Siaubo krikštamote gerbėjų vadinama Lin Shaye filme „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ atsidurs dėmesio centre

Rūpestingo veido senutė, vaiduoklių medžiotoja ir galinga mediumė Eliza (akt. Lin Shaye) sugrįžo į Lietuvos kino teatrus naujajame siaubo filme „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“. Aktorės Lin Shaye herojei šįsyk teks nelengva užduotis – išplėšti jauną merginą iš antgamtinės būtybės gniaužtų. Kaip naujausiame interviu „The New York Times“ apibūdino L.Shaye, ši moteris sugebėjo savo karjeroje sėkmingai supinti baimę ir juoką.

Naujajame filme „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ 71-erių L.Shaye herojė Eliza, anksčiau buvusi antrajame plane, atsiduria pačiame veiksmo centre. Pas dvasių kankinamą paauglę ją atveda sapnas, tad mediumė jaučia didelę atsakomybę ir norą padėti. Maždaug keturiasdešimtyje filmų nusifilmavusi L.Shaye buvo legendinės aktorystės mokytojos Stellos Adler mokinė. Būtent jai žinoma moteris teigia esanti dėkinga už sėkmę Holivude ir gebėjimą persikūnyti – greta „Tūnąs tamsoje“ trilogijos ir tokių siaubo filmų kaip legendinis „Košmaras Guobų gatvėje“ ar 2014-ųjų „Vidža lentelė“ ji taip pat pasirodė komedijose „Bukas ir bukesnis“, „Pakvaišę dėl Merės“, „Kėglių karalius“ ir daugybėje kitų.

Pirmųjų dviejų filmų priešistorę atskleidžianti juosta „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ papasakoja žiūrovams dar nežinomą mediumės Elizos istoriją. Jos gyvenime būta stebėtinai tamsių momentų. „Žmonėms patraukli mano herojės vidinė stiprybė. Iš tiesų Eliza yra emocinga ir viską daro iš meilės bei rūpesčio“, – tikino L.Shaye.

Beje, kaip pažymėjo „The New York Times“, L.Shaye yra viena iš vos keleto moterų, kurios sugebėjo siaubo žanro filmuose sukurti galingų ir patyrusių vyresnių moterų personažus. Ji lyginama su tokiomis žanro gerbėjų pamiltomis kolegėmis kaip Ellen Burstyn iš „Egzorcisto“ ir „Svetimų“ žvaigžde Sigourney Weaver. Įdomu tai, kad žanro gerbėjai L.Shaye jau praminė „Siaubo krikštamote“. „Mane pačią stebina reakcijos. Iš kurios pusės bepažiūrėsi aš nesu iš tų moterų, kurios yra tradiciškai labai mylimos“, – droviai šypsojosi ji.

L.Shaye garsėja nebijanti atrodyti ekrane bjauriai ir visai neseksualiai. „Man visuomet patikdavo persikūnyti ir pajusti savyje transformaciją“, – kalbėjo aktorė. Pasak „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ režisieriaus Leigh Whannellio, jam buvo garbė dirbti su tokia patyrusia savo amato meistre kaip L.Shaye, kuri išties nuoširdžiai įsigyveno į jos herojės Elizos demonų ir dvasių pasaulį. Paklausta, ar tiki antgamtinėmis jėgomis, aktorė sakė tikinti egzistuojančia energijos jėga. „Jei žmogui gimsta tam tikra idėja, tikiu, kad ji gali paskatinti tam tikrą atsaką“, – kalbėjo moteris. Kraują stingdantis filmas „Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ jau atkeliavo į Lietuvą.

„Tūnąs tamsoje: trečia dalis“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles