Kai jau senokai aišku, kad režisierius Spike‘as Lee, aktoriai Jada Pinkett – Smith ir Willas Smithas dėl įvairovės šiemetinių nominantų sąraše trūkumo boikotuos Oskarų teikimo ceremoniją, kai Oskaro laureatas George‘as Clooney pasmerkė kino industriją, o britų aktorę Charlotte Rampling erzina dirbtinė polemika bei „prieš baltaodžius nukreiptas rasizmas“, savo poziciją šiuo klausimu nusprendė išsakyti ir Prancūzijos kino atstovai.
„Mano nuomone, šis amerikiečių boikotas yra teisėtas, kaip ir mados dizainerių boikotas Anguleme, kadangi tarp konkursantų nebuvo nei vienos moters. Kaskart, kai tam tikra bendruomenė ar mažuma yra atmetama dėl sunkiai suprantamų priežasčių, kadangi nei įdėto darbo, nei talento prasme jie nenusileidžia, o kartais net ir lenkia kitus, reikia boikotuoti, šiuo atveju jie yra teisūs. Turime kovoti tokio pobūdžio kovas, nes jos reikalauja atsako“, kalbėjo režisierius Rochdy Zemas, palaikomas jo naujausiame filme „Šokoladas“ (pranc. „Chocolat“) pagrindinį vaidmenį atliekančio aktoriaus Omaro Sy.
Anot Omaro Sy, kilusi polemika „įgauna pagreitį teisinga kryptimi, kadangi norima atkurti pusiausvyrą“.
Įvairovės kino pramonėje trūkumas šiuo metu audrina visą Holivudą – nuo Lupitos Nyong‘o iki Whoopi Goldberg, nuo Snoop Dogo, iki britų režisieriaus Steve‘o McQeeno, britų aktoriaus Idris‘o Elbos, ar amerikiečio Willo Smitho. R. Zemas pažymi, kad situacija Prancūzijoje yra kur kas geresnė: „Manau, kad Prancūzijoje tam skiriame daugiau dėmesio“, primindamas, kad „Sissako „Timbuktu“ ir Abdelllatifo Kechiche‘o filmai buvo įvertinti“.
Oskarų teikimo ceremonija, kurią ves komikas Chrisas Rockas, vyks vasario 28 d. Los Andžele.