Leonardas da Vinčis – nuo Renesanso tapytojo iki kino žvaigždės

Net ir patys mažiausiai žino, kas yra Leonardas da Vinčis. Renesanso tapytojas, architektas, poetas, skulptorius, muzikantas, inžinierius, filosofas ir išradėjas yra bene žinomiausia Italijos istorinė asmenybė visame pasaulyje. Jo ypatingas talentas stebina dar ir iki šių dienų, o gandais ir paslaptimis apipinti darbai dar dabar glumina mokslininkus. Galbūt dėl šios priežasties ši persona yra tokia įdomi ir kino pasaulyje.

Jeigu tiksliau, Leonardas da Vinčis yra be galo mylimas visoje populiariojoje kultūroje. Jį, kaip personažą, galima sutikti įvairiose terpėse. Vien kompiuteriniuose žaidimuose jis buvo atvaizduotas 10 kartų. Jis taip pat sutinkamas ir komiksuose. Tiek „Marvel“, tiek „DC Comics“ bent aštuonis kartus yra pasiskolinę jo vardą ir vienaip ar kitaip įtraukę į istorinę liniją. Kartą Leonardas buvo atsidūręs net ir „Benetton“ reklamoje.

Tačiau didžiausias dėmesys jam yra skiriamas televizijoje ir kine. Skirtinguose amplua, kaip svečias ar pagrindinis veikėjas, Leonardas da Vinčis buvo pasirodęs daugiau nei 20 serialų. Nuo 2013 metų buvo rodomas ir tuomet gana neįprastas fantastinis serialas „Da Vinčio demonai“, kuriame jaunasis Leonardas, pasinaudodamas savo išradimais, veikė ne tik Italijoje, bet ir keliavo per pasaulį.

Bene didžiausią įspaudą garsusis italas yra palikęs kine. Be to, kad jo vardu yra pavadintas vienas iš „Vėžliukų nindzių“, filmai apie jį buvo kuriame jau šimtmetį. Pirmasis filmas apie Leonardą da Vinčį pasirodė dar 1919 metais ir tai buvo tylusis kinas. Vėliau filmų apie jį daugėjo, jį yra įkūniję aktoriai Markas Rylance‘as, Patrickas Godfrey‘us, Phillipe Leroy‘us ir dar daug kitų. Kartais didžiuosiuose kino ekranuose pats Leonardas ir nepasirodydavo, tačiau labai dažnai yra minimi jo kūriniai, o dar dažniau – išradimai ir jų paslapys. Bene žinomiausias jo vardu sukurtas filmas (pagal Dano Browno romaną) yra „Da Vinčio kodas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Tomas Hanksas.

Na, o naujausia Leonardo reinkarnacija bus naujame italų animaciniame filme „Leo da Vinčis: Misija Mona Liza“, kuriame visi jaunieji žiūrovai bus kviečiami susipažinti su jaunuoju Leo ir kokius išradimus jis sukūrė dar būdamas tik penkiolikmetis. Įspūdingai nuotykiai, daugybė išradimų ir įvairių istorinių personažų, susidūrimai ir piratai laukia visuose kino teatruose pasirodysiančiame lietuviškai dubliuotame animaciniame filme.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles