Penki dalykai, kurių nežinojote apie Sylvesterį Stallonę

Penki dalykai, kurių nežinojote apie Sylvesterį Stallonę

45-eri karjeros metai ir 70-ies metų sukaktis! Taip, čia kalbama apie Sylvesterį Stallonę. Šis gražus jubiliejus yra puiki proga prisiminti keletą įdomių istorijų .

Nepaisant duobėtos karjeros, S. Stallone‘s nueitas gyvenimo kelias nusipelno pagarbos. Jau pati pradžia buvo nekokia, kadangi kilus gimdymo komplikacijoms jo veidas buvo sužalotas chirurginėmis žnyplėmis. Buvo pažeistas veido nervas, visam gyvenimui perkreipta burna, liežuvis pusiau paralyžuotas. S. Stallone visą gyvenimą turėjo sunkumų dėl artikuliacijos, tačiau vėliau tai tapo jo skiriamuoju ženklu. Tėvas šią ydą „gydė“ smūgiais, vis nepamiršdamas priminti, kad Sylvesteris yra niekam tikęs. Dėl to jis tapo problemišku paaugliu, kuris dėl agresijos protrūkių dar iki 13-ojo gimtadienio iš mokyklos buvo pašalintas 14 kartų. Keisdamas vieną smulkų darbą po kito (S. Stallone yra tekę dirbti kirpėju, zoologijos sodo prižiūrėtoju, bilietų plėšytoju kino teatre) ir nedidelius vaidmenis (tarp jų ir erotiniame filme „Italų eržilas“ (angl. „The Italian Stallion“) bei Woody Alleno komedijoje „Bananai“ / angl. „Bananas“, 1971 m.), jis atsisakė aukso kalno, kurį Hollywoodas siūlė už „Rokio“ scenarijų, tačiau už nedidelę sumą sutiko jį parduoti, su sąlyga, kad pats galės vaidinti.

Čia prasideda Istorija… Koks gražus revanšas. S. Stallone‘s filmografijoje – daugiau kaip 70 filmų, iš kurių netgi du jo suvaidinti personažai tapo kultiniais ir yra žiūrovų atpažįstami visame pasaulyje: tai Rokis Balboa ir Džonas Rembo. Maža to, „Box Office“ duomenimis, jo filmai uždirbo daugiau kaip 400 mln. JAV dolerių.

Taigi šiandien, kai Sly‘us užpūs 70 žvakučių, yra puiki proga prisiminti keletą istorijų, kurios, galbūt, yra mažiau žinomos.

S. Stallone yra įtrauktas į Tarptautinį bokso šlovės muziejų

Rokio istorijos kūrėjas ir sumanytojas S. Stallone, 1977 m. du kartus buvo nominuotas Oskarui kaip geriausias aktorius ir geriausias scenarijaus autorius. Rokio personažas paliko labai ryškų JAV kultūroje, tapęs pozityvia ikona ir įkūnijęs „Amerikietiškos svajonės“ išsipildymą – šį personažą jis plėtojo net šešiuose filmuose iki pat solidaus ir jautraus „Rokio Balboa“ (angl. „Rocky Balboa“), pasirodžiusio 2006 m. Kad viskas susidėliotų į vietas, negalima pamiršti ir įspūdingo sugrįžimo „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“, 2015 m.), kuriame S. Stallone dar kartą suvaidina legendinį personažą, tik šįkart jau senstantį. Už šį vaidmenį S. Stallone geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje buvo apdovanotas Auksiniu gaubliu ir nominuotas Oskarui.

2011 m. liepą, S. Stallone, kaip ir Mike‘as Tyson‘as, buvo įrašytas į garsųjį Tarptautinį bokso šlovės muziejų, esantį Kanastoros mieste, Niujorko valstijoje. Boksininkai profesionalai į šį muziejų gali būti renkami praėjus penkeriems metams po jų karjeros pabaigos. Todėl nieko nuostabaus, kad dėl to, jog Sylvesteris – Rokis – Stallone buvo išrinktas į šį muziejų, kai kas griežė dantį – esą, aktorius tik ekrane demonstravo dešinius kablius, todėl jam vietos tarp tikrų sportininkų nėra. Su tuo sunku nesutikti. Tačiau negalima pamiršti, kad būtent šis personažas tapo dideliu įkvėpimu daugybei jaunuolių, susidomėjusių boksu. Taigi šis žestas yra savotiška padėka S. Stallonei.

Besiruošiantį sakyti kalbą S. Stallonę pasiekė aiškiai girdimi švilpimai. Į tai aktorius atsakė: „Tai yra muzika mano ausims…“, o tada toliau tęsė: „niekada nepretendavau tapti tikru boksininku, neturėjau tam gabumų. Tačiau manau, kad gerai supratau tai, kas vyksta už ringo. Kartais ta kova būdavo dar labiau pašėlusi ir dar sudėtingesnė, nei ta, kuri vykdavo ringe. […] Giliai tikiu, kad svarbiausia įvertinti ne tai, kur jūs galite smogti, o tai, kur gali smogti jums, ir nepaisant to, reikia nesustoti eiti pirmyn, nes tai keičia jūsų gyvenimą“. Po kalbos, švilpimai nutilo, visi susirinkusieji skandavo „Rokis!“.

Filmuojant „Rokį IV“ S. Stllone galėjo numirti

Per ilgą S. Stallone‘s karjerą netrūko įvairių nevisai sėkmingų atsitikimų. Tačiau nei vienas jų savo rimtumu ir pavojingumu neprilygo tam, kuris nutiko filmuojant ketvirtąją „Rokio“ dalį. Šiame filme, kurį režisavo pats S. Stallone, Rokis stoja į kovą su tikra sovietų bokso ringo žudymo mašina Ivanu Drago, kurį įkūnijo beveik dvimetrinis danas Dolphas Lundgrenas, vien jau ūgiu gerokai lenkiantis S. Stallonę (plg. S. Stallone – 1,77 m, D. Lungrenas – 1,96 m). Tiek S. Stallone, tiek D. Lundgrenas sutiko, kad suvaidinti smūgiai ne tik neatrodo realistištikai ir įtikinamai, bet net ir akivaizdžiai matyti, kad kova netikra. Todėl filmuojant kovos sceną S. Stallone paprašė D. Lundgreną smūgiuoti taip stipriai, kaip tik šis gali. Tačiau jis, ko gero, neįvertino D. Lundgreno jėgos – po kelių smūgių į šonkaulius, S. Stallone pajuto skausmą krūtinėje, tačiau į tai nekreipė dėmesio. Vėliau, jau naktį, aktorius buvo išvežtas į ligoninę, kur jam nustatytas itin aukštas kraujo spaudimas ir kardiomegalija – širdies padidėjimas. Taip atsitiko dėl to, kad D. Lundgrenas per stipriai trenkė S. Stallonei – po smūgio jo širdis šoktelėjo į viršų ir pradėjo brinkti, dėl ko sutriko kraujotaka ir deguonies aprūpinimas. Kadangi buvo iškilęs realus pavojus gyvybei, S. Stallone buvo nedelsiant hospitalizuotas ir 8 paras praleido intensyvios priežiūros palatoje.

S. Stallonei patinka piešti

S. Stallone turi įvairių talentų. Nors filme „Rhinestone“ (1984 m.) dainuoti jis buvo priverstas, tačiau iš tiesų S. Stallonei labai patinka piešti – šiai aistrai jis atsiduoda nuo 1975 m. S. Stallone, labai besižavintis Leonardo Da Vinčio darbais, savo abstrakčios tapybos kūrinius eksponuoja visame pasaulyje – pavyzdžiui, 2013 m. Sankt Peterburge, Rusijoje., arba 2015 m. Nicos šiuolaikinio meno galerijoje Prancūzijoje. Ir nereikia manyti, kad jo darbai nieko nedomina. 2009 m. Majamio meno galerija už 90 000 JAV dolerių pardavė dvi jo drobes, o štai 2011 m. Europoje parduoti jo tapyti darbai Sly‘aus sąskaitą papildė apvalia 1,5 mln. JAV dolerių suma. Taigi, ramiai.

S. Stallone – žymus verslininkas… arba ne

Būdamas ne tik aktorius, scenaristas, režisierius ir prodiuseris, S. Stallone taip pat imasi ir kitos veiklos, tačiau ją ne visada lydi didelė sėkmė. Verčiau neprisiminti 1991 m. kartu su Bruce‘u WIllisu ir Arnoldu Schwarzeneggeriu įkurto restoranų tinklo „Planet Hollywood“, kuris galiausiai patyrė visišką fiasko. 1999 m. pardavimai sumažėjo iki 76 mln. JAV dolerių. Tarp susiskaldžiusių akcininkų nebeliko pasitikėjimo, o akcijų vertė drastiškai sumažėjo – nuo 30 JAV dolerių 1996 m. iki vos 81 cento 1999 m. rugpjūtį. Kadangi tinklo akcijos visiškai nuvertėjo, 1999 m. nuspręsta uždaryti bent 9 iš 32 restoranų. 1999 m. spalio 12 d. paskelbtas bankrotas, kadangi įmonės skolos siekė 250 mln. JAV dolerių. Nepaisant 2004 m. įvykusios didelės restruktūrizacijos, grupės laukia ilgas ir sunkus kelias. Uždaroma vis daugiau restoranų – šiuo metu likę tik šeši, vienas iš jų – Paryžiaus Disneilende. Norėtųsi užmiršti ir S. Stallone‘s žurnalą „Sly“, kurio leidyba 2005 m. buvo nutraukta vos po keturių numerių, kaip ir jo maisto papildus „InStone“. 2012 m. S. Stallone save išbandė netgi vyriškos mados srityje su savo „Sly Inc.“.

S. Stallone yra didelis poeto Edgaro Allano Poe gerbėjas

Jei dailės srityje didžiausias S. Stallone‘s įkvėpėjas yra L. Da Vinči, tai literatūroje jį labiausiai žavi Edgaras Allanas Poe, eidamas keturiasdešimtuosius metus miręs labai neaiškiomis aplinkybėmis, kurių iki šiol nepavyksta nustatyti, ir kurios dėl to audrina milijonų skaitytojų vaizduotę. Prieš dešimt metų S. Stallone netgi ketino kurti biografinį filmą, kuriam norėjo rašyti scenarijų ir režisuoti. Tačiau čia, kad ir kaip paradoksalu, koją pakišo S. Stallone‘s užsitarnauta ryški „veiksmo filmų žvaigždės“ etiketė. „Nenustojau savo prodiuseriui Avi Lerneriui sakęs: „Reikia kurti filmą apie Poe!“. Jis man atsakė: „Ar jis turės pistoletą?“, „Ne, neturės“, „Tai gal turės peilį?“ – vėl metė jis. „Ne! Jis rašys poeziją!“, 2013 m. pasakojo S. Stallone, kuriam, ko gero, šis pokalbis su prodiuseriu, kuris nieko nežino apie jo mėgstamą poetą, nebuvo pats maloniausias. Tačiau net jei ir taip, jam tai pavyko puikiai nuslėpti.

„Tai, kas mane žavi kalbant apie Poe, kad jis yra toks ikonoklastas! Tai pasakojimas apie jaunus vyrus ar jaunas moteris, kurie galvoja skirtingai, ne taip, kaip liepia sistema, atstumtieji, kuriems visą gyvenimą teko kęsti šią atskirtį, kadangi buvo laikomi per daug ekscentriškais ir/ ar neprisitaikančiais prie savo laikmečio socialinių normų. Pačiam Poe tai taip pat netiko. Jo kūryba, jo darbaif neatitiko laikmečio kanonų, jie smarkiai pralenkė laiką. Jis netgi pritaikė kai kuriuos itin modernius savo kūrinius prie reikalaujamos formos! Jis taip pat buvo žymus kriptologas – yra išlikę keletas jo sukurtų kodų. Tai buvo neeilinis žmogus.“.

Visgi galima pasakyti, kad S. Stallonei pavyko gana sėkmingai parduoti savo projektą. Dar daugiau, 2005 m. jis netgi turėjo idėją, kas galėtų įkūnyti legendinį rašytoją: S. Stallone‘s nuomone, tą padaryti turėjo Robertas Downey Jaunesnysis. Deja, didžioji publika, pasirodo, nebuvo taip labai susidomėjusi E. A. Poe, kaip pats S. Stallone. 2012 m. pastatytas filmas „Varnas“ (angl. „The Raven“), kuriame rašytoją suvaidino Johnas Cusackas, patyrė gana didelę finansinę nesėkmę.

Taigi, Sly‘ui gali tekti šiek teik palaukti, kol galės vėl pasiūlyti savo filmo scenarijų. Tiesą sakant, apie šį scenarijų jau sklando legendos, nes, kaip pasakojama, kad jis yra perrašytas jau kokius 20 kartų – maždaug po kartą kasmet. „Aš jį reguliariai išsitraukiu iš stalčiaus. Aš jį perdarau, papildau… Aš jį režisuosiu, net jei bus iš anksto aišku, kad projektas netaps masiškai populiarus… Kad ir ką bedaryčiau, tai baigiasi sprogimu. Kai jūs 30 metų tik ir tekalbate apie vieną dalyką, daugiau nebeįmanoma ten užsibūti“, kalbėjo S. Stallone.

Visiškai suprantama… Tad belieka laukti šio būsimo filmo kuris galbūt – ir kodėl gi ne –nustebins visą pasaulį. Projektas, kurio nesinori paleisti iš savo glėbio, kuriam niekas nepritaria ir prieštarauja. Kažkas panašaus, kas jau buvo prieš 40 metų su tuo pačiu „Rokiu“, kurio sėkme niekas netikėjo. Išskyrus jį. Ir tam tikra prasme, taip būtų galima gražiai užverti įspūdingos karjeros ratą.

Parengta pagal allocine.fr medžiagą

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles