Mirė Federico Fellinio mūza Magali Noël

Mirė Federico Fellinio mūza Magali Noël

84 –erių metų prancūzų aktorė užgeso ankstų birželio 23 d. rytą, likus vos kelioms dienoms iki jos 85-ojo gimtadienio. Magali Noël išgarsėjo savo vaidmenimis žymiausiuose legendinio italų režisieriaus Federico Fellinio filmuose „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“, 1960 m.), „Amarkordas“ („Amarcord“, 1973 m.), „Satyrikonas“ („Fellini – Satyricon“, 1969 m.) bei įsimintina daina „Fais-moi mal Johny“, įrašyta kartu su Borisu Vianu, skambėjusia filme „Žvėris ištrūko į laisvę“ („Le fauve est lâché“, 1959 m.).

Prancūzų diplomatų šeimoje Turkijos mieste Izmire (Smirnoje) 1931 m. gimusi M. Noël šioje šalyje praleido pirmuosius septynerius savo gyvenimo metus, paskui kartu su tėvais grįžo į Paryžių. Prancūzijoje M. Noël lankė Catherine‘os Fontenay dramos kursus, o po trumpos viešnagės Vokietijoje ji susipažino su Borisu Vianu, su kuriuo vėliau 1956 m. kartu ir atliko legendinę dainą „Fais-moi mal Johnny“.

Kine M. Noël debiutavo pačioje XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje ir gana greitai pradėjo filmuotis pas tokius režisierius kaip Jules‘is Dassinas („Rififi“ / „Rififi chez les hommes“, 1955 m.) ar René Clairą („Didieji manevrai“ / „Les Grandes manœuvres“, 1955 m.). Tačiau svarbiausia karjeros pažintimi tapo 1960 m. susitikimas su Federico Fellini‘u, kuris jai patikėjo vaidmenį savo legendiniame filme „Saldus gyvenimas“. M. Noël ir F. Fellini bendradarbiavo dar du kartus – kuriant „Satyrikoną“ (1969 m.) ir „Amarkordą“ (1973 m.).

Be to, M. Noël, kartu su Jeanu Louis Trintignant‘u, Irène Papas ir Yves‘u Montandu vaidino maištingame, dviem Oskarais apdovanotame Alžyro filme „Z“. Devintą ir dešimtą dešimtmečiais vis rečiau besirodžiusi didžiajame kine, aktorė tęsė savo karjerą televizijoje. Savo paskutinius vaidmenis ji kūrė tokių režisierių kaip Andrzejus Zulawskis („Ištikimybė“/ „La fidelité“, 1999 m.) ir Jonathano Demme‘o, 1991 m. režisavusio „Avinėlių tylėjimą“ („Silent of Lambs“) („Tiesa apie Čarlį“ / „The Truth About Charlie“) filmuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles