Ugnies žiedas: Sukilimas

Pacific Rim: Uprising

Kai prieš penkerius metus dienos šviesą išvydo Guillermo del Toro režisuotas filmas „Ugnies žiedas“, visi buvo lengvai šokiruoti. Ta gerąja prasme. Filmas buvo įspūdingas, su gerais aktoriais, įdomia, nors ir kiek paprastoka istorija. Jame netrūko specialiųjų efektų ir šmaikštaus humoro, o milžiniški ir dar nebanalūs robotai daugumai vadinąmųjų geekų kėlė absoliutų pasitenkinimą. Ir nepaisant staiga atsiradusios filmo fanų bazės, kalbos apie tęsinį nutilo labai ilgam. Kol galiausiai paaiškėjo, kad tęsinys, visgi, bus, tik šįkart režisuojamas jau ne Guillermo del Toro. Ir taip, galiausiai kinus pasiekė naujoji juosta – „Ugnies žiedas. Sukilimas“.

Filmo veiksmas vyksta jau po lemtingų įvykių, ertmė į Kaidžu visatą sunaikinta, didysis karas baigėsi. Nežinai kodėl, bet Jėgerių programa išliko ir buvo perkelta jau į teisėtvarkos funkcijų vykdymą, o ne kovai su milžiniškais monstrais. Legendinio vado Pentekosto sūnus yra toli gražu ne toks, kaip jo tėvas ir neseka jo keliu, nors tas kelias pats sugrįžta po Džeiko kojomis. Galiausiai nutinka tai, ko buvo bijoma labiausiai – Kaidžui sugrįžta su trenksmu ir naujiesiems herojams tenka stoti į žūtbūtinį mūšį dėl planetos išlikimo.

Iškart noriu įspėti, kad šioje apžvalgoje neapsieisime be spoilerių, tad jei dar turit idėjų žiūrėti (ko labai nerekomenduoju), esate įspėti. Ir šioje vietoje iškart galima stabdyti viską ir sakyti „KAS PER“. Turiu pripažinti, kad buvau vienas iš tų, kuriam pirmas „Ugnies žiedas“ buvo lyg dangiška mana fantastikos žanre. Čia buvo viskas, apie ką galėtum pasvajoti – gigantiški robotai, monstrai, daug efektų, belekokios fainos kovos, viskas buvo taip, kad norėjosi spiegti kaip mažai mergaitei iš pasitenkinimo. Žinia, kad sulauksim tęsinio nudžiugino kaip antros Kalėdos, bet turbūt ne šiaip nerimą sukėlė faktas, jog del Toro nesugrįš jo režisuoti. Nežinau, kodėl, bet kažkur giliai viduje kirbėjo nuojauta, kad filmas nepatirs tokios sėkmės, kaip pirmasis. Ir šįkart kalbu jau ne apie finansinę sėkmę, o turinį ir istoriją. Dar neramiau pasidarė pamačius pirmąjį filmo anonsą. Bet vis tiek numojau ranka ir mąsčiau „tik treileris, nieko tokio, efektus apdirbs, neatrodys taip baisiai“. Ir ką gi dabar matom, filmui pasirodžius kinuose?

O gi tai, kad tai yra paskutinis mėšlo gabalas. Ir tai – skamba teisingai. (ironizuojama – red. pastaba). Vienintelis geras dalykas šiame filme yra tas, kad jis baigėsi. Ir priežasčių, kodėl šis filmas yra toks blogas, yra tikrai ne viena. Tad pradėkim šį vakarėlį.

Turbūt vertėtų pradėti nuo siužetinės linijos, kuri yra lyg iš akies traukta Transformerių 4 ir 5 mišinys. O tai tikrai nėra tie filmai, kuriuos REIKĖTŲ kopijuoti. Turime pagrindinį veikėją, kuris apsimeta, jog nėra ten kažkoks superherojus, bet iš tiesų turi stiprią liniją ir jis išgelbėja jauną mergaitę (o ką jau kalbėti apie visą pasaulį), turinčią mini Jėgerį (ar tiesiog kokį ten robotuką). Ji, savaime suprantam, būdama 15 metų VISKĄ ŽINO. O dieve, sudeginkit visus Holivudo scenaristus, norinčius „moterų išsilaisvinimą“ sudėti į nepilnametę paauglę, kuri geriau žino, nei bet kuris suaugęs ir gyvenimo matęs vyras. No offence, tikrai seksizmu šis komentaras nekvepia, bet joks sumautas vaikas nežinos, kaip geriau kovoti su sumautais Kaidžu gigantiškam robote. Ar kaip pabėgti nuo Jėgerio. O jei taip manot – eikit toli ir negrįžkit.

Tęskime TOLIAU. Jėgeriai. Pirmoje istorijos dalyje istorija kaip ir buvo aiški, kodėl jie atsirado, kaip atsirado, kodėl į kovą stojo tik keturi ir panašiai. Tuo tarpu čia – velniai suprasi, kodėl vėl yra tik keturi (maždaug), ar policija naudojas tik vienu jėgeriu, o gal yra daugiau? Kodėl vienas toks supergalingas jėgeris nestoja kovon ir dar milijonai klausimų. Iš esmės, kas per šūdas su tuo siužetu? Kodėl jame tiek sumautai daug skylių, kai viskas yra sudėliota pirmam filme taip gerai ir aiškiai? Kodėl norisi atsistojus rėkti? Ir vienas šlykščiausių dalykų yra tai, kad dabar Jėgeriai atrodo kaip Transformerių ir Galingųjų reindžerių hibridai. Spalvoti, su ausytėm ir tik lauki, kad ajie susijungs į vieną didelį.

Dar vienas žiauriai erzinantis dalykas yra Kaidžu. Jei pirmame filme jie buvo pagrįsti, jų vis ateidavo ir panašiai, tai čia Kaidžu, tikrieji jie, pasirodo tik filmo pabaigoje. Ir jie, pagal filmą atsiradę skirtingose vietose, kažkokiu mistiniu būdu atsiduria visi trys vienoje vietoje. O tada, galiausiai, atsitinka netikėtas dalykas. ĮSPĖJIMAS DĖL SPOILERIŲ. Trys monstrai susijungia į vieną super Kaidžu. SUPER KAIDŽU. Trys gyvi organizmai, sumautų robotų apjungiami į vieną. KAS ČIA PER ŠŪDAS? Ir tada jau vienintelis juos siejiantis dalykas yra trys NUGAROS smegenys, nes naujas monstras turi dar ir savas. Ir jų tikslas yra įlipti į sumautą ugnikalnį. AAAAAAAAAAA. Ai, o geriausia, kad šis Kaidžu yra tiesiog į realų gyvenimą perkeltas didysis slibinas iš „Kaip prisijaukinti slibiną 2“. Tai… ačiū „Dreamworks“, turbūt?

Toli gražu ne paskutinė labai erzinanti detalė yra veikėjų ir jų veiksmai. Tai, aišku, susiję su aibe absurdiškų situacijų, kaip ateivių psichologinis seksas (čia jau toks absurdas, kad leisiu patiem pažiūrėjus susigaudyt), geriečio apvertimas blogiečiais, vėl tie patys SUMAUTI VISKĄ ŽINANTYS VAIKAI, niekaip neapsisprendžianti galinga moteris verslininkė, viską daranti dėl savo karjeros ir… ai, net neberta tęsti.

Net vizualiai filmas yra per daug animacinis, neturi jokio save palaikančio žavesio, efektai ganėtinai silpni, viskas bandyta grįsti ant finalinės kovos, kuri iš esmės yra tik paskutinis lašas kantrybės taurėje. Ir jei dar iki tol buvo galima sulaikyti keiksmus, tai po šios vietos – tikrai absoliučiai ne. Net ir garso takelis, kuris šiaip jau atordytų visai nieko, buvo perimtas iš pirmo filmo. Ir absoliučiai nieko originalaus ar smagaus jame nėra.

Nesiplėtojant daugiau galima tik pasakyti – „Ugnies žiedas. Sukilimas“ yra bene didžiausias šių metų nusivylimas. Bent jau kol kas. Gal net ne šių metų, o pastarųjų poros metų. Kai tikies ir nori labai daug, o gauni tokį srutų rezervuarą, kurį tau tiesiog užpila ant galvos. Tai tikrai yra didžiausias košmaras pirmosios dalies gerbėjams, kurie tikėjosi gero ir įdomaus fantastinio filmo tęsinio, o gavo didelę, skystą ir liepsnojančią mėšlo krūvą.

3.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
1.0
Režisūra
2.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
4.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles