Kinija imasi veiksmų prieš Holivudinių filmų rodymą

Kinija imasi veiksmų prieš Holivudinių filmų rodymą

Kinija imasi įgyvendinti naują protekcionizmo lygmenį, kuris vietinės gamybos filmams suteiks pranašumą prieš Holivudo importą.

Praėjusią savaitę valstybės pareigūnai pranešė, kad Kinijos kino teatrų tinklai, kurių gaunamų pajamų ne mažiau kaip du trečdalius sudaro lėšos iš rodomų kiniškų filmų, galės pasilikti pusę iš dabar mokamo penkių procentų mokesčio už bilietų pardavimą.

Kinijos kino biuras įprastai renka penkių procentų mokestį nuo įplaukų. Surinktos lėšos yra paskirstomos įvairioms vyriausybinėms subsidijoms ir iniciatyvoms, skirtoms padėti vystyti Kinijos kino sektorių.

Pagal naują reguliavimą, norėdami gauti šią mokestinę lengvatą Kinijos kino teatrų tinklai turės užtikrinti, kad pajamos iš jų rodomų užsienietiškų filmų sudarys ne daugiau kaip trečdalį visų metinių „box office“ pajamų, be to, pareiškėjas privalo turėti nepriekaištingą „box office“ istorijos įrašą, be jokių sukčiavimų ar pareikštų įtarimų.
Per neseniai įvykusį istorinį išsiplėtimą Kinijos kino industrija neišvengė grobstymo ir manipuliavimo „box office“ duomenimis atvejų, o Kinijos valdžios organai jau ne kartą žadėjo pažaboti pažeidėjus.

Kinija disponuoja įvairiomis priemonėmis, skirtomis apsaugoti jos greitai augančią vietinę kino pramonę. Žymioji šios šalies kvotų sistema draudžia importuoti daugiau nei 34 užsienio filmus per finansinius metus. 2012 m. kvota buvo padidinta nuo 20 iki 34 – šis istorinis susitarimas laikinai nuslopino bekylantį ginčą ir JAV kartėlį, dėl ko ši šalis Pasaulio prekybos organizacijai net pateikė oficialų skundą, kaltindama Kiniją tuo, jog ši nesąžiningai riboja priėjimą prie jos rinkos.

Be kvotos, Kinijos valdžios atstovai įgyvendino ir subtilesnes apsaugos priemones, tokias kaip „užtemimo periodas“, taikomą užsienio filmams per šventes ar vasaros metu, kai kino teatrai sulaukia daug lankytojų, arba sustrateguotą premjerų datų tvarkaraštį, kai populiariausiems vietiniams filmams skiriami geriausi premjerinio savaitgalio laiko langai.

Kol kas neaišku, kaip ši mokesčių lengvata tiesiogiai atsilieps filmus platinantiems ir rodantiems kino teatrams – tai priklauso ir nuo to, kaip sėkmingai veikia jau egzistuojantis modelis. Per paskutinius dvejus metus Kinijos populiariausi į masinę auditoriją orientuoti filmai pajamų prasme tapo neįtikėtinais milžinais. Pavyzdžiui, bendra Kinijos ir Honkongo fantastinė romantinė drama „Undinė“ (kin. „Mei ren yu“), kurią režisavo Stephenas Chow, pradėta rodyti vasario viduryje, jau dabar viršijo rekordinę 520 mln. JAV dolerių sumą.

2015 m. Kinijos filmų pajamos sudarė net 61,6 proc. iš viso pasaulinio 6,78 mlrd. JAV dolerių „box Office“ gautų sumų. Šiais metais, panašu, apsukų neketinama mažinti – šiuo metu Kinijos dalis pasauliniame „box office“ siekia jau 70 proc., kai Holivudas yra kritęs rekordiškai žemai. Palyginimui, ne tokiais jau tolimais 2014 m. tas pats Holivudas susirinkdavo 45,5 proc. visų Kinijos kino teatrų pajamų.

Nepaisant to, Kinija išlieka greičiausiai auganti rinka JAV kino studijų produkcijai dėl apskritai didėjančio Kinijos „box office“, pernai metais išaugusio net 48 proc. Prognozuojama, kad 2017 m. Kinija pralenks Šiaurės Ameriką ir taps didžiausia kino teatrų rinka pasaulyje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles