Anykščiai jau septintą kartą apdovanoja geriausią pasaulio dokumentiką

Anykščiai jau septintą kartą apdovanoja geriausią pasaulio dokumentiką

7 – asis Anykščių dokumentinio kino festivalis „EDOX“, vykęs spalio 2-4 dienomis, baigėsi kiek kitaip nei įprasta dokumentiniam kinui – atsistojusių žiūrovų ovacijos ilgai nenutilo po renginio kulminacija laikyto filmo „Sugar man“ peržiūros.

Uždarymo ceremonijoje buvo paskelbti tradicinių ,,EDOX“ festivalio apdovanojimų laureatai. Nugalėtojams buvo įteikti jau tradicija tapę prizai – režisieriaus žiemos komplektai, kuriuos sudaro iš Anykščių avių vilnos megztos pirštinės, šalikai ir kepurės.

Publikos apdovanojimas atiteko Magnus Gertten filmui „Kiekvienas veidas turi vardą“. Dokumentinė juosta pasakoja istoriją apie buvusius karo belaisvius, kurie praėjus 70-čiai metų po karo, pirmąkart gyvenime stebi filmuotą medžiagą ir joje aptinka save. Žmonės dar kartą išgyvena tą neeilinę dieną, kai iš Vokietijos koncentracijos stovyklos keltas juos atplukdė į pažadėtąją žemę, Švediją. Žiūrovai šį filmą įvertino aukščiausiais balais, skirdami net 4,88 taškus iš 5 galimų. Antroji vieta, žiūrovų nuomone, atiteko suomių režisierės Virpi Suutari filmui „Sodų mylėtojai“, trečioji – portugalo Jorge Pelicano juostai „Staiga mano mintys nutrūksta“. Į publikos prizą pretendavo tik užsienio kūrėjų filmai.

Geriausiu lietuvišku dokumentiniu filmu festivalio žiuri išrinko Audriaus Stonio filmą „Avinėlio vartai“, kuriame vaizduojamas jautrus ekumeninis žvilgsnis į krikštą ir jo prasmę.

Jau antrus metus iš eilės EDOX organizatoriai įsteigia prizą VYGĄ, skirtą Vytautui ir Galinai Germanavičiams atminti ir įteikia vienetinį, specialiai festivaliui vilniečių EtnoDesign sukurtą angelą. Šis, už kitokį žvilgsnį į dokumentinį kiną skirtas apdovanojimas, šiemet įteiktas lietuvių režisieriaus Lino Mikutos filmui „Pakeleiviai“.

7-ajame dokumentinio kino festivalyje ,,EDOX 2015“ apsilankė rekordiškas skaičius žiūrovų. Kiekvieno filmo peržiūroje dalyvavo vidutiniškai 70-90 žiūrovų. Jei ,,EDOX“ filmai būtų reguliariame kino teatrų repertuare, auditorijos vidurkis seanse būtų geriausias net tarp komericino kino teatrų repertuaro.

,,EDOX“ festivalyje buvo parodyta 18 filmų, kurie visame pasaulyje yra pelnę daugiau nei 60 apdovanojimų tokiuose kino festivaliuose bei renginiuose kaip Oskarai, Amsterdamo, Europos kino akademijos, Amerikos režisierių gildijos, Leipcigo, Sundance, BAFTA. Taip pat buvo pristatyta Anykščių ,,AJBG“ kino klubo jaunųjų kūrėjų programa.

Festivalio partneriai: Anykščių savivaldybė, Avaka, LTKT, Spa Vilnius Anykščiai, EtnoDesign. Geriausių dokumentinių filmų festivalį ,,EDOX‘‘ Anykščiuose rengia Arūno Matelio kūrybinė grupė „Nominum“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles