Filmo „Pasakiškai turtingi“ bendraautorė Adele Lim palieka tęsinius dėl atlyginimo nesutarimų

Filmo „Pasakiškai turtingi“ bendraautorė Adele Lim palieka tęsinius dėl atlyginimo nesutarimų

„Pasakiškai turtingi“ (angl. „Crazy Rich Asians) buvo didelė rizika studijai „Warner Bros“, kuri pavirto į vieną didžiausių 2018-ųjų metų laimėjimų. Filmas ne tik pelnė kritikų bei žiūrovų simpatijas, bet ir tapo šešta pelningiausia visų laikų romantinė komedija. Svarbiausia, tai buvo pirmas Holivudinis filmas, kuriame vaidino tik aktoriai iš Azijos ir pati istorija buvo glaudžiai susijusi su jų kultūra bei gyvenimu. Didžiulis pasisekimas įrodė, kad svetimomis vietovėmis paremti filmai turi savo pelningą auditoriją.

Pirmasis filmas buvo adaptuotas scenaristų Adelės Lim bei Peterio Chiarellio pagal to paties pavadinimo knygą, o likusios dvi knygos planuojamos filmuoti kartu. Tačiau praėjus daugiau nei metams po „Pasakiškai turtingų“, filmavimo darbai prie tęsinių dar net neprasidėjo. Neseniai pasklidusios naujienos atskleidė vidines problemas tarp kūrybinės komandos – iš projekto pasitraukė scenarijaus bendraautorė A. Lim. Pasitraukimo priežastis – didžiulis atlyginimo skirtumas tarp jos ir tą pačią poziciją užimančio scenarijaus bendraautoriaus P. Chiarellio.

Nors tikslūs skaičiai nėra žinomi, šaltiniai teigia, kad studijos pradiniai pasiūlymai Malaizijoje gimusiai rašytojai A. Lim viršijo šimtą tūkstančių dolerių, tuo tarpu jos kolegos P. Chiarellio atlygis siekė beveik milijoną. „Warner Bros“ teisinosi, kad tokios sumos yra įprastos industrijoje ir priklauso nuo scenaristo patirties. Vis dėlto, patirties skirtumas tikrai nesutampa su atlyginimo – prieš „Pasakiškai turtingus“ P. Chiarellis parašė tik du, vidutiniškai kritikų įvertintus, filmų scenarijus, tuo tarpu A. Lim turi kur kas stambesnį repertuarą televizijos serialuose.

Nesutikdama su šiomis sąlygomis A. Lim paliko „Pasakiškai turtingų“ tęsinius, teigdama, kad į kitos odos spalvos moteris žiūrima kaip į „sojų padažą“ – samdomos pagardinti siužetą kultūrinėmis detalėmis, tačiau nepripažintos kaip pilnavertės autorės. Po jos pasišalinimo, kūrybinė komanda užtruko penkis mėnesius ieškodami naujo scenaristo iš Azijos, tačiau nesėkmingai. Nesuradę pakaitalo, jie sugrįžo pas A. Lim su didesne pinigų suma, o jos kolega P. Chiarellis taip pat pasiūlė pasidalyti jo atlygį. Vis dėlto, scenaristė atsisakė sugrįžti prie projekto.

„Pasakiškai turtingų“ režisierius Jonas M. Chu vakar paskelbtoje žinutėje palaikė scenaristės sprendimą ir stovėseną prieš lyčių nelygybę industrijoje. Taip pat gerų žodžių negailėjo ir viena iš filmo aktorių Gemma Chan. Pati A. Lim irgi nutraukė tylą padėkodama tiek režisieriui, tiek aktoriams bei kolegai P. Chiarelliui už palaikymą ir skatino visada kovoti su nesąžiningumu. Nors darbai prie likusių dviejų „Pasakiškai turtingų“ filmų juda lėtai, tęsiniai vis dar planuojami pradėti filmuoti 2020 m. pabaigoje. Tuo tarpu A. Lim rašo scenarijų naujam „Disney“ studijos projektui, Pietų Azijos kultūra paremtam animaciniam filmui „Raya and the Last Dragon“ (liet. „Raja ir paskutinis drakonas“) .

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles