Tragiška teroristinė ataka Mumbajuje po dešimtmečio persikelia į didžiuosius kino ekranus

Prieš kiek daugiau nei dešimt metų Indiją sukrėtė vienas didžiausių teroristinių išpuolių šalies istorijoje. 2008 metų lapkričio 26 dieną gerai organizuota islamistų grupuotė surengė teroristines atakas visame Mumbajaus mieste, o pagrindinę išpuolio vietą pasirinko gausiai apgyvendintą ir daugybę svečių turintį „Taj Mahal Palace“ viešbutį. Apie šį įvykį ir keturias dienas trukusią kruviną įkaitų dramą pasakos tikrais įvykiais paremtas „Mumbajaus viešbutis“ (angl. „Hotel Mumbai“).

Jau netrukus kino teatrus pasieksianti istorija surinko gausų puikių aktorių kolektyvą. Pagrindinius vaidmenis filme atliks Oskarui nominuotas Dev Patel, kuris geriausiai visiems žinomas iš filmo „Lūšnynų milijonieriaus“ (angl. „Slumdog Millionaire“). Prie jo prisijungia ir Auksiniam gaubliui nominuotas aktorius Armie Hammer, žiūrovų širdis virpinęs dramoje „Vadink mane savo vardu“ (angl. „Call Me By Your Name“). Prieš imdamiesi vaidmenų abu aktoriai susipažino su visa turima informacija apie įvykusias atakas, žiūrėjo išpuolį išgyvenusių žmonių apklausas policijoje, interviu žiniasklaidai, taip pat klausė visus policijos surinktus įrašus iš įvykio dienų.

„Kelias savaites ruošėmės vaidmenis Adelaidėje. Turėjome begales medžiagos, pradedant išrašais iš policijos, baigiant tikrais žinių nufilmuotais kadrais iš įvykio vietos. Jie, beje, bus taip pat panaudoti filme, tad tikroviškumo juostoje yra labai daug“, – pasakojo aktorius A.Hammer, duodamas interviu Australijos portalui news.com.au. Jo teigimu, filmas bus kiek kitoks, nei esame įpratę matyti anksčiau. „Filme rodomas teroristinis išpuolis, bet jis jokiu būdu nėra kažkaip iškeliamas ar šlovinamas. Filmas bus apie žmones, jų išgyvenimus ir potyrius. Tai filmas apie viltį ir apie tai, kad susivieniję žmonės, nesvarbu iš kokio sluoksnio jie būtų, gali padaryti viską“, – pridūrė aktorius.

Pasak aktoriaus D.Patel, filmas atkreipia dėmesį į visas šiuolaikines problemas, susijusias su ekstremizmu. „Tai labai savalaikis filmas. Nors ir pasakoja istoriją po dešimties metų, tai vis tiek parodo tokių įvykių siaubą. Pamenu, kaip išėjau iš filmo peržiūros ir mus visus buvo užplūdę labai daug emocijų. Filmas priverčia greičiau spurdėti širdį, jis kelia tikrą nerimą ir siaubą. Bet kartu jis pagerbia visus tuos įvykius išgyvenusius žmones. Esu tikras, kad mes visi stengėmės dvigubai, kad tik kuo tiksliau perteiktume įvykius“, – prisiminė aktorius.

Prie D.Patel ir A.Hammer filme prisijungia ir kiti puikiai žinomi aktoriai. Tai iš „Hario Poterio“ visatos žinomas ir Auksiniam gaubliui nominuotas Jason Isaacs, o taip pat ir puikiai žinomi Indijos aktoriai Anupam Kher, atlikęs vaidmenį „Optimisto istorijoje“ (angl. „Silver Linings Playbook“) bei Nazanin Boniadi, vaidinusi seriale „Tėvynė“ (angl. „Homeland“).

„Mumbajaus viešbutis“ Lietuvos kino teatrus pasieks balandžio 19 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles