Andrew Haigh‘us ruošiasi statyti biografinį filmą

Andrew Haigh‘us ruošiasi statyti biografinį filmą

Britų kino kūrėjas Andrew Haigh‘us 2017 m. pavasarį pradės pagrindinius pavadinimo kol kas dar neturinčios juostos filmavimo darbus. Būsimasis biografinis filmas pasakos apie ikoniškąjį mados dizainerį Alexandre‘ą McQueeną. Pagrindinį vaidmenį atliks 2015 m. BAFTA statulėle geriausio kylančio aktoriaus kategorijoje apdovanotas Jack‘as O‘Connellis, žiūrovams pažįstamas iš tokių juostų kaip „1971-ieji“ (angl. „‘71“, 2014 m.) ir „Nepalūžęs“ (angl. „Unbroken“, 2014 m.).

Studija „Pathé“, kurioje statoma ši juosta, pateikia tokį aprašymą: „2009 m. Alexanderis McQueenas surengė vieną įspūdingiausių šou – kerinčiai nuostabų savo geriausių per penkiolika paskutinių metų darbų perkūrimą. Tai buvo šou, kurį jis dedikavo savo motinai, ir kuriame jis bandė suteikti prasmės savo gyvenimui ir kūrybai. Filmas parodys McQueen‘o kūrybinį procesą likus keliems mėnesiams iki šio šou, atskleisdamas intymų žmogaus portretą, besislepiantį už pasaulinio prekės ženklo – tai bus gyvas vizionaraus genijaus, kurio modeliai peržengė mados ribas bei tapo menu, pašlovinimas“.

Po keleto trumpametražių filmų A. Haigh‘us debiutavo 2009 m. su savo filmu „Graikas Pitas“ (angl. „Greek Pete“), kuris Atlantoje laimėjo Specialųjį žiuri apdovanojimą ir apdovanojimą už meninius pasiekimus Los Andželo „Outfest“ festivalyje. Antrasis jo filmas „Savaitgalis“ (angl. „Weekend“, 2011 m.) Gente laimėjo Jaunimo žiuri apdovanojimą, taip pat pelnė prizą Londono Kritikų rato kino apdovanojimuose, laimėjo dvi BIFA, bei Specialųjį paminėjimą Dinare.

A. Haigh‘aus „45-eri metai” (angl. „45 Years“, 2015 m.) supurtė visą pasaulį. Tarp 19 apdovanojimų ir 48 nominacijų rikiuojasi Sidabriniai lokiai Berlyno kino festivalyje aktoriams Charlotte‘i Rampling ir Tomui Courtney‘iui, Širdžių taurė Dinare, Michaelo Powello apdovanojimas už geriausią britų filmą Edinburgo kino festivalyje ir Oskaro nominacija už geriausią moterišką vaidmenį C. Rampling. Šiuo metu režisierius baigia savo naujausią juostą – „Remkis į Pitą“ (angl. „Lean on Pete“).

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles