Malaizija nori cenzūruoti „Gražuolę ir pabaisą“, „Disney“ su tuo nesutinka

Malaizija nori cenzūruoti „Gražuolę ir pabaisą“, „Disney“ su tuo nesutinka

Holivudo kino studija „Disney“ atmetė Malaizijos cenzūros komisijos prašymą pateikti modifikuotą filmo „Gražuolė ir pabaisa“ (angl. „Beauty and the Beast“, 2017 m.) versiją, kadangi šioje šalyje negalima rodyti homoseksualių personažų – nebent būtų rodomas jų „atsivertimas“. Malaizijos cenzūros komisijai užkliuvo atvirai homoseksualumą demonstruojantis personažas LeFou – pasipūtėlio Gastono ištikimas palydovas.

Atrodo, kad audra vandens stiklinėje įsisiūbavo. Prieš kelias dienas „Hollywood Reporter“ citavo Malaizijos cenzūros komisijos pirmininką Abdulą Halimą Abdulą Hamidą: „Jis [LeFou] šoka… gėjiškai, tokie patys yra ir dainos žodžiai bei šios scenos dialogai. Vėliau jis pakelia savo marškinius ir parodo nuo bučinio ant pilvo likusią mėlynę. Aš taip pat norėjau į šitą filmą nusivesti savo vaikus. Tačiau taisyklės yra taisyklės. Mes nepalaikome LGBT“.

Nuo tada, kai režisierius Billis Condonas atskleidė, kad jo filme pirmą kartą per visą „Disney“ istoriją bus parodytas atvirai homoseksualus personažas (Lefou, kurį vaidina Joshas Gadas), kai kuriose pasaulio šalyse kilo maišatis. „Buvau kine“ jau rašė apie tai, kad Rusija dėl panašių priežasčių kaip ir Malaizija, ketino uždrausti rodyti šį filmą – galiausiai buvo nuspręsta filmą rodyti, tačiau nustatytas N-16 amžiaus cenzas. Kai kurie filmų platintojai JAV Alabamos valstijoje atsisako rodyti šį filmą. O štai Malaizija reikalauja cenzūros (tas pats epizodas užkliuvo ir šios šalies kaimynui Singapūrui). Tačiau „Disney“ su tuo nesutinka. Savo ruožtu „Disney“ šiek tiek nukėlė „Gražuolės ir pabaisos“ premjeros datą Malaizijoje – į kovo 30 d. – tam, kad šios šalies cenzūros komisija pagalvotų ir pakeistų savo požiūrį (arba ne).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles