„Purpurinei kalvai“ nelemta pasirodyti Kinijoje

„Purpurinei kalvai“ nelemta pasirodyti Kinijoje

Guillermo del Toro juosta „Purpurinė kalva“ (angl. Crimson Peak) kol kas visame pasaulyje uždirbo vos 28 mln. dolerių, o tai sukėlė studijų „Legendary Pictures“ ir „Universal“ nepasitenkinimą. Kino studijos tikėjosi papildomų pajamų iš Kinijos, kaip su ankstesniu režisieriaus filmu „Ugnies žiedas“ (angl. Pacific Rim). Deja, parodyti istoriją Kinijoje apie vaiduoklius nėra taip lengva.

Gotikinis pasakojimas apie merginą, kuri ištekėjo už aukšto ir paslaptingo gražuolio, studijoms, palyginus su kitais holivudiniais projektais, kainavo ganėtinai kukliai – 55 milijonus dolerių, bet net ir tokią kuklią sumą padengti sunku. Pasak didžiausių Kinijos kino teatrų tinklų „Mtime“ ir „Douban“, filmas šalyje galėjo tapti tikru hitu.

Tačiau šį filmą parodyti Kinijoje matyt nebus lemta, nes filmas gali pažeisti taip vadinamą „vaiduoklių protokolą“, kuris šalyje įsigalėjo 2000 metais. Paprastai šnekant, Kinijoje negalima rodyti filmų, kuriuose dominuoja vaiduokliai ir dvasios iš kitų pasaulių. Viskas dėl to, jog Kinijos kinematografijos biuras skeptiškai žiūri į visokiausius su paranormaliais dalykais susijusius „kultus“ ir „prietarus“.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai Kinijoje vyksta tokie dalykai. Cenzoriai jau daugelį kartų buvo privertę holivudines studijas apkarpyti savo filmus ir pašalinti scenas, kurios, pasak Kinijos cenzorių, neleistinos rodyti jų šalyje. Išimtis daromos tik vietinėms kinų mitologija ir legendomis paremtos juostoms.

Vienas iš žymiausių pavyzdžių – 2006 metais studijos „Disney“ išleistas filmas „Karibų piratai: numirėlio skrynia“ (angl. Pirates of the Caribbean: Dead Men‘s Chest), kuris nepateko į Kiniją dėl vaiduoklių ir kanibalizmo. Trečioji franšizės dalis buvo rodoma, tačiau vėlgi, filmas pateko tik dėl to, kad studija jį permontavo ir sutrumpino pusvalandžiui.

Nacionalinių filmų kūrėjai sugebėjo atrasti būdą, kaip būtų galima apeiti įstatymą, draudžiantį filmuose rodyti vaiduoklius. Vienu iš tokių atvejų buvo visai nesenai rodytas filmas „Vaiduoklis“ (angl. Ghost), kur vaizduojama su antgamtinėmis jėgomis kovojanti moteris – priartėjus kulminacijai išaiškėjo, kad tai viso labo narkotinių medžiagų sukeltos haliucinacijos.

„Legendary“ ir „Universal“ studijoms belieka laukti, kokį galutinį sprendimą priims Kinijos cenzoriai. O kol kas studija „Sony“ trina rankomis ir galvoja, kaip apeiti įstatymą dėl kitais metais pasirodančio hito „Vaiduoklių medžiotojos“ (angl. Ghostubesters). Vienas iš pasiūlymų režisieriui Paului Feigui – įterpti kelias scenas, kuriose Billo Murray‘aus personažas prabusta iš sapno, kuriame kovoja su vaiduokliais Kristen Wiig kailyje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles