Pirmajame „Aukojant pėstininką“ anonse – pavojingas šachmatų žaidimas

Kas galėjo pagalvoti, kad filmas apie šachmatų žaidimą gali atrodyti kaip labiausiai įtemptas metų trileris?

Pirmasis „Aukojant pėstininką“ (angl. „Pawn Sacrifice“) anonsas žada būtent tai. Poros minučių trukmės filmo ištraukoje žiūrovams yra atskleidžiama, kad šiame filme bus pasakojama legendinio šachmatų žaidėjo Bobio Fišerio istorija.

Nuo mažų dienų garsėjęs kaip šachmatų genijus, B. Fišeris ilgainiui tapo tikru šio žaidimo meistru, pasiryžusiu mesti iššūkį ir didžiausioms to meto šachmatų legendoms. Dėl savo užsispyrimo jis kartu tapo žmogumi, tapusiu tam tikru JAV simboliu Šaltajame kare kovojant prieš Sovietų Sąjungą. „Aukojant pėstininką“ žada parodyti, kaip B. Fišeris sunkiai sugebėjo derinti savo genialų protą ir politinius žaidimus.

Legendinį šachmatininką šiame filme įkūnys Žmogaus-voro vaidmeniu išgarsėjęs ir kino ekranuose jau gana seniai matytas Tobey Maguire‘as. Aktorius Lievas Schreiberis įkūnys pagrindinį B. Fišerio priešininką – rusų šachmatininką Borisą Spaskį. Filme taip pat pasirodys Peteris Sarsgaardas, Lily Rabe ir kiti.

„Aukojant pėstininką“ režisierius – Edwardas Zwickas, scenarijaus autorius – Stevenas Knightas. Filmas jau buvo rodomas Toronto kino festivalyje, kuriame buvo giriamas už savo psichologinę pusę, todėl jis gali tapti vienu laukiamiausių šių metų filmų.

Juostos premjera JAV – rugsėjo 18 dieną. Tai, jog filmas kino teatruose pasirodo rudenį, leidžia manyti, kad jis bus potencialus pretendentas į kitų metų Oskarus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles