Paaiškėjo, koks filmas pradės šiemetinį Kanų kino festivalį

Paaiškėjo, koks filmas pradės šiemetinį Kanų kino festivalį

Dar prieš kelias dienas buvo svarstoma, kuris iš dviejų filmų – amerikiečio Terry Gilliam’o „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed don Quixote“) ar iraniečio Asgharo Farhadi ispanakalbis „Visi žino“ (angl. „Todos lo saben“) – šiemet taps prestižinio Kanų kino festivalio atidarymo filmu. Dabar paslapties nebeliko – oficialiai paskelbta, kad šiemet festivalį gegužės 8 d. pradės dukart Oskaro laureato A. Farhadi juosta. Šis filmas tampa ganėtinai išskirtiniu, kadangi jei norėtume rasti Kanų festivalio atidarymo filmą, kuris būtų ne prancūzų ir ne anglų kalbomis, reikėtų grįžti į 2004 m. ir prisiminti ispano Pedro Almodóvaro juostą „Blogas auklėjimas“ (isp. „La mala educatión“).

Šio režisieriaus filmografijoje „Visi žino“ yra jau aštuntas filmas, tačiau jis tapo jo pirmąja visiškai ispanakalbe juosta. Filmo centre atsiduria Laura (kituose šaltiniuose įvardijama kaip Karolina), su savo sutuoktiniu ir vaikais gyvenanti Buenos Airėse. Per vieną šeimos šventę ji kartu su vaikais grįžta į savo gimtąjį kaimą Ispanijoje. Tačiau netikėtas įvykis aukštyn kojom apverčia visą jų gyvenimą. Šeima ir jos paslaptys, ryšiai, tradicijos bei moraliniai pasirinkimai, kurių neįmanoma išvengti, tampa, kaip jau įprasta šio režisieriaus filmuose, intrigos ašimi.

A. Farhadi psichologinis trileris gali pasigirti stipria aktorių komanda – ši juosta suvienijo ispanus Oskaro laureatus Penélopę Cruz ir Javierą Bardemą bei argentiniečių kino ikoną Ricardo Daríną. Jiems nenusileidžia ir kitoje kameros pusėje dirbusi ekipa – šįkart kamerą valdė José Luisas Alcaine‘as, (dažnai bendradarbiaujantis su jau minėtu P. Almodóvaru, Carlosu Saura ar Bigas‘u Luna), kostiumus kūrė Sonia Grande (jos darbą galima įvertinti pažiūrėjus tokias juostas kaip Woody Alleno „Vidurnaktis Paryžiuje“ (angl. „Midnight in Paris“, 2011 m.) ar Alejandro Amenábaro „Kiti“ (anlg. „The Others“, 2001 m.)), filmą montavo ištikima A. Farhadi bendražygė iranietė Hayden Safiyari – tai jau ketvirtas ilgametražis filmas, kuriame jie bendradarbiauja – du iš jų – „Išsiskyrimas“ (pers. „Jodaeiye Nader az Simin“, 2011 m.) ir „Komivojažierius“ (pers. „Forushande“, 2016 m.) – buvo apdovanoti Oskarais geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Per paskutinį dešimtmetį A. Farhadi ilgainiui tapo vienu įtakingiausių ir vienu žinomiausių Irano režisierių, pripažįstamu tarptautiniu mastu, tiek už savo scenarijus, tiek už virtuozišką realybės perkėlimą į ekraną. 2011 m. jo režisuotas „Išsiskyrimas“ laimėjo Auksinį lokį Berlyno kino festivalyje, vėliau buvo įvertintas Oskaru ir Auksiniu gaubliu geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. 2013 m. Kanuose jo režisuotoje juostoje „Praeitis“ (pranc. „Le passé“) vaidinusi Bérénice Bejo pripažinta geriausia aktore, o 2016 m. „Komivojažierius“ šiame festivalyje buvo apdovanotas už geriausią scenarijų ir geriausią aktoriaus pasirodymą (Shahab Hosseini). Šis filmas taip pat buvo apdovanotas Oskaru geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Festivalis tęsis nuo gegužės 8 iki 19 d. Festivalio žiuri pirmininkaus dviejų Oskarų laureatė australų aktorė Cate Blanchette. Visi festivalio pagrindinės konkursinės programos filmai bus paskelbti balandžio 12 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles