Muzika animacijoje – naujienos patiems mažiausiems

Filmų vaikams kūrime muzika yra ypatingai svarbi. Į muziką mažieji reaguoja aktyviau, imliau, nei tiesiog į dialogais pasakojamą istoriją. Visi prisimename vaikystės filmukus su nostalgija, kurių ne tik personažai, bet ir melodijos žavėjo. Nesvarbu – ar Disnėjaus animacija, ar senieji lietuviški, rusiški animaciniai filmukai. Mylimi personažai sceną užbaigia dainingai – linksmai arba guodžiamai liūdna nata.

Filmukų su paprastomis vaikiškomis dainelėmis šiandien jau mažiau. Jų vietą užėmė garsiniai efektai ir dinamiškas, įspūdingas garso takelis. Vyresniems vaikams, draugaujantiems su technologijomis, tai yra labai patrauklu, o mažesnius gali varginti. Jų klausai, anot pedagogų, labiau tinka ramios, paprastos melodijos, su besikartojančiais žodžiais. Tuo principu pagrįstos ir genialiai paprastos, bet fenomenaliai populiarios Lietuvoje „Keistuolių teatro“ ir „Tele-bim-bam“ dainelės.

Bet grįžkime prie kino. Kitą savaitę kino teatruose pradedamas rodyti be galo vizualiai gražus ir muzikalus animacinis filmukas patiems mažiausiems „Monstriukė Molė“. Jis – apie fantastinį monstrų pasaulį, kuriame gyvena labai draugiškos, simpatiškos būtybės ir viena maža monstriukė, turinti didelį naują rūpestį – sutikti į pasaulį ateinantį broliuką. 70 minučių trukmės filme telpa keliolika smagių įvairių personažų dainelių, kurias atliko vaidmenis lietuviškai dubliavę aktoriai: Judita Urnikytė, Žilvinas Ramanauskas, Algirdas Dainavičius, Edita Zizaitė-Damaševičienė, Simonas Storpirštis, Ignas Ciplijauskas, Sergėjus Ivanovas, Almantas Šinkūnas ir kiti.

Vokietijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje pagal Ted‘o Sieger‘io pasakas kurta nuotykių animacija patiems mažiausiems „Monstriukė Molė“ kviečia į muzikinę kelionę nuo lapkričio 11 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles