Aiškėja galimas naujo filmo apie Asteriksą režisierius

Aiškėja galimas naujo filmo apie Asteriksą režisierius

Nuo „Kempingo“ (pranc. „Camping“) palapinių prie gãlų trobelių! Anot prancūzų spaudos, būtent „Kempingo“ režisierius Fabienas Onteniente‘as imsis naujos Asterikso nuotykių ekranizacijos. Naujasis filmas į ekranus perkels 1973 m. Alberto Uderzo ir René Goscinny sukurtą komiksą „Asteriksas Korsikoje“ (pranc. „Astérix en Corse“). Šįkart pamatysime, kaip Korsikoje atsidūrusiems šauniajam ūsočiui Asteriksui ir jo ištikimam kompanionui Obeliksui bei jų naujam draugui pavyks išsilaisvinti iš romėnų gniaužtų.

Anot paties F. Ontenient‘o: „Kol kas dar niekas oficialiai nėra nuspręsta. Norėčiau sukurti gražų filmą apie Asteriksą. Numatyta, kad greitai susitiksime su prodiuseriais. Savaime suprantama, man tai būtų didžiausia laimė, kadangi būdamas dešimties metų aš prenumeravau žurnalą „Record“, taip pat skaičiau „Pilote“ bei turėjau progos susitikti patį René Goscinny. Tokiam pakvaišėliui dėl Asterikso ir Obelikso, koks aš tada buvau, tai būtų didžiausio džiaugsmo akimirka“.

Šiuo metu režisierių duetas Alexandre‘as Astieras ir Louis Clichy dirba prie animacinio „Asteriksas. Dievų žemė“ (pranc. „Asterix : le domaine des dieux“) tęsinio. Savo ruožtu kol kas naujausias vaidybinis filmas su tikrais aktoriais iš kūno ir kraujo kino ekranuose sukosi prieš gerus penkerius metus. Ilgametražę juostą „Asteriksas ir Obeliksas Jos Didenybės tarnyboje“ (pranc. „Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté“), kurią režisavo Laurent‘as Tirardas, Anne Goscinny (komiksų autoriaus R. Goscinny dukra) įvertino kaip „per daug intelektualų“. Maždaug prieš pusmetį ji pareiškė, kad norėtų viską pradėti iš naujo ir pakeisti personažų veidus. Tad nors Eduardas Baeras ir Gérardas Depardieu jau yra filmavęsi F. Onteniente‘o komedijoje „Maniežas“ (pranc. „Turf“, 2013 m.), mažai tikėtina, kad juos vėl išvysime įkūnijančius šauniuosius gãlų didvyrius. Nebent režisierius pasistengtų perkalbėti prodiuserius ir pakeistų jų požiūrį.

Anot to paties šaltinio, varžytuvėse dėl galimybės režisuoti naują Asterikso filmą F. Onteniente‘as turėtų įveikti Michelį Hazanavicių ir Francką Gastabide‘ą, kurių pavardės dar visai neseniai taip pat buvo minimos kaip galimų kandidatų užimti naujo filmo režisieriaus kėdę. Tačiau net jei ir būtų pasirinktas kitas konkurentas, F. Onteniente‘as šiais metais neliks be darbo – pranešama, kad režisierius jau kuria naują filmą su Francku Dubosc‘u– šįkart ne ketvirtąją „Kempingo“ dalį, tačiau ne per daug nuo atostogų ir stovyklų nutolusią komediją „Viskas įskaičiuota“ (angl. „All Inclusive“). Naujasis filmas, anot F. Onteniente‘o, pasakos „apie šiuolaikines atostogas“.

Kaip sakoma, niekas nevyksta atsitiktinai: po to F. Onteniente‘as režisuos kitą filmą „100 % bio“, kuriame vaidins anksčiau Asteriksą įkūnijęs Christianas Clavier (jis Asteriksą vaidino pirmajame ir antrajame filmuose). Juosta pasakoja apie kultūrinį šoką, kurį patiria baskų mėsininkas ir paryžietis buržua. Filme taip pat vaidins Josiane Balasko ir Jérémy Fréro.

Viena iš šių juostų – greičiausiai „Viskas įskaičiuota“ – bus filmuojama dar prieš „Asteriksą Korsikoje“, tad aktorių atranka galbūt bus naudinga ir naujai Asterikso nuotykių daliai.

Ar gãlų kaimelio bardą Dainuliuką (trečioji Asterikso nuotykių dalis „Asteriksas Olimpinėse žaidynėse“ (pranc. „Astérix aux jeux olympiques“, 2008 m.)) suvaidinęs F. Duboscas F. Onteniente‘o filme vėl imsis šio vaidmens? O gal kils aukščiau ir užsidės sparnuotąjį Asterikso šalmą? Ir kas vietoj G. Depardieu galėtų suvaidinti Obeliksą, jei kol kas sunku įsivaizduoti kitą aktorių, kuris taip idealiai tinka šiam vaidmeniui?

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles