Kinuose pristatomas T. Burtono filmas apie vieną didžiausių aferų meno pasaulyje

Originalusis režisierius Timas Burtonas žiūrovams šiuo metu pristato filmą „Didelės akys“ („Big eyes“) – kiek kitokį savo darbą, nei esame pratę. Pirmiausia tai yra T. Burtono juosta, kurioje nepamatysime daugybę pagrindinių vaidmenų jo filmuose sukūrusio Johnny Deppo. Antra, režisierius ėmėsi sau ne visai įprasto biografinės dramos žanro. Turime puikią progą įvertinti su fantastikos elementų turinčiais siužetais dažniausiai dirbančio kino kūrėjo vaizduotę konstruojant tikrovišką istoriją. Tačiau tai nereiškia, kad nukrypimų nuo įprastos realybės filme nepamatysime.

Pagal tikrus įvykius sukurtos „Didelės akys“ mums primins bene didžiausią 20 amžiaus apgavystę meno pasaulyje. Juosta pasakoja apie tapytoją Margaret (akt. Amy Adams), kuri sutinka nepaprastai žavų dailininką Valterį (Christoph Waltz). Susižavėjimas virsta jausmingu meilės romanu, o neužilgo ir santuoka. Ilgainiui ima aiškėti, kad Valteris tėra savanaudis apsišaukėlis, prisistatantis žmonos kuriamų paveikslų autoriumi. Margaret prireikia daug laiko, kad suprastų į kokias nedėkingas aplinkybes ji pateko, bet tikėjimas meile ir šeima vis dar palaiko jos ryžtą likti vyro šešėlyje. Už teisę į savo paveikslus tapytoja ima kovoti tada, kai apakintas šlovės Valteris tampa visiškai neprognozuojamas. Tačiau įrodyti savo tiesą jai nebus lengva.

Už vaidybą juostoje „Didelės akys“ aktorė A. Adams („Amerikietiška afera“, „Ji“) pelnė „Auksinį gaublį“, o jos partneris filme Ch. Waltzas („Ištrūkęs Džango“, „Negarbingi šunsnukiai“) buvo šiam apdovanojimui nominuotas. Įvertinti aktorių vaidybą ir Timo Burtono prislietimą prie biografinės dramos žanro Lietuvos kinuose galime jau nuo šio savaitgalio, vasario 6 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles