Ralphas Fiennesas režisuos filmą apie baleto šokėją

Ralphas Fiennesas režisuos filmą apie baleto šokėją

Britų aktorius Ralphas Fiennesas imasi projekto „Baltasis varnas“ (angl. „The White Crow“). Šiame filme R. Fiennesas ne tik vaidins, bet ir sės į režisieriaus kėdę. „Blatasis varnas“ bus biografinė drama apie legendinį rusų šokėją Rudolfą Nurejevą. Filmas bus paremtas Julie Kavanagh knyga „Rudolfas Nurejevas: gyvenimas“, kuri, anot išplatinto pranešimo, „gilinasi į kinematografiškiausią, kultūriškai ir politiškai įtemptą bebaimės, bet ir prieštaringos asmenybės, tiek scenoje, tiek už jos ribų, gyvenimo etapą. Knygą ekranui adaptuos BAFTA, Auksinio gaublio ir Oskaro nominantas rašytojas Davidas Hare‘as. Pagrindiniai filmavimo darbai Sankt Peterburge ir Paryžiuje prasidės šią vasarą.

Pagrindinį – Nurejevo – vaidmenį šioje juostoje atliks rusų šokėjas Olegas Ivenko. Pats R. Fiennesas įkūnys jo baleto mokytoją ir mentorių Aleksandrą Inanovičių Puškiną. Prancūzė Adèle Exarchopoulos (Auksinė palmės šakelė (kartu su Léa Seydoux ir režisieriumi Abdelatif Kechiche) už vaidmenį filme „Adelės gyvenimas. I ir II skyriai“ (pranc. „La vie d‘Adèle. Chapitre I et II“)) vaidins Clarą Saint, atvėrusią Nurejevui akis Paryžiaus Naująja banga, ir padėjusi jam pabėgti. Juostoje taip pasirodys visas būrys Europos aktorių: prancūzai Leurent‘as Lafitte‘as („Ji“ / pranc „Elle“); Raphaëlis Personnaz‘as („Nauja draugė“ / pranc. „Une nouvelle amie“) bei Calypso Valois („Vasara“ / pranc. „La belle saison“), rusė Chulpan Khamatova („Po elektriniais debesimis“ / rus. „Pod elektricheskimi oblakami“), ukrainietis šokėjas Sergejus Poluninas ir vokietis Louisas Hofamnnas („Minų žemė“ /dan. „Under sandet“).

Anot paties R. Fienneso, „tai yra istorija apie bekompromisę dvasią, apie varžančią tėvynę ir ideologiją, ir apie draugystę. Tai taip pat yra pasakojimas apie gyvenimą ir baleto kultūrą, kurią jis paliko Rusijoje“. Užsienio spaudoje išplatintame pranešime teigiama, kad: „Ralphas Fiennesas kaipmat pagaus Nurejevo gryną kūniškumą ir genialumą, o Davido Hare‘o scenarijus leis iš arti pamatyti įtemptą ir jaudinantį Nurejevo pavojingą pabėgimą į Vakarus 1961 m. Paryžiuje, surežisuotą geros šokėjo draugės 21-erių metų paryžietės Claros Saint. Finale, kuris įvyksta Paryžiaus Le Bourget oro uoste, „Baltasis varnas“ pasiekia kulminaciją atkurdamas dieną, kuri sužavėjo ir apstulbino visą pasaulį bei tapo viena geriausių vakarietiškos propagandos atvejų per visą Šaltąjį karą“.

Netoli Irkutsko gimęs R. Nurejevas buvo rusų baleto šokėjas ir choreografas. 1961 m. per gastroles Prancūzijoje jis atsikratė jį prižiūrėjusių KGB agentų ir paprašė politinio prieglobsčio. Likęs Paryžiuje 1983  m. jis tapo Paryžiaus operos baleto skyriaus direktoriumi ir vyriausiuoju choreografu – šias pareigas R. Nurejevas ėjo iki 1992 m.  R. Nurejevas, vadintas šokio dievu, yra laikomas vienu talentingiausių vyrų baleto šokėjų per visą istoriją. Apie jį yra sukurti penki dokumentiniai filmai. Tam tikrų jo gyvenimo biografinių elementų galima atpažinti Claude’o Lelouch’o muzikinėje dramoje „Vieni ir kiti“ (pranc. „Les uns et les autres“, 1981 m.). R. Nurejevas, sirgęs AIDS, mirė 1993 m. Po jo mirties Paryžiaus operoje kasmet kovo mėnesį organizuojami jam atminti skirti renginiai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles