Filmo „Pasakiškai Turtingi“ bendraautorė Adele Lim palieka tęsinius dėl atlyginimo nesutarimų

Filmo „Pasakiškai Turtingi“ bendraautorė Adele Lim palieka tęsinius dėl atlyginimo nesutarimų

„Pasakiškai Turtingi“ (angl. „Crazy Rich Asians) buvo didelė rizika studijai „Warner Bros“, kuri pavirto į vieną didžiausių 2018-ųjų metų laimėjimų. Filmas ne tik pelnė kritikų bei žiūrovų simpatijas, bet ir tapo šešta pelningiausia visų laikų romantinė komedija. Svarbiausia, tai buvo pirmas Holivudinis filmas, kuriame vaidino tik aktoriai iš Azijos ir pati istorija buvo glaudžiai susijusi su jų kultūra bei gyvenimu. Didžiulis pasisekimas įrodė, kad svetimomis vietovėmis paremti filmai turi savo pelningą auditoriją.

Pirmasis filmas buvo adaptuotas skripto rašytojų Adel‘ės Lim bei Peter‘io Chiarell‘io pagal to paties pavadinimo knygą, o likusios dvi knygos planuojamos filmuoti kartu. Tačiau praėjus daugiau nei metams po „Pasakiškai Turtingų“, filmavimo darbai prie tęsinių dar net neprasidėjo. Neseniai pasklidusios naujienos atskleidė vidines problemas tarp kūrybinės komandos – iš projekto pasitraukė skripto bendraautorė A. Lim. Pasitraukimo priežastis – didžiulis atlyginimo skirtumas tarp jos ir tą pačią poziciją užimančio skripto bendraautoriaus Peter‘io Chiarell‘io.

Nors tikslūs skaičiai nėra žinomi, šaltiniai teigia, kad studijos pradiniai pasiūlymai Malaizijoje gimusiai rašytojai A. Lim viršijo šimtą tūkstančių dolerių, tuo tarpu jos kolegos P. Chiarell‘io atlygis siekė beveik milijoną. „Warner Bros“ teisinosi, kad tokios sumos yra įprastos industrijoje ir priklauso nuo rašytojo patirties. Vis dėlto, patirties skirtumas tikrai nesutampa su atlyginimo – prieš „Pasakiškai Turtingus“ P. Chiarell‘is parašė tik du, vidutiniškai kritikų įvertintus, filmus, tuo tarpu A. Lim turi kur kas stambesnį repertuarą televizijos serialuose.

Nesutikdama su šiomis sąlygomis A. Lim paliko „Pasakiškai Turtingų“ tęsinius, teigdama, kad į kitos odos spalvos moteris žiūrima kaip į „sojų padažą“ – samdomos pagardinti siužetą kultūrinėmis detalėmis, tačiau nepripažintos kaip pilnavertės autorės. Po jos pasišalinimo, kūrybinė komanda užtruko penkis mėnesius ieškodami naujo rašytojo iš Azijos, tačiau nesėkmingai. Nesuradę pakaitalo, jie sugrįžo pas A. Lim su didesne pinigų suma, o jos kolega P. Chiarell‘is taip pat pasiūlė pasidalinti jo atlygį. Vis dėlto, rašytoja atsisakė sugrįžti prie projekto.

„Pasakiškai Turtingų“ režisierius Jon M. Chu vakar išleistoje žinutėje palaikė rašytojos sprendimą ir stovėseną prieš lyčių nelygybę industrijoje. Taip pat gerų žodžių negailėjo ir viena iš filmo aktorių Gemma Chan. Pati A. Lim irgi nutraukė tylą padėkodama tiek režisieriui, tiek aktoriams bei kolegai P. Chiarell‘iui už palaikymą ir skatino visada kovoti prieš nesąžiningumą. Nors darbai prie likusių dviejų „Pasakiškai Turtingų“ filmų juda lėtai, tęsiniai vis dar planuojami pradėti filmuoti 2020-ųjų pabaigoje. Tuo tarpu A. Lim rašo naują „Disney“ studijos projektą, Pietų Azijos kultūra paremtą animacinį filmą „Raya and the Last Dragon“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles