„Naujos kartos super didvyriai“

Joshas Trankas debiutuoja kaip režisierius pristatydamas mums požiūrį į super galias turinčius žmones kitu kampu. Norėdamas filmą padaryti kuo tikroviškesniu  režisierius imasi seniai išbandytos gudrybės  –  pristatyti žiūrovui vaizdus, nufilmuotus buitine kamera.

Filmo centre vaizduojamas  trijų visiškai skirtingų jaunuolių likimas. Mokyklos nevykėlis Endriu, kurį visą laiką muša tiek bendraamžiai, tiek jo įtėvis,  turi keistą pomėgį  filmuoti viską kas dedasi aplink jį. Kitas vaikinas –  geriausias Endriu draugas  Metas  –  stiprus ir pasitikintis savimi. Prie jų prisideda Styvenas, vaikinas, kuris įpratęs, kad visi jam paklustų. Vieną naktį, vaikinai atranda paslaptingą urvą, kuriame slypį kažkas keisto ir neregėto. Po kurio laiko, jie supranta, kad įgavo super galių: jie moka skraidyti, sugeba perkelti daiktus iš vienos vietos į kitą, nesvarbu ar tai pliušinis zuikis ar mašina. Deja, ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ne visi sugeba valdyti savo emocijas ir galias. Endriu įsivaizduoja tapęs dievu, jis nori naikinti viską aplinkui ir keršyti savo skriaudikams, o galiausiai stoja į kovą net prieš savo draugus. Nuotykis, prasidėjęs kaip nekaltas žaidimas, tampa mirtina blogio ir gėrio kova.

Filmo stilistika primena vieną iš garsiausių tokio žanro filmų  –  „Projektas monstras“. Buitinės kameros pagalba sukurtas nežemiškų galių turinčių vaikinų pasaulis pateikiamas labai realistiškai, nors  padaryta nemažai klaidų, pavyzdžiui, tikrai juokinga scena, kai vaikinai išmėgina savo naujas galias namuose, žaislinių kaladėlių pagalba, o veidrodžiuose nesimato jų atspindžių. Juokingai atrodo ir skraidymas didesniame nei 3 tūkstančių metrų aukštyje be jokių kostiumų ar galvos šalmų. Logikos nulis. Įspūdingiausios filmo scenos pateikiamos tik pačioje pabaigoje ir primena  animacinį filmuką „Drakonų Kovos“. Nors filmo žanras yra fantastinis, jame pateikiama nemažai humoro, todėl netenka nuobodžiauti laukiant įspūdingų scenų. Efektingas, bet neišbaigtas darbas.

Kūrėjų sprendimas parinkti nežinomus aktorius pharmacy in canada online atsiperka  – į kiną įvedami nauji veidai . Didžiausią įspūdį paliko Dane‘is DeHanas suvaidinęs Endrių, kurio personažas primena Luką Skaivolkerį. Prieš jį visi kiti aktoriai atrodė blankiai.

Bandymas kopijuoti tokius filmus, kaip „Bleiro Ragana“ ir „Projektas Monstras“  iš dalies pasiteisino – sukuriama įtampa, įspūdingos kovų scenos, tačiau viską gadina logikos nebuvimas, neišdirbtos scenos. Stebuklų iš šio filmo tikėtis neverta.

6.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
4.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
3.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Dellux / 2013 sausio 12

    Cia tikriausiai vienintelis ivertinimas, su kuriuo nesutinku, is visu jusu parasytu. 🙁

    • viesiaxxx / 2013 sausio 12

      Tai kiekvienas turi savo nuomonę, jos ir turi kartais skirtis. 🙂 Mūsų vienas geras draugas kinomanas įvertino šį filmą 1. 🙂 Jam tai buvo vienas blogiausių kada nors matytų filmų. 🙂