ANYKŠČIUOSE – SEPTINTOJI DOKUMENTINIO KINO FIESTA „EDOX“

ANYKŠČIUOSE – SEPTINTOJI DOKUMENTINIO KINO FIESTA „EDOX“

Jau pirmąjį spalio savaitgalį Anykščiuose septintąjį kartą įvyks dokumentinio kino fiesta EDOX. Prasidėjusi visai netikėtai, kuomet 2009 metų rudenį Europos kino akademija leido kūrybinei grupei NOMINUM organizuoti Europos kino akademijos geriausio metų dokumentinio filmo rinkimo procedūrą, EDOX fiesta tapo tradiciniu kultūros renginiu Anykščiuose, vienam savaitgaliui suteikdama šiam miestui dokumentinio kino sostinės statusą. Kasmet Anykščių kino žiūrovus festivalio organizatoriai pradžiugina nemokamais renginiais, atveždami be galo vertingą ir išskirtinę filmų programą.

Šiemet, EDOX kino fiestos programos sudarytojai į festivalio užsienio kino juostų programą atrinko net septynis premjerinius Lietuvoje filmus, pripažintus ir apdovanotus tokiuose pasaulio kino festivaliuose kaip Amsterdamo (IDFA), Sietlo, Tampere‘s, Leipcigo, Göteborg, Karlovy Vary bei daugelyje kitų tarptautinių filmų festivalių. Užsienio programoje ir vienas geriausių visų laikų, „Oskaro“ laimėtojas už geriausią dokumentinį filmą, BAFTA, JAV kino režisierių gildijos apdovanojimą ir dar daugiau kaip 30 apdovanojimų visame pasaulyje pelnęs Malik Bendjelloul dokumentinis filmas „Sugar Man“.

Lietuviškų dokumentinių filmų EDOX 2015 fiestos repertuare taip pat netrūks – net penki konkursiniai filmai, pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje pasirodys festivalio ekranuose. Taip pat žiūrovai turės galimybę peržiūrėti vieno išraiškingiausių ir žinomiausių Lietuvos dokumentininkų, Nacionalinės premijos laureato, režisieriaus Audriaus Stonio retrospektyvą bei susitikti su pačiu kūrėju festivalio metu.

Kaip ir kasmet, festivalis yra įsteigęs prizus geriausiems festivalyje rodytų filmų režisieriams, kuriuos vertina žiuri bei publika. Laimėtojai apdovanojami specialiais režisieriaus žiemos rinkiniais. Be to, praeitais metais EDOX kino fiestos kūrybinė grupė įsteigė dar vieną nominaciją – VYGA. Tai apdovanojimas, skiriamas režisieriui už gilesnį žvilgsnį ir yra skirtas paminėti prieš porą metų tragiškai žuvusiems Anykščių šviesuoliams, teatro režisieriams Vytautui ir Galinai Germanavičiams.

EDOX 2015 dokumentikos festivalis tradiciškai vyks Anykščių koplyčioje, spalio 2-4 dienomis. Įėjimas į filmus nemokamas. Daugiau informacijos festivalio tinklalapyje www.dox.lt arba facebook puslapyje https://www.facebook.com/EDOXfiesta .

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles