Viskas įskaičiuota 2: naujųjų rusų nuotykiai Turkijoje

All inclusive 2

Viskas įskaičiuota 2: naujųjų rusų nuotykiai Turkijoje

All inclusive 2

„TaGYL!!!!!!!!!!!!!!!“

Rusų aktorius, scenaristas ir mažo biudžeto serialų režisierius Eduardas Radziukevičius, labiausiai žinomas iš tokių televizinių šou kaip „Tėvo dukrelės“ ir „Kas namie šeimininkas?“, pristato savo hitu tapusios 2011 metų komedijos tęsinį.

Režisierius kviečia pamatyti tolesnius pažįstamų herojų nuotykius saulėtoje Turkijoje ir suprasti, kodėl rusų turistai yra taip nepageidaujami šiltuose kraštuose.

Apie ką mes čia…

Po sėkmingo sugrįžimo namo iš Turkijos, Andrejus vėl veda savo rutina apipinta nuobodų gyvenimą ir įklimpsta į rimtas skolas. Gyvenimas eina prastai, lyg šuniui ant uodegos, kol jis nesužino, jog Turkijoje organizuojamas antrininkų konkursas, kuriame galima laimėti apvalią sumelę. Viskas kaip ir gerai, tačiau yra vienas bet – po praeitos kelionės Stambulą pasiliko priešai su kuriais geriau neprasidėti, tačiau vedamas ambicijų, Andrejus ryžtasi dar kartą nuvykti į saulėtą miestą…

Kūrinio vidus

Tenka pripažinti, jog paskutiniu laiku rusai nesugeba išspausti iš komedijos žanro nieko gero. Kino ekranus pasiekia tiesiog apgailėtini ir visai nejuokingi projektai, kuriuose karaliauja vulgarumas. Norisi kokio nors intelektualaus darbo kaip, tarkim, vienu iš geriausių žanro filmų tapusios satyrinės komedijos „Apie ką kalba vyrai?“. Deja, tai neįvyksta ir galiausiai gauname antrarūšius filmus, kurie priverčia degraduoti juos žiūrint.

Pirma šios kvanktelėjusios istorijos dalis visai žiūrima, tačiau ši dalis – visiška jos priešprieša. Suprantama, jog kūrėjai bandė parodyti tikrovę ir rusų turistų kasdienybę Turkijoje, bet gavosi kaip visada – kvailių laivas. Žinoma, vienas aspektas tikslus – tai Turkija. Išties, žvelgiant į visus stereotipus, rusai jei keliauja į šiltus kraštus, tai į Turkiją arba Ispaniją. Kitos šalys jiems neegzistuoja. Dar vienas taiklus pastebėjimas – rusų turistų bijo visas pasaulis. Ypač viešbučių savininkai, kurie žino, kad jei atkeliauja šios šalies gyventojai, vaizdelis bus nelabai malonus. Ir viskas, tuo pasibaigia visa tiesa apie rusų turistus.

Filmas šiek tiek primena populiaraus televizinio šou „Naša Raša“ vaizdą, kaip Turkijoje atostogauja dvi poros iš Tagylo. Netgi sėdint ir žiūrint šią juostą norisi iškirsti šio miesto pavadinimą. Kas matė šį šou supras, apie ką eina kalba. Juoktis tikrai nėra iš ko, labai silpni ir šimtą kartų matyti juokeliai, kurie priverčia nuliūsti, o ne juoktis. Nejau rusų humoras taip suprastėjo, jog jų nacionaliniuose produktuose peršamos amerikietiškos humoro sąvokos? Gaila, labai gaila.

Veikėjai irgi panašūs į B kategorijos amerikiečių komedijų personažus. Nejuokingi ir, žinoma, turintys atrodyti kaip paskutiniai kvailiai. Elgesys irgi prisideda prie bendro nemalonaus vaizdo. Po peržiūros iškyla klausimas – kodėl? Išties, kodėl reikia kurti tokius nevykusius projektus ir dar jais maitinti žiūrovą kine? Juokingiausia, jog jie net neatperka išlaidų produkcijai. Rusijos Kino Fondui turėtu būti gėda už taip neatsakingai iššvaistytas lėšas.

Techninė juostos pusė

Vienintelis džiugus viso filmo aspektas, tai neblogas garso takelis, kuris pagyvina atmosferą. Taip pat žavi gražūs ir saulėti vaizdai, ypač kai pagalvoji, kad lauke toks bjaurus rudeniškas oras.

Operatorius per daug staigiai dirba su kamera, nesugebama maksimaliai išgauti Stambulo grožio. Na, bent veikėjai pristatomi ne taip blankiai, kaip buvo galima tikėtis pasižiūrėjus pirmąją filmo dalį.

Montažas siaubingas, bet jį gelbėja, kaip jau minėta aukščiau, garso takelis, kuris bent akimirkai sugeba pajudinti iš nuobodulio bet kurį filmo žiūrovą.

Aktorių kolektyvinis darbas

Vaidyba labai teatrinė, bet nėra ko norėti. Nemažai filme vaidinančių aktorių dažniausiai pasirodo gyvai ant scenos, todėl ir gaunamas toks prastas rezultatas.

Michailas Bespalovas tempia visą filmą ant savo pečių, nors ir jis šioje juostoje nežiba vaidybiniais sugebėjimais. Bet bent matosi, kad stengiasi ir sugeba išspausti bent kiek emocijų ir pozityvo, ko negalima pasakyti apie jo kolegas.

Visas aktorių kolektyvas siaubingas. Na, galima įžvelgti kelias šviesias akimirkas kai pasirodo Sergejus Burunovas ir Romanas Madianovas, bet tai ir viskas. Tuo pasibaigia filmo vaidybinė pusė, kuri galiausiai virsta į nesusipratimų šou.

Verdiktas

„Viskas įskaičiuota 2: naujųjų rusų nuotykiai Turkijoje“ – tai dar vienas antrarūšis komedinio žanro projektas, kuriame apart gražių vaizdų ir kelių smagių dainų daugiau nėra nieko pozityvaus. Tualetinis ir tiesiog jau įgrisęs nešvankus humoras padaro šią juostą dar vienu pasišaipymu iš Rusijos Kino Fondo.

2.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
2.0
Režisūra
3.0
Kinematografija
3.0
Garso takelis
2.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
2.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles