„Ginklai Akimbo“ režisieriaus komentarai „Twitter“ socialiniame tinkle vos jam nekainavo filmo

„Ginklai Akimbo“ režisieriaus komentarai „Twitter“ socialiniame tinkle vos jam nekainavo filmo

Filmo „Ginklai Akimbo“ (angl. „Guns Akimbo“)  reklamos idėjos gimsta savaime. Kaipgi publika nebus susidomėjusi patrakusia veiksmo komedija, kurioje retai matomas Hario Poterio aktorius Danielis Radcliffas iškeičia burtų lazdelę į du pistoletus? Žiūrovus taip pat teigiamai nuteikė iškart internetine sensacija tapusi pirmoji nuotrauka iš filmavimo aikštelės, kuriame vaizduojama absurdiška pagrindinio veikėjo išvaizda ir situacija.

Tačiau šį savaitgalį nedaug trūko, kad publika nebūtų pamačiusi šio reginio. Likus savaitei iki filmo išleidimo, fanai pastebėjo, kad kai kuriuose populiariuose tinklalapiuose „Ginklai Akimbo“ buvo pašalintas iš būsimų premjerų sąrašų. Dėl to kaltas filmo režisierius Jasonas Lei Howdenas, kuris įsivėlė į skandalą „Twitter“ socialiniame tinkle.

Viskas prasidėjo praeitą savaitę, kuomet filmų tinklaraščio „Much Ado About Cinema“ autorė Dilara Elbir buvo prigauta vatojanti rasistinius terminus privačiose žinutėse. Keletas jos kolegų visiškai paliko tinklaraštį ir atvirai peikė jos elgesį, o komentarų skiltis sprogo nuo diskusijų, patyčių ir įžeidinėjimų, kurių pabaigoje, D. Elbir įkėlė video su atsiprašymu ir užuominomis į savižudybę. Tinklaraštininkės draugai spėjo laiku iškviesti pagalbą ir pranešė, kad ji saugi, tačiau gulinti ligoninėje. Atsiprašymo video buvo išimtas, o D. Elbir šiuo metu nepasiekiama socialiniuose tinkluose.

Po šios situacijos „Twitter“ filmų sekcija puolė smerkti įvykusį skandalą ir stengėsi atskirti tikrai blogą tinklaraštininkės elgesį nuo nepelnytai užgaulių komentarų bei šmeižimų. Tačiau čia pasirodė „Ginklai Akimbo“ režisierius J. L. Howdenas, kuris stojo atkakliai palaikyti D. Elbiros pusę. Jis agresyviai užsipuolė visus tinklaraštininkės kritikus bei ją palikusius kolegas, taip pat ir stengėsi pateisinti pavartotus rasistinius terminus, nes, pasak jo, jie buvo vartoti dėl humoro.

Situacija užvirė dar karščiau, kai dvi „Twitter“ vartotojos viešai paskelbė apie J. L. Howdeno piktus ir rasistiškus komentarus. Atsakydamas, režisierius praleido kelias dienas nutaikydamas visą savo pyktį šioms vartotojoms ir suversdamas visą kaltę dėl D. Elbiros skandalo, teigdamas, kad jos privedė tinklaraštininkę prie savižudybės. Kai dėl skaudžių patyčių režisieriaus profilis buvo panaikintas, J. L. Howdenas tęsė savo tiradą oficialiame „Ginklai Akimbo“ „Twitter“ puslapyje.

Praėjus kelioms dienoms negatyvios žinutės buvo panaikintos ir J. L. Howdenas iš dalies atsiprašė už savo žodžius, tačiau „Twitter“ vartotojos jo atgailavimu nepatikėjo. Tuo tarpu žala jau buvo padaryta. „Twitter“ vartotojai ir žiūrovai, stebėję šį skandalą, nusprendė boikotuoti „Ginklai Akimbo“. Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad filmas buvo pašalintas iš „Box Office Mojo“ premjerų sąrašo, kartu su platintoju „Saban Films“, kurie pasiėmė jį po debiuto „Fantastic Fest“ festivalyje.

Žiūrovai rimtai pradėjo diskusijas, ar „Ginklai Akimbo“ iš tikrųjų bus pašalintas iš kino teatrų, tačiau jas nutraukė studijos „Saban Films“ atstovas, pranešęs, kad filmas vis tiek pasirodys planuotu laiku. „Nors mes nepalaikome ir nesutinkame su Pono Howdeno elgesiu socialiniame tinkle, kuris yra šlykštus ir smerktinas, mes palaikome šį filmą ir į jį įdėtą sunkų darbą“, – teigė „Saban Films“ atstovas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles