Pasaulio kino kritikai išrinko geriausius visų laikų filmus

Pasaulio kino kritikai išrinko geriausius visų laikų filmus

Britų televizijos kanalas „BBC“ suorganizavo balsavimą, kuriame galėjo reikštis kino kritikai iš viso pasaulio, kad nustatytų geriausių amerikietiškų filmų sąrašą.

Pirmoje sąrašo vietoje atsidūrė jau daug kartų visokiuose kino rinkimuose išrinktas 1941 m. Orsono Welleso režisuotas „Pilietis Keinas“ (angl. „Citizen Kane“), kuris savo laikais pelnė Oskaro apdovanojimą už geriausią scenarijų. Filmas taip pat užima „Amerikos kino instituto“ (angl. „AFI“) pirmąją sąrašo vietą.

Antroje vietoje puikuojasi kitas žinomas amerikiečių pasididžiavimas, 1972 metais sukurtas Franciso Fordo Coppolos šedevras „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“), savo laikas gavęs dvi auksines statulėles geriausio metų filmo ir geriausio aktoriaus kategorijose. Marlonas Brando savo apdovanojimo atsisakė.

Trejetuką uždaro Alfredo Hitchcocko 1958 m. pristatytas, meistriškai užsuktas detektyvas „Svaigulys“ (angl. „Vertigo“) su Jamesu Stewartu pagrindiniame vaidmenyje. Filmas taip pat išrinktas kaip geriausias visų laikų filmas „Britų filmų instituto“ (angl. „BFI“) rinkimuose.

Toliau sąrašas išsirikiavo taip:

4. 1968 m. „2001: Kosminė Odisėja“ (angl. „2001: A Space Odyssey“);
5. 1956 m. „Ieškotojai“ (angl. „The Searchers“);
6. 1927 m. „Saulėtekis“ (angl. „Sunrise“);
7. 1952 m. „Dainuojantys lietuje“ (angl. „Singing in the Rain“);
8. 1960 m. „Psichopatas“ (angl. „Psycho“);
9. 1942 „Kasablanka“ (angl. „Casablanca“);
10. 1974 m. „Krikštatėvis 2“ (angl. „The Godfather II“).

Tokiu būdu į geriausių visų laikų Holivudinių projektų dešimtuką nepapuolė nė vienas filmas, sukurtas per paskutinius 40 metų. Visi paminėti filmai gavo arba buvo nominuoti JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimams. Geriausiais metų filmais tapo „Krikštatėvis“, „Saulėtekis“, „Kasablanka“ ir „Krikštatėvis 2“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles