Netrukus Lietuvos kinuose – geriausias Azijos filmas „Reidas 2“

Pasauliniu mastu fenomenalios sėkmės sulaukęs ir kultiniu tapęs indoneziečių filmas „Reidas“ (angl. „The Raid: Redemption“) sulaukė tęsinio, jau netrukus pasirodysiančio Lietuvos kino ekranuose. Geriausiu visų laikų Azijos filmu krikštijama Garetho Evanso juosta „Reidas 2“ (angl. „The Raid: Berandal“) gausybės įtakingų kino portalų buvo įvardinta įspūdingiausiu pastarojo dešimtmečio veiksmo filmu.

Filmo kūrėjų teigimu, fenomenalios sėkmės sulaukusi pirmoji filmo dalis tebuvo lašas jūroje palyginus su tuo, ką jie paruošė juostos tęsinyje. Dar įspūdingesniu už pirmtaką esantį filmą „Reidas 2“ teigiamai spėjo įvertinti ir įtakingi kino pramonės leidiniai: Screen International, Collider, Empire, The Hollywood Reporter, filmui skyrė aukščiausius įvertinimus, negailėdami pagyrų jam.
Kvapą gniaužiantis „Reidas 2“ negalėjo likti nepastebėtu, todėl buvo įtrauktu ir į Tarptautinio Vilniaus kino festivalio Kino Pavasaris programą, kurioje žiūrovai mėgautis filmu galės specialiuosiuose naktiniuose seansuose, į kuriuos kviečiami tik patys drąsiausi stiprių nervų žiūrovai. Kino kritikas, Tarptautinio Vilniaus kino festivalio Kino Pavasaris programos sudarytojas Edvinas Pukšta teigia, jog tai – „griežčiausiai cenzūruotas ir bekompromisinis gangsterinis veiksmo trileris, kurį stebint nesinorės miegoti. Dinamiškas ritmas, sudėtingos choreografijos dvikovos, įnirtingi susišaudymai, kvapą gniaužiančios gaudynės, masinės kautynės. Indonezija perspjauna visą Holivudą su ženkliai kuklesniu biudžetu!“

Filme „Reidas 2“ pareigūnas Rama (akt. Iko Uwais) spaudžiamas prisijungti prie antikorupcinių policijos pajėgų, kad apsaugotų savo žmoną ir vaiką. Jo misija – infiltruotis į naujo mafijos boso Banguno aplinką, tad jis pasodinamas į kalėjimą, kad susibičiuliautų su šio sūnumi Uko (akt. Arifin Putra). Rama turi gauti informacijos apie korupciją Džakartos policijos nuovadoje. Tačiau pareigūnas nori įvykdyti ir savo asmeninį keršto planą, kuris gali sunaikinti ir jį, ir aplinkinius žmones…

Specialieji filmo „Reidas 2“ seansai Tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje Kino Pavasaris Vilniuje ir Kaune vyks kovo 28 – balandžio 1 dienomis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles