Kaip buvo kuriamas ambicingiausias Rusijos istorinis epas „Vikingas“

Kaip buvo kuriamas ambicingiausias Rusijos istorinis epas „Vikingas“

Nuo sausio 6 d. kino teatruose galėsime išvysti įspūdingą, grandiozinį, metų brangiausią Rusijos filmą „Vikingas“. Šio pastatymo buvo laukiama daug metų – vien paruošiamieji darbai, dekoracijų ir scenų kūrimas užtruko septynerius metus. Filmavimas, montavimas ir post-produkcija – dar virš metų. Ilgiau kurti užtruko tik tokius Holivudo filmus, kaip „Avataras“ ar „Simpsonų filmas“, taip pat kai kuriuos žymius konceptualius filmus, kaip „Kava ir cigaretės“ ar „Sunku būti dievu“.

Ruošiantis filmuoti „Vikingą“, buvo atkurta X amžiaus tikrovė: gyvenvietės, tvirtovės, kunigaikščio namas su prieigomis, žvejų ir kalvių trobelės, du tūkstančiai unikalių kostiumų ir autentiškų ginklų, pastatyta 50 metrų ilgio tvirtovės siena. Dailininkai atkūrė ne tik statinius, bet ir interjerus, medžiagas, smulkiausias detales. Viskas buvo gaminama rankomis, o šiame procese nuo eskizo iki paskutinio filmo kadro dalyvavo apie 3000 žmonių. Nebuvo jokio kompiuterinio elementų „dauginimo“ – kiekvienas kostiumas buvo pirmo plano, kiekvienas aktorius galėjo bet kada būti pagautas kameros stambiu planu. Dekoracijos buvo gaminamos 360 laipsnių principu – į jas patekęs žmogus pasijusdavo lyg laiko mašinos nusviestas dešimt šimtmečių atgal.

Buvo pastatytas ir tikro dydžio vikingų laivas – drakaras. 20 metrų ilgio 10 tonų sveriantis drakaras sukonstruotas tiesiog filmavimo aikštelėje, prieš filmuojant vieną iš sudėtingiausių scenų. Patogumo dėlei, laivą sukūrė išardomą, kad skirtingoms scenoms naudotų atskiras jo dalis – laivo nosį, pirmagalį ir paskuigalį (kormą), atskirai laivo dešinįjį ir kairįjį bortus.

Kiekvienos scenos kūrimas prasidėdavo nuo pirminio eskizo. Sekančiame etape filmo dailininkas-statytojas eskizus paversdavo brėžiniais, paskui projektais ir, galiausiai, 3D maketais. Taip filmavimams buvo sukurta 10 miestų maketų, ir juose kiekvienas namas turėjo savo legendą, padedančią namui maksimaliai „atgyti“.

Reikia tai pamatyti, kad patikėtum – grandiozinės dekoracijų apimtys, iki šiol neturėjusios precedento Rusijos kine! „Admirolo” režisieriaus Andrejaus Kravčiuko filme „Vikingas” pagrindinius vaidmenis atliko Danila Kozlovskis („Ekipažas“, „Hardcore Henris“, „Laisvas kaip paukštis“), Svetlana Chodčenkova („Ištekėti per naktį“, „Metro“, „Meilė Niujorke 3: Žmonos atostogose“) ir kt.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles