Idris Elba apie Holivude patirtus rasizmo atvejus

Idris Elba apie Holivude patirtus rasizmo atvejus

„Nustojau apibūdinti save kaip juodaodį aktorių, kai supratau, kad tai mane įstato į rėmus“ – tai stiprus britų aktoriaus Idriso Elbos pareiškimas interviu žurnalui „Esquire“, kuriame jis atskleidžia ir kitus svarbius savo gyvenimo momentus.

I. Elba žiūrovams geriausiai įsiminė visų pirma charizmatišku Baltimorės gatvių gaujos vadeivos Stringerio Belo vaidmeniu televizijos seriale „Blakė“ (angl. „The Wire“, 2002 – 2008 m.). Tai buvo pirmas sėkmingas vaidmuo jo karjeroje. „Jis buvo autsaideris, aš buvau autsaideris – aš labai su juo susitapatinau“, pasakoja jis, toliau pereidamas prie savo vaidmenų Brodvėjaus Shakespeare‘o dramose ir britų televizijos seriale „Liuteris“ (angl. „Luther“, 2010 – 2019 m.) įkūnyto genialaus detektyvo Džono Liuterio, kuriam skirtas ilgametražis filmas „Netflix“ platformoje turėtų pasirodyti kovo 10 d. „Tai personažas, kuris panašiausias į mane, koks aš esu realybėje. Jis laikosi įsitikinimų ir nebando visko komplikuoti. Jis eina tiesiai į tikslą. Tai vaidmuo, kurį man labai smagu vaidinti“.

I. Elba taip pat pasakojo apie savo asmeninį gyvenimą, savo tėvus ir sunkumus, su kuriais susidūrė karjeros pradžioje, kai vaidino tuo metu populiariose muilo operose ir „neketino šioje šalyje [Didžiojoje Britanijoje] progresuoti kaip aktorius“.

Jis taip pat prisiminė rasizmo atvejus, kuriuos jam teko patirti Holivude, ir kurie smarkiai paveikė jį kaip aktorių. Dabar jis atsisako save stigmatizuoti kaip „juodaodį aktorių“: „Su savo juodaodžiais draugais aš nekalbu apie rasizmą. Ar aš patyriau rasizmą? Taip. Aš nebesu juodas dėl to, kad esu baltaodžių erdvėje, ar juodesnis, nes esu juodųjų erdvėje. Aš esu juodaodis. Ir ta oda liks su manimi nesvarbu kur beeičiau, kiekvieną dieną, per juodųjų erdves su baltaodžiais jose ar per baltųjų erdves su juodaodžiais žmonėmis jose. Aš esu toks pat juodaodis“.

Aktorius tęsia: „Jei pusę to laiko, kurį praleidžiame kalbėdami apie skirtumus, skirtume aptarti panašumams, visas pasaulis pasikeistų dėl to, kaip mes vienas su kitu bendraujame. Mes, žmonės, esame tiesiog apsėsti rasių. Ir tas apsėdimas gali rimtai sutrukdyti žmonių siekiams, žmonių augimui. Rasizmas turėtų būti diskusijų tema, žinoma. Rasizmas yra realus dalykas. Bet kalbant iš mano perspektyvos – jis galingas tik tiek, kiek tu leidi. Nustojau apibūdinti save kaip juodaodį aktorių, kai supratau, kad tai mane įstato į rėmus. Mums reikia tai išaugti. Reikia. Mūsų oda yra tik tai: tai tik oda. […] Tapau aktoriumi ne dėl to, kad nemačiau juodaodžių žmonių tą darančių ir norėjau tai pakeisti. Tapau aktoriumi todėl, kad maniau, jog tai gera profesija ir galiu joje gerai atsiskleisti. […] Aš nenoriu būti pirmasis juodaodis. Aš esu pirmasis Idris.“, savo interviu sakė I. Elba.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles