums paruošiu jautienos kepsnį, tik be jautienos“ – tokį įsimintiną palyginimą B. Gale‘as pateikė per 2008 m. Floridos valstijoje vykusį fanų suvažiavimą.

„Atgal į ateitį“ R. Zemeckiui ir B. Gale‘ui 1986 m.atnešė Oskaro nominaciją geriausio scenarijaus kategorijoje. Po devynerių metų, R. Zemeckis pelnė Oskarą kaip geriausias režisierius su filmu „Forestas Gampas“ (angl. „Forrest Gump“)
Po beveik dešimtmetį trukusio darbo su animuotais filmais, R. Zemeckis 2012 m. grįžo su vaidybine katastrofų drama „Skrydis“ (angl. „Flight“), kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Oskaro laureatas Denzelis Washingtonas.

Naujausias R. Zemeckio filmas „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“), pasakojantis apie Philippe‘ą Petit – prancūzų lyno akrobatą, kuris 1974 m. perėjo lynu, ištemptu 400 metrų virš žemės tarp dviejų Pasaulio Prekybos centro dangoraižių – bus pristatytas dar šiemet.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles