Vaikinas iš gretimo namo

The Boy Next Door

Nors trileriai Lietuvos kino teatrus pasiekia ir ne taip jau retai, bet kažko įdomaus ar naujo pasitaiko tikrai ne su kiekviena premjera. O gaila, mat šis žanras sugeba įtraukti, kartais net gąsdinti ir tam nenaudojamos jokios įprastos šlykščios siaubo filmuose matomos detalės. Naujasis Lietuvą pasiekęs trileris – dar vienas filmas su seksualiąja atlikėja ir kartais kinuose pasirodančia Jennifer Lopez, kuris bandys pralaužti gerų trilerių ledus ir bent kiek atgaivinti kino repertuarus.

Turinys

Su savo romaną užmezgusiu vyru nebegyvenanti moteris gyvena savo kasdienį gyvenimą ir augindama jauną sūnų bando susitvarkyti su visais buities sunkumais. Vieną dieną į gretą esantį namą atsikrausto jaunas ir išvaizdus vaikinas, kuris netikėtai sukelia naujus jausmus gyvenimu nusivylusiai moteriai. Vieną naktį ji sugula su jaunuoliu, tačiau vėliau supranta padariusi klaidą. To, deja, nesuvokia Nojus – jaunasis kaimynas, nesuprantantis neigiamo atsakymo. Taip moteris netikėtai pakliūna į maniako pinkles ir su kiekvienu bandymu ištrūkti iš pamišusio vaikino gniaužtų įklimpsta į vis didesnę bėdą.

Bandymas. Tai yra būtent tas žodis, kuris apibūdina šį filmą. „Greitų ir įsiutusių“ (angl. „The Fast and the Furious“) ir „Trigubo X“ (angl. „xXx“) režisierius Robas Cohenas pabandė sukurti įtempto siužeto trilerį, kuris tapo tik eiliniu, nuvalkioto sužeto filmu, kuriame be pagrindinės aktorės realiai nieko gero ir nėra.

Siužetinė linija filme yra tokia matyta, kad po pirmųjų penkių minučių jau galima susidaryti vaizdą, kaip viskas turėtų vykti vėliau. Ir abejoju, ar nors vienas apsiriktų, kaip baigsis šis filmas. Scenarijus taip pat ne stebuklingas, o veikėjų dialogai yra be galo silpni ir visiškai neįtikinantys. Nė vienas dialogas nesugeba atskleisti veikėjų ar jų pojūčių. Viskas atrodo labai dirbtinai ir neįtraukiančiai. Po pusvalandžio jau pradedama žvilgčioti į laikrodį. Visa laimė, kad filmas tetrunka pusantros valandos.

Veikėjai filme taip pat labai silpni. Bandoma sukurti kažką naujo, tačiau viskas tik kartojasi ir sukelia Deja Vu jausmą. Gyvenimu nusivylusi moteris, neištikimas vyras, maniakiškas persekiotojas ir ant tėvų dėl atskiro gyvenimo pykstantis vaikas. Viskas tas pats per tą patį. Visi šie veikėjai yra ne tik kad šabloniai, bet dar ir gerokai perspausti, todėl tam tikri jų sprendimai galiausiai ima erzinti.

Techninė pusė

Viena stipresnių filmo pusių yra garso takelis. Bet tai nereiškia, kad jis geras. Jis tiesiog geresnis už beveik visus kitus filmo kriterijus. Pagal aplinką ar situaciją priderintos muzikinės kompozicijos sugeba pagyvinti gana nuobodžią atmosferą. Tiesa, filme naudojamos dainos yra visiškai neįsimintinos ir po filmo peržiūros praėjus porai dienų tiesiog neįmanoma atsiminti, kokia muzika ten skambėjo. Tai, visgi, nėra labai gerai.

Dar vienas geras dalykas – tai operatoriaus darbas. Kinematografiškai filmas yra visai neblogas. Vėlgi, ne apdovanojimų vertas, bet visai malonus operatoriaus darbas, kuris džiugina visą filmo rodymo laiką. Vietomis panaudojamas drebančios kameros efektas tikrai tinka kiekvienai scenai, o visa kita, nors ir ganėtinai statiškai, panaudota taip, kad perteiktų filmo atmosferą.

Tuo tarpu juostos montažas yra viena silpnesnių techninių pusių. Garso montažas yra tokio lygio, kad, žiūrint filmą labai dirgina nesuderinti žmonių balsų ir aplinkos garsų deriniai. Automobilio kriokimas taip pat per stiprus, atsižvelgiant į bendrą juostos garsą. Vaizdo montažas taip pat šlubuoja, ne vienoje scenoje matomos montažo klaidos, kai tarp kadrų veikėjai daiktus laiko vis skirtingose rankose, ar yra apsirengę šiek tiek kitaip.

Filme taip pat galima išvysti, nors ir labai minimaliai, specialiųjų efektų. Geriau filmo kūrėjai būtų jų nenaudoję, nes vaizdas atrodo kaip „Paliktuosiuose“ – labai pigiai. Sprogimai atrodo taip pat juokingai, kaip ir trečiarūšiuose veiksmo filmuose.

Aktoriai

Pagrindinį vaidmenį juostoje atlikusi Jennifer Lopez dar kartą įrodė, kad vaidinti tiesiog negali. Vos kelias emocijas turinti vaidmenų atlikėja geriau vaidina savo dainų vaizdo klipuose, nei filmuose. Šioje juostoje dažniausiai matome jos panikos perkreiptą veidą, o cypiantis isteriškas balsas sukelia labai nemalonius jausmus. Savo veikėjos ji nesugebėjo atskleisti, o visą jos pasirodymą, kad ir kaip seksistiškai skambėtų, išgelbėjo kelios sekso scenos, kuriose aktorė pasirodė tik su apatiniu trikotažu. Gali būti, kad jos toks vaidmuo ir buvo.

Maniakišką meilužį įkūnijęs Ryanas Guzmanas pasirodė turbūt geriausiai iš visų filmo aktorių, tačiau galima atkreipti dėmesį į tai, jog jam, greičiausiai, buvo pasiūlytas panašus kontraktas, kaip Taylorui Lautneriui filme „Saulėlydis“. Bent kartą per 5 minutes žiūrovai turi galimybę išvysti jo bicepsus, tricepsus ir pilvo presą. Gal tai ir nėra baisu, bet kas per daug, tas nesveika. Jo vaidyba kiek sustabarėjus, bet progresuojantį persekiotoją maniaką jis suvaidino visai neblogai.

Labiausiai buvo gaila Johno Corbetto, kuris buvo įtrauktas į šio filmo kūrimą. Anksčiau neištikimą vyrą suvaidinęs aktorius gavo labai prastai išvystytą veikėją ir, atrodo, nežinojo ką su juo daryti. Nors jo vaidyba ir gera, tačiau kažko įspūdingo tikrai nepamatysim.

Labiausiai filme erzinusi Kristin Chenoweth atrodė taip pat, kaip ir visuose kituose savo filmuose. Cypli, aikštinga, viską geriausiai žinantį pagrindinės veikėjos draugė, kuri yra visiškas feminizmo idealas, bet sugeba tik iš proto varyti.

Verdiktas

„Vaikinas iš gretimo namo“ taip ir nesukelia tos įtampos, kurią norėtųsi gauti iš trilerio. Tai yra dar vienas prastas Jennifer Lopez filmas, kuriame jos geriausia vaidyba yra nusimetus viršutinius drabužius. Vos keli geri techniniai aspektai nesugeba ištempti filmo į aukštesnį lygį, nes viską žemyn tempai eilinė siužetinė linija, prastai surašytas scenarijus ir labai pusėtina vaidyba.

4.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
3.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles