A. Blaževičiaus debiutui atiteko vienas pagrindinių Minsko kino festivalio prizų

A. Blaževičiaus debiutui atiteko vienas pagrindinių Minsko kino festivalio prizų

Spalį prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose – Busane ir Varšuvoje – buvo pristatytas pirmasis Andriaus Blaževičiaus pilnametražis filmas „Šventasis“ („The Saint“). Kiek vėliau ši su ironija apie krizines žmogaus situacijas pasakojanti juosta parodyta ir Liubeke, festivalio „Nordic Film Days“ pagrindinėje konkursinėje programoje. Debiuto sėkmę įrodo ne tik tokių garsių kino renginių dėmesys, bet ir specialus žiuri prizas, praėjusią savaitę įteiktas A. Blaževičiui Minsko kino festivalyje „Listapad“.

„Žiuri savo prizą skiria filmui „Šventasis“, kur žmogiškoji prigimtis stebinančiai perteikta itin talentingo aktoriaus Mariaus Repšio“, – savo nuosprendį komentavo vertintojai.

Toje pačioje programoje „Youth on the March“ drauge su A. Blaževičiaus filmu varžėsi kolegų iš Japonijos, Kanados, Kolumbijos, Rusijos ir kitų šalių pirmieji arba antrieji kino darbai. Juos vertino kino industrijos profesionalai: garsi jaunosios kartos lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė („Sangailės vasara“), ilgametis San Sebastiano kino festivalio programos sudarytojas Roberto Cueto ir vienas įdomiausių šių dienų Kanados režisierių Denis Côté („Vik ir Flo pamatė lokį“).

Pasak režisieriaus, jam šis laimėjimas labai svarbus, nes programa buvo sudaryta iš itin stiprių A klasės festivaliuose, pavyzdžiui, Kanuose ar Karlovi Varuose, pristatytų juostų.

Filmo anonsą rasite paspaudę ant šios nuorodos.

„Šventojo“ kelionės po kino festivalius

Filmas „Šventasis“ pasakoja apie kažkur Lietuvos provincijoje gyvenantį Vytą, balansuojantį ant finansinės ir vertybinės krizės ribos. Juosta, jos kūrėjo teigimu, didžiausiame Azijos kino renginyje, Busano kino festivalyje, buvo labai gerai priimta, nepaisant didelių kultūrinių ir mentalinių skirtumų.

„Pietų Korėjoje teko išgirsti, kad kai kam tai geriausias matytas filmas. „Šventojo“ ironija, ko gero, labiausiai buvo suprasta Varšuvos kino festivalyje. Apskritai filmas labai paveikė lenkų žiūrovus ir vėlgi susilaukė puikių reakcijų. Daugeliui festivalių, kuriuose jau parodytas „Šventasis“, žiūrovų tai buvo pirma pažintis ne tik su lietuvišku kinu, bet ir su Lietuva“, – „Šventojo“ sėkme svetur džiaugėsi režisierius.

Festivalio „Nordic Film Days Lübeck“ pagrindinėje konkursinėje programoje rodytas filmas dalyvavo ir tradicija tapusioje sesijoje, kurioje pasirinktus kino darbus vertina šveicarų pastoriai. Šį kartą jų diskusijų objektu tapo ir „Šventasis“. 25 pastoriai, drauge su filmo režisieriumi ir prodiusere Marija Razgute, aptarinėjo filmą, atsižvelgdami į jo scenarijų, siužetą, vaizdų kalbą, simbolinę ir kitas reikšmes. Pasak M. Razgutės, filmas jiems labai patiko ir buvo pasirinktas būtent dėl jo aktualumo šiandien. Valandą trukusią diskusiją reziumavo pastorių mintis, kad „Šventasis“ yra „šiuolaikiškas filmas apie viltį, kuriame keliais žodžiais pasakoma labai daug“.

Filmo „Šventasis“ premjera Lietuvoje numatoma 2017 m. rugsėjį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles