Berlinalei nuo šiol vadovaus buvęs Lokarno kino festivalio meno vadovas Carlo Chatrianas

Berlinalei nuo šiol vadovaus buvęs Lokarno kino festivalio meno vadovas Carlo Chatrianas

Anot vokiečių spaudos, po kelerius metus užsitęsusių paieškų tarptautinis Berlyno kino festivalis pasamdė naują direktorių – juo tapo Carlo Chatrianas, nuo 2013 m. iki šiol ėjęs meno vadovo pareigas Šveicarijoje vykstančiame Lokarno festivalyje. C. Chatrianas pakeis ankstesnį Berlinalės direktorių Dieterį Kosslicką. Tačiau iš festivalio organizatorių pusės kol kas ši informacija nėra oficialiai patvirtinta.

D. Kosslickas, kuris Berlinalei vadovavo nuo 2001 m., paskutiniais metais sulaukė kritikos dėl į festivalį atrenkamų filmų kokybės. Nepasitenkinimas pasiekė savo apogėjų pernai rudenį, kai 79 Vokietijos režisieriai „Spiegel Online“ išplatino atvirą laišką, kuriame festivaliui buvo reikalaujama „naujos pradžios“ bei pasamdyti „išskirtinę kuruojančią asmenybę, jaučiančią aistrą kinui, turinčią tarptautinių ryšių bei gebančią vesti festivalį į ateitį, lygiavertę su Kanais ir Venecija“. D. Kosslicko sutartis galioja iki 2019 m. gegužės 31 d.

Vokietijos federalinių kultūros renginių agentūra, prižiūrima Vokietijos kultūros ir žiniasklaidos ministrės Monikos Grütters, buvo įpareigota pasamdyti naują Berlinalės direktorių. Vasarį D. Kosslickas, kalbėdamas su „Variety“, pasidalijo nuojauta, kad jį pakeisiąs ne vienas, o du žmonės. Paklausta apie galimas kandidatūras, M. Grütters atsakė, jog „tai priklauso nuo to, ką rasime“.

Dabar pasklido naujienos, kad italas C. Chatrianas po šešerių metų atsisveikina su Lokarno festivaliu ir keliasi į Berlyną. C. Chatrianas savo karjerą pradėjo kaip kino kritikas ir kuratorius, sava maniera dirbęs Lokarno festivalyje peržiūrėdamas daugelį čia rodomų retrospektyvų. Visa tai vėliau jį atvedė į Lokarno kino festivalio meno vadovo pareigas.

C. Chatrianas išlaikė aukštą Lokarno lygį tarp Europos sinefilų ir dabar atsineš šiuos įgūdžius į Berlinalę, kuri vyksta vasario mėnesį ir dažniausiai susiduria su sunkumais sudarant konkursinę programą, kadangi festivalis vyksta likus vos keliems mėnesiams iki Kanų. Kiti Berlyno atradimai dažnai pasimeta smulkesnėse programose. Vis tik C. Chatrianas pasiryžęs priimti Berlinalės laukiančius iššūkius. Tam, kad dėl dalyvaujančių filmų galėtų sėkmingai konkuruoti su Kanais, C. Chatrianui teks žongliruoti milžiniška Berlinalės programa, kurią sudaro maždaug 400 pasaulinių ir europinių premjerų; aštriu tarptautinės žiniasklaidos korpusu bei industrija, kuri paskutiniu metu yra linkusi išleisti krūvas pinigų Europos kino mugėje, užuot koncentravusis į paties festivalio programą. 2018 m. Berlyno festivalis pritraukė tik pusę milijono dalyvių, o jo metinis biudžetas – 25 mln. eurų.

C. Chatriano atsidūrimas Berlinalėje nėra vienintelis didžiųjų festivalių pokytis šiemet. Dar anksčiau Sandanso festivalis į programos direktoriaus pareigas pasamdė Kim Yutani, o Kanų kino festivalio paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ (pranc. „Quinzaine des realisateurs“) naujuoju meno vadovu tapo Paolo Moretti. C. Chatrianas kol kas negali komentuoti šios naujienos. Vokietijos žiniasklaida teigia, kad netrukus Berlyno kino festivalis turėtų išplatinti oficialų pranešimą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles