Kanuose paskelbti „Ypatingo žvilgsnio“ paralelinės konkursinės programos laureatai

Kanuose paskelbti „Ypatingo žvilgsnio“ paralelinės konkursinės programos laureatai

Šiemetinėje tarptautinio Kanų kino festivalio paralelinėje konkursinėje programoje „Ypatingas žvilgsnis“ (pranc. „Un certain regard“) buvo pristatyta 18 filmų, iš kurių 6 – debiutiniai. Šios festivalio programos atidarymo filmu tapo ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznitsos drama „Donbasas“ (angl. „Donbass“).

„Ypatingo žvilgsnio“ konkursinės programos žiuri, kuriai pirmininkavo iš Puerto Riko kilęs aktorius Benicio Del Toro, sudarė palestiniečių režisierė ir scenaristė Annemarie Jacir, rusų režisierius Kanterimas Balagovas, kurio juosta „Ankštumas“ (rus. „Tesnota“), pernai dalyvavusi šioje programoje buvo apdovanota FIPRESCI prizu; prancūzų aktorė Virginie Ledoyen ir amerikiečių Telurido kino festivalio vykdančioji direktorė Julie Huntsinger.

Savo sprendimą dėl „Ypatingo žvilgsnio“ laureatų žiuri trumpai pakomentavo taip: „Mums atrodo, kad šie 18 filmų nuo Argentinos iki Kinijos, atrinktų į „Ypatingo žvilgsnio“ programą iš 2000 šiemet pasiūlytų festivaliui, visi yra savotiški nugalėtojai. Per dešimt dienų mus smarkiai nustebino aukšta pristatytų darbų kokybė, tačiau galiausiai mus labiausiai sujaudino šie 5 filmai“.

Žemiau pateikiamas visas laimėtojų sąrašas:

„Ypatingo žvilgsnio“ programos prizas:

„Pasienis“ (šved. „Gräns“), rež. Ali Abbas

Geriausias scenarijus:

„Sofija“ (pranc. „Sofia“), rež. Meryem Benm‘Barek

Prizas už geriausią vaidybą:

Victor Polster („Mergaitė“ / angl. „Girl“, rež. Lukas Dhont)

Prizas už geriausią režisūrą:

Sergey Loznitsa „Donbasas“ (angl. „Donbass“)

Specialusis žiuri prizas:

„Lietus yra daina mirusiųjų šalyje“ (port. „Chuva é cantoria na aldeia dos mortos“, rež. João Salaviza ir Renée Nader Messora

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles