Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (01.08 – 01.10)

Sausio mėnesis jau po truputi įpusėja, atnešdamas mums dar kelis perspektyvius naujokus, kurie labai greitai varžysis dėl pagrindinių metų apdovanojimų – Oskarų. Be jų apie save vis dar puikiai primena legendinės kosminės sagos naujoji dalis, atkeliavusi į savo paskutinę ir svarbiausią tarptautinę teritoriją. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. Star Wars: The Force Awakens) – J.J. Abramso režisuotas studijos „Disney“ hitas pagaliau tapo daugiausiai užsidirbusiu 2015 m. filmu, aplenkęs vasaros sezono ‘blokbasterį’, „Juros periodo pasaulį“. Septintoji „Žvaigždžių karų“ dalis šįkart iš 88 teritorijų užsidirbo dar 92 milijonus dolerių, taip padidindama tarptautinių teritorijų uždarbį iki 921,4 mln. dolerių.

Daugiausiai šį savaitgalį prisidėjo galingas startas Kinijoje, kurioje filmas per dvi rodymo dienas sugebėjo prie bendro pelno pridėti dar 53 milijonus dolerių. Tai kol kas didžiausias visų laikų startas Kinijoje šeštadienio/sekmadienio periodu.

Dar vienas rekordas, kurį pasiekė šis 2015 m. čempionas, pastebėtas Jungtinėje Karalystėje, kurioje filmas sumušė buvusį „Operacijos: Skyfall“ pasiekimą. Dabar „Žvaigždžių karų“ sąskaitoje ten puikuojasi 161 mln. dolerių.

Kitose šalyse filmas taip pat demonstruoja puikius rezultatus. Daugiausiai prisidėjusios teritorijos atrodo taip: Vokietija (94,7 mln.), Prancūzija (76,6 mln.), Japonija (65,5 mln.), Australija (57,6 mln.), Ispanija (31,6 mln.), Meksika (26,2 mln.), Rusija (25,6 mln.) ir Brazilija (24,7 mln.).

Bendrai filmas dabar turi užsidirbęs 1,73 mlrd. dolerių. Juosta dabar užima trečią daugiausiai užsidirbusių kino istorijoje filmų vietą, prieš save užleisdama Jameso Camerono režisuotus „Titaniką“ ir „Įsikūnijimą“.

„Gerasis dinozauras“ (angl. The Good Dinosaur) – naujausias studijos „Pixar“ animacinis darbas startavo penkiose naujose teritorijose. Praėjusį savaitgalį filmukas užsidirbo 12 milijonus dolerių, o jo bendros tarptautinė pajamos išaugo iki 148,7 mln. dolerių. Visame pasaulyje juosta užsidirbo jau 266 milijonus. Tai gana kuklūs pinigai, tačiau vis dar yra šansų, jog juosta pasieks 400 mln. dolerių atžymą.

„Hju Glaso legenda“ (angl. The Revenant) – ilgai lauktas ir Oskarams paruoštas vesternas su Leonardu DiCaprio priešaky per savo pirmąjį rimtą savaitgalį 10 tarptautinėse kino rinkose užsidirbo net 20,2 mln. dolerių. Tai stulbinantis rezultatas. Dosniausia šalimi tapo Rusija, kurioje Leonardą išties labai myli. Rusijos žiūrovai filmui skyrė 7,6 milijonus dolerių. Vokietijoje juosta gavo 4,3 milijonus dolerių, o Australija pridėjo dar 2,9 milijonus dolerių. Bendrai filmas, įskaičiuojant ir Šiaurės Ameriką, dabar turi 59,8 mln. dolerių. Ateinantį savaitgalį filmas pasieks Jungtinę Karalystę, Italiją ir Pietų Korėją.

„Tėtukas namie“ (angl. Daddy‘s Home) – komedinis Willo Ferrello ir Marko Wahlbergo tandemas iš 30 kino rinkų atnešė 10,2 mln. dolerių. Juostos pajamos tarptautiniuose vandenyse padidėjo iki 37,9 milijonų dolerių, o bendroje įskaitoje filmas jau turi 154,2 milijonus dolerių. Po kelių savaičių suma turėtų perkopti 200 mln. dolerių ribą.

„Riešutėlių filmas“ (angl. The Peanut Movie) – 8,6 milijonais iš 59 šalių tenkinasi animacinis filmukas apie kultinį šuniuką Snupį. Filmas, kurio biudžetas siekia 92 milijonus, savo sąskaitoje dabar turi 221,3 mln. dolerių. Iš jų 92,2 mln. priklauso tarptautinių kino rinkų žiūrovams.

„Džoja“ (angl. Joy) – dar vienas Oskarinis Davido O. Russelo filmas su Jennifer Lawrence ne itin gerai demonstruoja rezultatus tiek tėvynėje, tiek visame pasaulyje. Juostai pavyko iš 45 šalių užsidirbti 7,5 milijonus dolerių. Bendras uždarbis siekia 70,6 milijonus, o tai nepatenkinama suma projektui, kuris be reklamos kainavo 60 milijonus dolerių.

„Alvinas ir burundukai 4“ (angl. Alvin and the Chipmunks: The Road Chip) – 24 šalyse rodomas vaikams skirtas filmukas apie tris burundukus užsidirbo 5,8 milijonus dolerių. Tai prasčiausiais iš visų keturių dalių renkantis filmas, kurio sąskaitoje šiuo metu yra 111,8 mln. dolerių. Studijos „20th Century Fox“ filmui dar liko 37 šalys.

„Didžioji skola“ (angl. The Big Short) – itin realus pretendentas į Oskarus, Adamo McKay‘aus filmas su puikiu aktorių kolektyvu iš 24 šalių uždirbo 4,6 milijonus dolerių. Filmo bendros pasaulinės pajamos išaugo iki 52,5 milijonų dolerių, tačiau tai tik juostos kelionės pradžia po svarbiausias pasaulio kino rinkas. Ateinantį savaitgalį filmas pasieks Australiją, Braziliją, Lietuvą, Taivaną, Pietų Afriką, Čilę, Vokietiją ir Naująją Zelandiją.

„Šnipų tiltas“ (angl. The Bridge of Spies) – Stevenas Spielbergas ir jo filmas, kaip visada, laikosi stabiliai. 18 šalys pridėjo būsimam Oskarų pretendentui 3,9 milijonus dolerių. Bendros filmo apie Šaltąjį karą pajamos dabar siekia 151,8 milijonus dolerių.

„Mergina iš Danijos“ (angl. The Danish Girl) – dešimtuką uždaro dar vienas būsimas JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų nominantas. Juosta apie pirmąjį transvestitą iš 10 šalių išsinešė 3,2 milijonus dolerių taip padidindama tarptautinį uždarbį iki 7 milijonų. Bendras juostos uždarbis visame pasaulyje – 14,6 mln. dolerių. Juostos iki kovo mėnesio dar laukia kino gerbėjai iš 27-ių šalių.

Spėti, kas triumfuos ateinantį savaitgalį yra itin sunku, tačiau tikėtina, jog gerus rezultatus ir vėl parodys „Hju Glaso legenda“ bei naujausias Quentino Tarantino filmas „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. The Hateful Eight).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles