Giedriaus Tamoševičiaus trumpametražis filmas „Džekis“ parduotas Prancūzijos televizijai

Giedriaus Tamoševičiaus trumpametražis filmas „Džekis“ parduotas Prancūzijos televizijai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistro studento, režisieriaus Giedriaus Tamoševičiaus, trumpametražį filmą „Džekis“ nusipirko viena didžiausių Prancūzijos televizijų France 3. Tai daugiausiai pramoginio turinio kanalas, siūlantis istorinio, kultūrinio pobūdžio laidas.

„Kasmet šiai televizijai pateikiama šimtai filmų, o būti pastebėtam ir atrinktam lietuviškam trumpametražiui – didelis pasiekimas“ – teigė šio filmo prodiuserė Giedrė Burokaitė.

„Džekis“ yra baigiamasis vaizdo režisūros studijų bakalauro darbas. G. Tamoševičius filmą kūrė kartu su operatoriumi Gediminu Venckumi, garso režisieriumi Pauliumi Simanavičiumi, dailininke Agne Kupšyte, prodiusere G. Burokaite ir kt., muziką kūrė „Golden Parazyth”.

„Pernai pasirašėme sutartį su prancūzų platinimo kompanija „Adastra“, filmas keliauja po kino festivalius visame pasaulyje, o dabar pamatys ir gausi televizijos žiūrovų auditorija. Girdės lietuviškai kalbant, matys puikius mūsų aktorius. Džiugu ir tiek. Prancūzijoje nuo pat mažens pratinama prie kino, jo analizės. Tenka tik žavėtis tenykšte kino tradicija, žiūrovų kultūra” – sakė režisierius G. Tamoševičius.

Filmo istorija yra apie iš įkalinimo įstaigos išėjusį jauną vaikiną Tomą (vaid. Dainius Jankauskas), kuriam yra apribotos tėvystės teisės. Jis su savo dukra Urte (vaid. Barbora Daugirdaitė) gali matytis tik „Vaiko teisių apsaugos tarnybos“ specialistės (vaid. Dovilė Šilkaitytė) bei motinos (vaid. Miglė Polikevičiūtė) akivaizdoje. Vienintelis „senų gerų laikų“ liudininkas, likęs pas Tomą – nutrintas žaisliukas Džekis. Urtė jį prisimena.

Filmo video anonsą pamatysite paspaudę ant šios nuorodos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles