KINOMANAI. Paulius Ambrazevičius

KINOMANAI. Paulius Ambrazevičius

Kiekvienais metais žymūs Holivudo aktoriai, režisieriai, prodiuseriai ir scenaristai pristato savo geriausių per metus matytų filmų dešimtukus, be to, daugelis jų yra sudarę ir geriausių visų laikų filmų sąrašus. Norime įvesti panašią tradiciją ir Lietuvoje. Kviečiame mūsų pramogų ir kino pasaulio atstovus pasidalinti geriausiais savo matytais filmais. Šįkart savo mintimis su mūsų portalu pasidalijo vienas iš „Humoro klubo“ narių, dviejų knygų „Protų dvikova“ autorius ir nuolatinis įvairių protmūšių lankytojas bei vedėjas Paulius Ambrazevičius.

1. Ką Jums gyvenime reiškia kinas?

Nesu labai didelis sinefilas ar dažnas kino teatrų lankytojas, kartais pažiūriu kokį nors įdomesnį filmą, ar tą, kurį daug kas iš aplinkos rekomenduoja. Labai mėgstu „Kino pavasarį“, kiekvienais metais vis stengiuosi pažiūrėti bent po kelis įdomesnius filmus.

2. Ar dažnai lankotės kino teatre? Kokius filmus pasirenkate?

Anksčiau lankydavausi dažniau, bent kartą per savaitę, bet paskutiniu metu vis rečiau pavyksta ištrūkti, kartais net jaučiuosi atsilikęs nuo kino pulso, bet stengiuosi bent jau didžiuosius blokbasterius pažiūrėti, kad žinočiau, apie ką žmonės kalba. Esu iš tų žmonių, kurie didelį ekraną renkasi tada, kai žino, kad bus veiksmo ir atrodys viskas įspūdinga. Kokią nors dramą galiu pažiūrėti ir „Pasakoje“ ar „Skalvijoje“. Mėgstu komiksinius filmus – „Keršytojus“ (angl. „Avengers“), „Iksmenus“ (angl. „X-Men“), mėgstu geras komedijas, draugė išmokė žiūrėti post-apokaliptinius / mokslinės fantastikos filmus. Žinoma, pro gerą dramą irgi negaliu praeiti.

3. Labiausiai Jus sukrėtęs filmas, kurio antrą kartą negalėtumėte žiūrėti?

Kol kas dar tokio nemačiau – filmo negalėčiau žiūrėt antrą kartą tik dėl to, kad jis buvo neįdomus ar nepatiko, o ne dėl to, kad sukrėtė.

4. Koks Jūsų mėgstamiausias režisierius ir kodėl?

Nežinau, ar turiu mėgstamiausią režisierių, bet kol kas dar nė karto nesu nusivylęs Weso Andersono filmais – užsikabinau nuo „Gyvenimas po vandeniu“ (angl. „Life Aquatic with Steve Zissou“) ir nuo tada stengiuosi nieko nepraleisti. Patinka jo filmų keistumas ir humoras.

5. Kokį filmą galėtumėte nuolat žiūrėti? Gal turite kokią mėgiamą juostą, kurią įsijungiate kartą metuose ar dažniau?

Tikriausiai daugiausiai kartų matytas filmas man yra „Kontrolė“ (angl. „Control“ apie Ian Curtiso, iš labai mėgstamos grupės „Joy Division“, gyvenimą. Kartas nuo karto pasižiūriu, ten labai gera muzika, puiki vaidyba, įdomi istorija. Dar yra keletas komedijų, kurias jau mačiau ne kartą, pavyzdžiui, „Ką mes veikiame šešėliuose“ (angl. „What we do in the shadows“), „Ali G In Da Haus“ (labai mėgstu Sachos Barono Coheno personažus) ir „This is Spinal Tap“, tikrai ne kartą esu peržiūrėjęs „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lord of the Rings“) sagą ir „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) tris originaliuosius filmus. Apskritai esu iš tų žmonių, kurie yra labai išrankūs filmams/serialams, bet jeigu jau ką nors pamėgstu, tai galiu žiūrėti ne kartą ir ne du.

6. Jūsų mėgiamiausias aktorius, aktorė ir filmai, kuriuose jie Jums paliko didžiausią įspūdį?

Nebūsiu originalus, bet labai mėgstu Kevin Spacey, kaip tik visai neseniai dar kartą pažiūrėjau „Paprasti įtariamieji“ (angl. „Usual Suspects“), taip pat labai mėgstu Leonardo DiCaprio. Iš moterų aktorių favoritų nelabai turiu, nebent gal tik Meryl Streep ir Julianne Moore, bet paskutiniu metu labai įstrigo Patricia Arquette filme „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“).

7. Kokį kino žanrą mėgstate labiausiai ir labiausiai patikęs šio žanro filmas?

Labai mėgstu gerą dokumentiką ir gerą mockumentary. Iš dokumentinių labai patiko „Sugaunant Frydmanus“ (angl. „Capturing the Friedmans“), iš mockumentary – Tai – Spinal Tap“ (angl. „This is Spinal Tap“).

8. Blogiausiais Jūsų matytas filmas ir kodėl?

Stengiuosi nežiūrėti blogų filmų ir prieš bet kokį įsijungdamas stengiuosi apie jį kuo daugiau sužinoti, bet kartais vis koks nors praslysta – paskutinis toks buvo Neillo Blomkampo „Čapis“ (angl. „Chappie“). Pagalvojau prieš eidamas, kad negali nieko blogo būti – mano mėgstama grupė „Die Antwoord“ vaidina filme, kurį sukūrė „9-ojo rajono“ (angl. „District 9“) režisierius, bet filmu labai labai nusivyliau.

9. Ką manote apie Lietuvos kiną? Kokie mūsų nacionaliniai filmai Jums patiko labiausiai?

Džiugu, kad atsiranda kiekybė, iš jos neabejotinai greitai turėsim ir daug kokybės. Paskutiniu metu pradžiugino „Lošėjas“. Ir kažkuriame „Kino pavasaryje“ labai nustebino ir labai patiko Dovilės Šarutytė filmas „Aš tave žinau“.

10. Koks būtų jūsų tobulų matytų filmų penketukas?

Nebūtinai ta eilės tvarka:

1.„Tai – Spinal Tap“ (angl. „This is Spinal Tap“),
2. „Kontrolė“ (angl. „Control“),
3.„Monty Python ir Brajano gyvenimas“ (angl. „Monty Python‘s Life of Brian“),
4.„Būrys Amerika: drebėk pasauli“ (angl. „Team America: World Police“),
5.„Fantastiškasis ponas Lapinas“ (angl. „The Fantastic Mr. Fox“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles